Kültür-SanatManşet

“Sen de Tezgah’a gel!”

SARİYERGAZETESİ.COM – MAGAZİN

Müzik dünyasının yükselen ismi Tezgah, yaptıkları müzik kadar, samimi tavırlarıyla da her geçen gün daha büyük kitlelere hitap ediyor.

“Tezgah’ın varoluş amacı ortaya iyi müzik çıkarmaktır” diyen, grubun solisti Berkan Yeniçeri, ”Bütün adımları planlanmış bir yolda ilerliyoruz; kaliteden ödün vermeden, ruhumuzu satmadan, özsaygımızı yitirmeden, tırnaklarımızla kazıyarak elde ettiğimiz, sindirilmiş bir başarıya ulaşmak gayesindeyiz” diye ekliyor. Sevenlerine artık kendilerine ait şarkılar sunma zamanının geldiğinin farkındalar ve bunun için çalışmalara da başlamışlar.

“Pop eserleri dinleyicinin aklıyla alay ediyor”

İzmir merkezli grup üyeleri, isim vermeden ülkemizdeki popüler kültür anlayışına da dokundurmadan edemiyor. “Günümüzde çoğu pop müzik eseri, dinleyicinin aklıyla alay ediyor. Bu şarkıları dinlemek, üniversiteler bitirmiş birinin edebiyat diye “Cin Ali” okuması veya televizyonu açıp “Pepe” izlemesinden farksız. Sanatçının yalnızca kazanç uğruna ucuz ve basit işlere yönelme mecburiyeti hissetmemesi için ülkenin eğitim ve kültür seviyesinin yükselmesi ve sanatçının devlet tarafından cesaretlendirilip, desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz” diyecek kadar açık sözlüler.

Grubun ilginç bir özelliği de 4 kişiden oluşan kadrosunun konuk müzisyenlerle 10 kişiye kadar ulaşabilmesi. “Bu sayede çok daha farklı soundlara sahip tarzları da icra edebilir hale geliyoruz” diye ekliyor. Sahnedeyken dinleyicileriyle aynı duygu frekansına geçebilmenin çok büyük bir haz olduğunu söylüyorlar ve sloganlarını yineliyorlar: “Sen de Tezgah’a gel.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir