ManşetSektörel

Selma Çatak: “Çiçekler duyguların aynasıdır!”

Çiçekler ve renkleri, farklı farklı anlamlar ifade ediyor. Aşka, mutluluğa, üzüntüye ve arkadaşlığa kısaca her duyguya ortak oluyor. Sarıyer Merkez’deki Selma Çiçekçilik’in sahibi Selma Çatak; “Düğünden, cenazeye kadar insanın olduğu her yerde çiçekler var. Önemli olan doğru çiçeği, doğru yerden alabilmek” diye konuşuyor.

SARİYERGAZETESİ.COM- MELİSA SÜME

Duyguları anlatmanın belki de en iyi yollarından biridir çiçekler… Aşkı, acıyı ve mutluluğu paylaşmanın bir başka yoludur onlar. Kırmızı gül aşkı, yakalara takılan karanfil acıyı anlatır mesela. İnsan konuşmasa da kimi zaman duygularını çiçeklerle anlatır. Sarıyer’de 23 senedir çiçekçilik yapan ve Türkiye Çiçekçiler Federasyonu Yönetimi’nde bulunan Selma Çatak, çiçek almak isteyenlere, ‘‘Kime ve nereye çiçek göndereceğinizi çiçekçinizle paylaşın ki, çiçekçiniz size doğru çiçeği versin. ’’ tavsiyesinde bulunuyor.

ÇİÇEĞİN NEREYE VE KİME GİDECEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

Selma Çiçekçilik’in sahibi Selma Çatak, “Her çiçeğin bir dili vardır, hepsi farklı anlamlar barındırır. ‘Kırmızı gül sevgiyi, pembe gül arkadaşlığı, gelin çiçeği mutluluğu temsil eder. Ayrıca düğün, nişan, açılış, resmi tören ve cenaze törenlerine gidecek çiçeklerin her biri özenle seçilmeli. Eğer bize çiçeğin gideceği yer ve kişi doğru verilirse, ona en uygun çiçeği seçeriz. Mesela, kız istemeye giderken, söylemiyorlar. O zaman yanlış çiçeği götürüyorlar. Çiçeğin nereye gideceği, kime gideceği çok önemli.’’ diyor.

1994’TEN BERİ 24 YILDIR SEKTÖRDEYİZ

Davet, süsleme, düğün, nişan, bebek odası, hastane odası ve her türlü çiçek süsleme organizasyonlarının inceliklerini de anlatan Çatak, ‘‘1994 yılından beri, çiçekçilik yapıyorum. Uzun zamandır aynı yerde Sarıyer’de uzman kadromuzla çiçekçilik ve organizasyon hizmetleri sunuyorum. En sevinçli ya da kederli günlerinde çiçeklerimizle insanların yanında oluyoruz. O anları en iyi şekilde anlatmamız lazım. Bu yüzden yaptığımız iş çok önemli, Türkiye Çiçek Süsleme Yarışması’nda 2.’lik ödülü aldım. Çiçek süslemelerinde birçok plaket ve ödüllerimiz var. Türkiye Çiçekçilik Federasyonu yönetiminde yer alıyorum. 24 yıllık tecrübeyle birlikte bütün bunlar işimizi yaparken bize kolaylık sağlıyor.’’ dedi.

YURT İÇİ YURT DIŞI TÜM ADRESLERE ÇİÇEK GÖNDERİYORUZ

Ürün yelpazesinin oldukça geniş olduğunu vurgulayan Çatak, yaptıkları çalışmaları şöyle sıraladı: ‘‘Her türlü bitki elimizde mevcut, çiçeklerimiz çok çeşitli, peyzaj işleri ile de ilgilendiğimiz için ürün yelpazemiz oldukça geniş. Bitki serası, bitki köşesi, orkide, ithal yapaylarımız var. Aloe Vera cilt ürünlerimiz var. Aloe Vera bitkisi biliyorsunuz ki cilde faydalı bir bitkidir. Mezar üstü çiçekleri, nehirli bonsai, sukulent çalışması, terarüm(kaktüs) çalışmaları yapıyoruz. Kız istemeye giderken çiçek alanlar için çikolata süslemesi bizden. Gerek yurt içi gerek yurt dışı olsun tüm adreslere; buket, çelenk ve her türlü bitki siparişlerini gönderiyoruz. Resmi açılış, özel açılış, şirket, firma, fabrika kuruluşları, işletmelerin özel organizasyon süslemesi, sahne süslemesi, gelin arabası süslemesini yapıyoruz. Üzüntüye, sevince her duyguya hitap ediyoruz.’’

SELMA ÇİÇEKÇİLİK

Şehit Mithat Yılmaz Caddesi. No: 56 Sarıyer/ Merkez
Tel: 0212 218 59 26 – 0212 322 06 10 GSM: 0507 287 48 40

    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir