Kültür-SanatManşet

SADİYE ERİMLİ HANIMEFENDİ VE 40 KİŞİLİK KOROSU!

ABDÜLKADİR BİLGE SARIYER GAZETESİ İÇİN KALEME ALDI

İstanbul’un ilçeleri içinde Sarıyer çok eski zamanlardan beri kültürün ve sanatın önemli merkezlerinden biri olmuştur. Bunda Boğaziçi’nin önemli bir katkısı vardır, en büyük aşklar, en büyük besteler bu sahillerde yapılmış. Yeşilçam filmlerine mekan olmuştur, büyük ressamlar tuvallerinde Boğaz’ın, Sarıyer sırtlarında baharda fışkıran erguvanların doyumsuz görselliğini resmetmişlerdir. Bu güzelliklere sesiyle, yorumuyla, sıcak gülüşüyle Sarıyerimiz’e sevgi nameleri estirecek ve renk katacak yeni bir Türk müziği korosu geliyor.

SARIYER – BOĞAZİÇİ SADİYE ERİMLİ TSM KOROSU

İki ay önce kurulan bu koru çok kısa zamanda 40 kişilik bir koro haline gelmiş. Bundaki ana neden, Sadiye Hanımın yıllardan beri Beyoğlu musiki cemiyetindeki başarısının yanında, son zamanlarda TRT’deki müzik programı sunumu ve eserleri sıcak, sevgi dolu yorumuyla özellikle genç izleyicilere dinletisi, kendisine genç kuşakların Türk müziğine ilgisini artırıcı bir yapı kazandırmış.

Konserlerinde, klasik Türk müziği ile günümüz müziğini öğle ustaca harmanlıyor ki izleyiciyi her an coşku içinde bırakıyor, zamanı durduruyor sizi zaman ötesine bir kuşun kanadında taşıyor. Kırk beş yıldan beri, Türk müziğine aşık bir birey olarak ülkemin bu güzel müziğine hizmet etmek için elimden geleni yapıyorum. Böyle bir koronun Sarıyer’de kurulması öncelikle Sarıyerli gençlerin sonra bizlerin şansı, aslında Sarıyer’de oturan kıymetli şefimize yeniden bu güzel ilçeye hoş geldiniz diyorum ve sanata büyük katkıları olacağına yürekten inanıyorum. İlçemizin böyle sevgi yayan bir sese, koroya çok ihtiyacı vardı. Böyle bir oluşum yarattığı için Sayın Sadiye Erimli Hanımefendi‘ye çok teşekkür ediyorum.

Related Articles

One Comment

  1. HARİKA BİR TSM KONSERİ İZLEDİK. KURULUŞUNDA EMEĞİ OLAN SAYIN OĞUZHAN VE EŞİ NAGEHAN YÜKSEL E 2 AYDA MUCİZEVİ BİR KORO YARATAN SAYIN SADİYE ERİMLİ HANIFENDİYE ESKİ BİR SARIYERLİ OLARAK SAYGI VE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.SARIYER KÜLTÜRÜ ELİT BİR KÜLTÜRDÜR.YILLARDIR ÖZLEMİNİ ÇEKTİĞİMİZ KÜLTÜREL KAYIPLARIMIZDAN BİRİ OLAN TSM Nİ YENİ KUŞAKLARA AKTARMA YOLUNDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE.SONSUZ TEŞEKKÜRLER.DEVAMINI ÖZLEMLE BEKLİYORUM.BU GİRİŞİMİN DİĞER KÜLTÜREL EYLEMLERE DE ÖNAYAK OLMASINI DİLİYORUM.MARTILAR YİNE NOSTALJİNİN DORUĞUNDAYDI.LODOSU.POYRAZI.KARAYELİ MEHTABI,İLE 50 YIL EVVELİNİN ÖZLENEN VE BU GÜN EROZE OLMA YOLUNDAKİ KÜLTÜRÜMÜZDEN BİRİ OLAN TSM NİCE KIYMETLER VE SANATÇILARI YETİŞTİREN BEYAZ PARKI ANMAYI DA BORÇ BİLİYORUM.SARIYERLİ ÜSTAD SAYIN ERCÜMENT BATANAY ADA RAHMETLER DİLİYORUM.SON OLARAK SARIYER İN DEĞERLERİNİ VE KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMAK İÇİN SARIYERDE YAŞAYAN HERKESE DÜŞEN GÖREVİ HATIRLATIYOR SAYGILARIMI SUNUYORUM.
    NOT…BİZİM KUŞAĞA UDU VE SABIRLI DAVRANIŞLARI İLE TSM Nİ SEVDİREN SEVGİLİ AĞABEYİMİZ MÜTEVEFFA ŞÜKRÜ YÜKSEL AĞABEYİMİZE DE RAHMETLER DİLİYORUM.ŞİMDİLERDE TÜM AİLESİ İLE TSM NE HİZMET EDEN YÜKSEL AİLESİNE BAŞARILAR DİLİYORUM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir