ManşetSiyaset

Cahit Gül, meclis üyeliği için çalışmalarını başlattı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İstinye CHP Mahalle Başkanı Cahit Gül, meclis üyesi aday adaylığına başvuracağını açıkladı. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Gül; “İstinye’de yaptığımız çalışmalardan sonra tabandan gelen istek bizi belirli bir yere sürükledi” dedi.

Yerel seçime az bir zaman kala meclis üyesi aday adayları başvuruları da hızlandı. Son gün olan 19 Ekim öncesinde CHP Sarıyer İlçe’ye başvurular gerçekleştiriliyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaptığı çalışmalarla tanınan İstinye’nin sevilen ismi Cahit Gül de meclis üyesi aday adaylığı için başvuracağını açıkladı.

“Aday adaylığım mahalle halkımın isteği üzerine oldu”

İstinye CHP Mahalle Başkanı Cahit Gül, Sarıyer Gazetesi’ne yaptığı açıklamada; “Gerek esnaftan olsun, gerek CHP’nin üyelerinden olsun tatlı bir baskı edindik. Bu baskıdan sonra da tabi ki hâlihazırda gelen konjonktürde değerlendirdiğimiz zaman aday adaylığı için karar verme aşamasına geldik. Faydalı olacağımı düşünüyorum. Daha önce İstinye’de kısa süre içerisinde yaptıklarımız, gerek 24 Haziran seçimleri öncesi, gerekse sonrası hem mahalle hem de siyasi çalışmalarla başarılı bir yol aldık. Şükrü Genç’in belediye başkanlığının bir dönem daha olması için çalışmalarımızı mahallelerde ve köylerde başlatarak sokak sokak dolaşmıştık. Bunların bir zirvesi olarak veya yapacağımız çalışmaların olumlu sonuçlarının İstinye ve Sarıyer halkına olumlu yansıyacağını düşündüğümüz için aday adayı olmayı düşünüyorum. Adaylığımız kendi isteğimiz üzerine gerçekleşmedi. İstinye’de bulunan bütün demokratik ve diğer esnaf çalışanların baskısı ve istekleri sonucunda bunu yaparsan memnun olur CHP’yi destekleriz. Aday olursan biz CHP’li değiliz ama Şükrü Genç’le seni görürsek bu desteğimiz kat kat artar şeklindeki baskıları ve temkinleri dolayısıyla artık aday adayıyı olmaya karar verdim diyebilirim” diye konuştu.

Öte yandan İstinye mahalle birimi oy birliğiyle eksiksiz olarak Cahit Gül’ün meclis üyeliğine aday olması için aldıkları kararı yüzlerce mesaj atarak Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir