ManşetSiyaset

Op. Dr. Cengiz Alp’ten ön seçim çağrısı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer’in sevilen isimlerinden usta siyasetçi Op. Dr. Cengiz Alp, Türkiye’de yaşanan siyasi süreci değerlendirdi. Alp, CHP genel merkezini uyararak  “Bir an önce ön seçim kararı alınmalıdır” dedi.

Sarıyer ilçe örgütünün sevilen isimlerinden, mesleğinin yanı sıra siyaset ve sosyal çalışmalarıyla sürekli halkla iç içe olan Op. Dr. Cengiz Alp, 2019 Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte Alp’in yaptığı o açıklama:

“KANAMAYI DURDURMANIN YOLU ÖN SEÇİM”

24 Haziran sonucu oluşan genel olarak sosyal demokrat kamuoyunda, Cumhuriyet Halk Partisi seçmeninde oluşan travmayı üzerinde tartışmanın artık geçtiğini düşünüyorum. Bunu bir an önce üstümüzden atmamız gerekiyor ve yerel seçimlere hazırlanmamız lazım. Yerel seçimlerde iş birliği yapıp atlatmamızı sağlayacak tek bir koşul var; Genel merkez yönetimin ve Cumhurbaşkanı adayı tarafından oluşturulan kamuoyunun mutlaka can siper halinde birlikte hareket etmesi lazım bununda tek bir yolu var üyelerimizle yapılacak olan ön seçimdir.

Parti içerisinde ön seçimi sona bırakmayarak genel merkezin kesinlikle önümüzdeki ay içerisinde yapacağı parti meclisi toplantısında büyükşehirlerde hem büyükşehir adaylarının, hem ilçe adaylarının “ön seçim yapacağız” diyerek ön seçimi kamuoyuna deklare etmesi gerekiyor.

Açıklamanın üzerine adaylar çıkarak seçim çalışmalarına başlayacak ve yeni yıla biz,  adayları belirlemiş olarak girmemiz gerekiyor eğer bunu yaparsak, 2019 bizim için büyük şahlanış yılı olacaktır.

Bu kötü gidişatın tek yolu ve ilacı ön seçim olacaktır.

Tekrar ediyorum ve altını ısrarla çiziyorum;  ben 40 yıldır bu seçimleri izliyorum ve seçmenlerin reflekslerini biliyorum. Bu partiyi 1999 Deniz Baykal dönemindeki gibi yaşadığımız hezimete hızla gittiğini görüyorum bunu en kısa zamanda en az 1 ay içerisinde partimiz toplantı yaparak kamuoyumuza mutlaka ön seçimi yapacağını deklare edilmesi gerekiyor.

Son dakikaya bırakılan “biz ön seçim yapacağız” lafı seçmen kitlelerine umut olmaz,  kötü gidişi durdurmaz. Kanamayı durdurmanın yolu acil ön seçim kararı almaktır. Mutlaka ön seçim kararı çıkmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir