ManşetSiyaset

Hülya Demir meclis üyeliğine aday adayı oldu

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Sarıyer siyasetinin sevilen ve tecrübeli ismi Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanı Hülya Demir meclis üyeliği için aday adaylık başvurusunda bulundu.

Büyükdere’deki CHP Sarıyer İlçe Binası’na gelen Hülya Demir, meclis üyeliği için aday adaylığı başvurusu yaptı. Demir, Sarıyer’de Türk Kadınlar Birliği Şube Başkanı olarak da başarılı çalışmalarıyla biliniyor. Siyaset hayatına hızlı bir dönüş yapmaya hazırlanan ve oldukça heyecanlı olduğu görülen Demir, “Değerli ailem, değerli arkadaşlarım. 1992-1993 yılından beri aktif siyaset hayatımın yeni bir safhasında CHP’nin bir mensubu olarak karşınızdayım. Buraya gelerek beni onurlandırdığınız için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı teşekkürlerimi sunarım. TKB Sarıyer Şube Başkanı olarak halkımızın, kadınlarımızın sorunlarını biliyor ve çözmek için yıllardır mücadele ediyoruz. Parti tüzüğünün siyasi partiler kanununun bizlere tanıdığı bir hak olan ve parti mensuplarınca dile getirilen aday adayı olma söylemleri, örgütümüzün isteği sonucu bana vazife almaktan başka bir yol bırakmadı” dedi.

Demir, “Ben değil biz olacağız”

Sarıyer için çalışmalarını sürdüreceğini ifade eden Hülya Demir, “1919 ruhu ve Bursa nutkundan güç alarak Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu CHP’sinde belediye meclis üyesi aday adayıyım. Ben değil biz olacağız. Bu amaçla partimizin iktidar yürüyüşünde elimizden geleni yapmak adına bunun bir başlangıç olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

Demir’i meclis üyesi aday adaylığı başvurusu sırasında eşi Ali Demir, Türk Kadınlar Birliği Sarıyer şubesi üyeleri ve çok sayıda kişi yalnız bırakmadı. Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER), İstanbul Dayanışma Platformu (İDP), Deppoom platformu de adaylık sürecinde Demir’i desteklediklerini açıkladılar.

Öte yandan Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Sema Kendirci de Demir’i arayarak Sarıyer’de yaptığı başarılı çalışmalarının yanı sıra meclis üyesi olarak güzel çalışmalar yapacağını ve her zaman yanında olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir