ManşetSektörel

Sarıyer’de “en iyi babalar” tescillendi!

Sarıyer Belediyesi ve AÇEV, çocuk eğitimi ve bakımı konusunda daha bilinçli babaların topluma kazandırılması için kolları sıvadı. Gruplar halinde eğitim alan babalar, program sonunda sertifikalarını çocukların elinden aldı.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Her fırsatta ve koşulda aile bireylerine etten duvar ören, varlıklarıyla herkesin kahramanı olan en iyi babalar Sarıyer’de tescillendi. Sarıyer Belediyesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)’in işbirliğiyle gerçekleşen ‘Baba Destek Programı’ kapsamında en iyi babalara sertifikaları verildi. Bahçeköy Mehmet Sönmez Gündüz Bakımevi’nde yapılan törene Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç katıldı. Sertifikalarını çocuklarının elinden alan babalar, çocuk gelişiminde aktif rol oynayacak olmalarından ötürü mutlu olduklarını söyledi. Sertifika törenine aileleriyle gelen kursiyerler, çocuklarını bir an olsun kucağından indirmedi.

PROGRAM NASIL UYGULANIYOR?

Eğitimlere katılan annelerin taleplerinden ve babaların çocukların gelişimindeki öneminden yola çıkarak geliştirilen program gruplarla, haftada bir gün, 2 buçuk saatlik oturumlar halinde uygulanıyor. Her hafta farklı bir konunun işlendiği uygulamada; ‘babanın çocuk gelişiminde rolü, aile tutumları, çocuğu dinleme ve anlatma, olumlu davranış geliştirme, çocuğun bilişsel, sosyal, duygusal, fiziksel ve cinsel gelişimi, okul-arkadaşlar ve baba, çocukla kaliteli zaman geçirme ve oyun, yaşam zorlukları ve baba, çocuğun sorumluluk kazanması ve cinsel sağlık’ gibi konular masaya yatırılıyor. Daha sonra babaların eşlerine de iki oturum yapılarak program annelere de uygulanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir