Kültür-SanatManşet

Yazar Buket Uzuner, ERÜ’de söyleşi yaptı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından Yazar Buket Uzuner’in katılımı ile “Bir Kayseri Romanı Olarak Hava ve İklimKurgu” konulu söyleşi ve imza günü düzenlendi.

Tabiat Dörtlemesi romanları “Su” ve “Toprak”tan sonra “Hava” ile okuyucusunun karşısına çıkan Türk Edebiyatı’nın sevilen yazarlarından Buket Uzuner İstanbul’da düzenlenen yoğun katılımlı imza günlerinin ardından Kayseri ve Nevşehir’e gitti. Uzuner, düzenlenen söyleşilerde yeni kitabının heyecanını okuyucularıyla paylaştı.

Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hülya Argunşah’ın açılış konuşmasının ardından Yazar Buket Uzuner, Selçuklu Hükümdarı 2. Kılıçarslan’ın kızı Gevher Nesibe Sultan’ın hayatını anlatan “Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları Hava” kitabının yazım süreci ve içeriğini anlattı.

Etkinlik imza ile sürdü

Söyleşinin ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç, Yazar Buket Uzuner’e plaket takdim etti. Etkinlik, Yazar Uzuner’in okuyucularına kitaplarını imzalamasının ardından sona erdi.

Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen etkinliğe; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç, Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Kasım Özgen, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aktan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Öztürk, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hülya Argunşah ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Öte yandan Selçuklu Sultanı Gevher Nesibe’nin büstü Gevher Nesibe Medresesi ve Şifahanesi’ndeki yerine Buket Uzuner, müze müdürü ve Kayserililerin katılımıyla gerçekleştirilen törende yerine konuldu.

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir