Manşet Altı

Sarıyer Bileşenleri’nden basın açıklaması

Sarıyer Su Ürünleri kooperatifleri ve Sarıyer STK’ ları bileşenleri olarak Sarıyer bileşenleri adına basın açıklamasında bulunan Cemal Beşkardeş kamuoyuna duyuruda bulundu.

SARİYERGAZETESİ.COM – MELİSA SÜME

‘SARIYERDE BALIKÇILAR ÇARŞISINI İSTİYORUZ’  sloganlı Sarıyer Balıkçı Limanı’nın yanındaki balık satış tezgahlarının önünde okuduğu basın açıklamasına ilgi ve tezahüratlar yoğun oldu.

SARIYER BALIKÇILAR ÇARŞISI’NA OLAN ÖZLEMİMİZ BİTSİN GAYRI!

Sarıyerliler başta olmak üzere tüm Boğaziçi ve İstanbul halkının İBB ve Sarıyer Belediye Başkanlıklarından yıllardır bir beklentileri vardı:

İBB Belediye başkanlığı tarafından yıkılmış olan tarihi Sarıyer balıkçılar çarşısının yeniden inşa edileceğine dair verilmiş olan sözlerin yerine getirilmesini tam on üç yıldır sabırla bekledik!

İBB Boğaziçi imar müdürlüğü üzerinden tüm yetkili ve ilgili makamlara 28.01.2019 tarihinde bu konuyla ilgili taleplerimizi kapsayan dilekçemizi sunduk.

Bu makamlar yetkilerini kullanarak çözüm üretmek yerine dilekçemizi

‘’İBB Meclisin den plan değişikliği kararını alıp geliniz’’ diye yanıtladı.

Tarihi Sarıyer balıkçılar çarşısını 2006 yılında yıkarken ve sonrasında bize burayı yeniden yapma sözünü veren o günün Sarıyer ve İstanbul büyükşehir belediye başkanlarına bir sorumuz var.

Siz daha neyi ve neden bekliyorsunuz?

Sağlıklı beslenmemizi sağlayacak, zengin protein kaynaklarını en kısa yoldan halkımıza ulaştıracak bu projemizi partiler üstü bir konu olarak görünüz!

Siyaset malzemesi yapmadan, herhangi bir ön koşula bağlamadan gerçekleştirme sözünü 31 Mart 2019’ta yapılacak yerel seçimlerden önce halkımıza veriniz!

Dilekçemizde açıkça gösterdiğimiz amacımıza eninde sonunda ulaşacağız!

Hem de bize yakışan imece yöntemiyle. Tüm Sarıyer halkı ele omuz omuza vererek.

En kısa zamanda yeniden kuracağımız Sarıyer Balıkçılar Çarşısında bizi kapılarından geri çeviren makamdakilere de taze ve ucuz balıklarımızı sunabilmek umuduyla…

Sarıyer ve İstanbul kamuoyuna önemle duyurulur!

İMZALAR:

İSTANBUL BALIK ÜRETİCİLERİ SU ÜRÜNLERİKOOP –RUMELİFENERİ – RUMELİKAVAĞI – KİLYOS- SARIYER YENİMAHALLE- SARIYER MERKEZ- BÜYÜKDERE- KİREÇBURNU- YENİKÖY- İSTİNYE SU ÜRÜNLERİ KOOPERATİFLERİ- SARIPLATFORM DERNEĞİ- BÜYÜKDERE ÇEVRE KÜLTÜR ve GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ- AYAZAĞA KASTAMONULAR DERNEĞİ- AYAZAĞA SİNOPLULAR ERNEĞİ- AYAZAĞA GİRESUNLULAR DERNEĞİ- AYAZA TRABZONLULAR DERNEĞİ- AYAZAĞA SAMSUNLULAR DERNEĞİ- SARIYER MERKEZ MAH.- MADEN MAH.- RUMELİKAVAĞI MAH.-ÇAMLITEPE (DERBENT) MAH.- CUMHURİYETMAH.- KİREÇBURNU MAH.- TARABYA MAHALLE MUHTARLIKLARI.- ÇAYIRBAŞI SPOR.- KİREÇBURNU SPOR.- TARABYA SPOR.- SARIYER FSM SPOR.- SARIYER 1923 ÖZKAN SPOR KULÜPLERİ- İÇK ( İSTANBUL ÇEVRE KONSEYİ)- SARIYER GAZETESİ – SARIYER POSTA GAZETESİ- SARIYER GÜNDEM- SARIYER PUSULA- DOĞA SAVAŞÇILARI DERNEĞİ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir