ManşetSiyaset

CHP’nin Yerel Yönetim Çalıştayı başladı

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

CHP İstanbul İl Başkanlığı, Sarıyer Belediyesi Kilyos Sosyal Tesisleri’nde iki gün sürecek olan Yerel Yönetim Çalıştayı’na başladı. Çalıştayın açılış konuşmasını yapan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, “Kasım ayı başında ya da en geç ortasında İstanbul’da adaylarımızı açıklayacağız. Bizim adayımız İstanbul. İstanbul’a yakışan da bizim adayımız olacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı, Kilyos’ta gerçekleştirdiği çalıştayla yerel seçim çalışmalarının startını verdi. Çalıştayın açılışında konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, “Kasım ayı başında ya da en geç ortasında İstanbul’da adaylarımızı açıklayacağız. Bizim adayımız İstanbul. İstanbul’a yakışan da bizim adayımız olacak. Halkımızla birlikte İstanbul’u ihanetten ve esaretten kurtaracağız” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı, Sarıyer Belediyesi Kilyos Sosyal Tesisleri’nde iki gün sürecek olan Yerel Yönetim Çalıştayı’yla yerel seçim çalışmalarının startını verdi. CHP’nin İstanbul’da yerel seçim sürecine ilişkin izleyeceği yol haritası netleşmeye başlarken, iki gün sürecek olan çalıştaya Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul 2. Bölge Örgütlenmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yeter Büyükdurmuş, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, CHP İstanbul il yönetim kurulu üyeleri ve İstanbul’un 39 ilçe başkanın tam kadro katıldı.

Kahvaltıyla başlayan çalıştay programında bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi, yerel seçim sürecinde adayların belirlenmesinden seçim kampanyasına kadar birçok konuyu ele alacak. Çalıştay, CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun açılış konuşmasından sonra basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

“İlçelerimizin emarını çekiyoruz”

Çalıştayın basına açık yapılan kısmında açılış konuşması yapan gerçekleştiren CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, “Bu çalıştay bugüne kadar yerel yönetim seçimleri için yaptığımız tüm çalışmaların masaya yatırılacağı toplantılardan oluşuyor. Çok uzun süredir yaptığımız ölçme değerlendirme, siyasal iletişim, süreç analizi, medya ve akademik birimlerimizle hazırladığımız çalışmaları bugün burada örgütümüzle birlikte masaya yatıracağız. İstanbul için en doğruya en güzele hep birlikte ulaşacağız. Bu toplantılarımız bundan sonra da farklı birimlerle devam edecek. Kentlerimizin, ilçelerimizin, mahallelerimizin emarını çekiyoruz. İstanbul’un 39 ilçesi için o ilçenin sorunlarını en iyi bilen, o ilçeyi en doğru yönetebilecek kadrolarla yola çıkacağız” dedi.

“Halkın onayını alan belediye başkanları devam edecek”

CHP’li yerel yönetimin olduğu ilçelerde mevcut belediye başkanlarının yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceğiyle ilgili açıklamalarda da bulunan Kaftancıoğlu, “Mevcut belediye başkanlarımız için halkın memnuniyetine ve performans ölçümlerine bakacağız. Halkı ikna eden, halkın onayını alan belediye başkanları yoluna devam edecek. Halkı ikna edemeyen belediye başkanın ne beni ne de genel merkezi ikna etme gibi bir şansı olmayacak. Kasım ayı başında ya da en geç ortasında İstanbul’da adaylarımızı açıklayacağız” şeklinde konuştu.

“Hiçbir yere aday olmayacağım”

Kaftancıoğlu, belediye başkan adayı olacağına ilişkin iddialara ise şöyle yanıt verdi; “Günlerdir yazılıyor çiziliyor. İstanbul’da bir belediyeye aday olacağım söyleniyor. Ben İlk günden itibaren inandığım sonu zaferle bitecek İstanbul hikâyesinin mimarı olmaya adayım. Başka hiçbir yere hiçbir şekilde aday olmayacağım. İstanbul’u AKP’den kurtaracak örgütün başkanı olarak bu seçimleri geçireceğim. İstanbul’u AKP’den kurtaran örgütün başı olmanın gururu da bana bir ömür boyu yetecektir. Hiçbir makam ve mevkinin de bu kadar kıymeti olamayacağını düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir