GündemManşet

Ahmet Çınar; “Muhtarlık sevgi ve hizmettir”

Yenimahalle’nin sevilen muhtarı Ahmet Çınar, iki dönemdir başarıyla sürdürdüğü muhtarlığa yeniden aday oldu. Mahalle halkının kendisine karşı büyük bir teveccühü olduğunu söyleyen Çınar, “Kimsesizlerin kimsesi olmak benim görevimdir” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER 

Yenimahalle’de 2009 yılında seçilerek göreve gelen ve iki dönemdir muhtarlığı sürdüren Ahmet Çınar 31 Mart yerel seçimlerinde aday oldu. Çınar, “Muhtarlık fedakarlık, sevgi ve hizmettir. 10 yıllık zaman içerisinde sizlere hizmet etmeye çalıştım. Dilek ve isteklerinizi ilgili makamlara ve kurumlara ileterek yapmaya çalıştım. Şahsım olarak yapmış olduğum elektrik hizmetlerini ücretsiz yapmaya devam edeceğim. Kimsesizlerin kimsesi olmak benim görevimdir. Tüm bu görevlere devam etmek sizlerin desteğiyle olacaktır” diye konuştu. 2009 yılında vatandaşın isteğiyle muhtar adayı olan ve iki dönemdir muhtarlık görevini sürdüren Çınar, “Yenimahalle halkının en büyük beklentisi yaşadıkları evlerindeki İmar sorunlarının çözüme kavuşturulmasıydı. Benim mahalleme gelen ve sorunlarımızı soranlara ilk söylediğim imar konusuydu. Yenimahalle’nin iskelelerinin kullanıma açılarak deniz ulaşımının aktif hale getirilmesini de istiyoruz” dedi.

Mahallenin yardımsever muhtarı

Yenimahalle’de yaşayan vatandaşlara her konuda yardım eli uzatan Ahmet Çınar, muhtar olarak seçilmeden önce uğraştığı elektrik işlerini de yardımseverlik duygusu içinde sürdürüyor. Çınar; “İçimdeki yardımseverlik duygusu çocukluğumdan bu yana hiç değişmedi. Doğup büyüdüğüm Yenimahalle’mde yaşayan vatandaş benden bir yardım isteyince hemen koştum. Elektrik işlerine bakarken yaptığım alışkanlıkları muhtar olunca da yine aynı yardımseverlik duygusuyla yapmaya devam ettim. Gece yarısı ve mesai bitiminde evinde elektrikle ilgili bir problem yaşayan her vatandaşın sorununu çözdüm. Yenimahalle Muhtarlığı olarak tüm imkanları seferber ederek giyecek, yiyecek ve nakdi yardımlarda da bulunuyoruz. Yenimahalle’yi çok seviyorum. Benim bir martım var her sabah muhtarlığa gelir ve ben o martıyı mutlaka en güzel şekilde beslerim” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir