GündemManşet

AK Parti pankartları kesildi, DSP standı engellendi!

Sarıyer Merkez'de AK Parti Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar'ın pankartları gece yarısı kesilip toplatıldı, DSP Belediye Başkan Adayı Hümeyra Gürsoy'un standı da Sarıyer Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından engellendi.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZ

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Sarıyer ziyareti öncesinde ilçede gece yarısı pankart terörü yaşandı. İddiaya göre Sarıyer Belediyesi’ne ait bom aracı gece yarısı Sarıyer girişindeki AK Parti pankartlarını ve Salih Bayraktar afişlerini tek tek kesti. Kestiği afişleri de toplayıp götürdü. Sabah saatlerinde olayın ortaya çıkmasından sonra posterlerin yerine yenisi asıldı ancak bu ayıp AK Partilileri kızdırdı.

SEÇİMİ ARTIK KAYBETTİKLERİNİ GÖRÜYORLAR

Rezalete tepki gösteren AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar; “Korkunun kimseye faydası yok. 31 Mart’ta sandıkta Sarıyer halkı hesap soracak. Bizleri afişlerimizi ve pankartlarımızı keserek durdurmaya çalışanlar, seçimi kaybettiklerini artık görüyorlar. Bu acı gerçeğin farkındalar. Biz AK Parti olarak sağduyulu bir şekilde gerginlikten uzak bir anlayışla seçim çalışmalarımıza devam edeceğiz. Afişleri sökmek kolaydır önemli olan halkın gönlünden sökülmemektir” diye konuştu.

DSP STANDINA ZABITA ENGELİ

Öte yandan Sarıyer Belediyesi Zabıta ekipleri, Merkez girişindeki DSP standını engellemeye kalkıştı. Bugün vatandaşlara 1500 adet Türk Bayrağı dağıtan DSP’lileri bölgeden uzaklaştırmak isteyen Zabıta ekiplerine DSP Belediye Meclis Üyesi Emin Ayyıldız ve partililer tepki gösterdi. Hemen yan tarafa CHP aracının geleceği bahanesiyle bölgeden kovulmaya çalışıldıklarını söyleyen Ayyıldız; “Biz yapılan bu haksızlıklar ve ötekileştirmeler seçmenlerimizin vicdanını yaralıyor. CHP’den bizim partimize ciddi bir kayma var. Bunun farkında oldukları için bizi engellemeye çalışıyorlar. Daha önce de aynı zihniyet bizim pankartlarımızı kesmişlerdi. 31 Mart yaklaştıkça bu tür saldırılar daha da artacaktır. Çünkü CHP burayı kaybediyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir