GündemManşet

Ali Büyükasar’dan meclis üyeliği için başvuru

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

“31 Mart 2019” Yerel Yönetimler ve Mahalli İdareler seçimlerinde Belediye Başkan Aday Adaylığı için MHP Sarıyer İlçe’ye başvuru yapan Ali Büyükasar Belediye Meclis Üyeliği için başvuruda bulundu.

Koç Üniversitesi İşletme Mezunu, 2014-2017 MHP Sarıyer Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda ilçe Başkan yardımcısı, 14. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Liderlik Okulu Dönem birincisi ve MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Eski Üyesi, Sarıyer Spor Kulübü TFF’den sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Büyükasar’ı tebrik eden MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, çıkmış olduğu kutlu yolda başarı ve muvaffakıyetler diledi. Bilgiç, “Ülkemize, hareketimize ve Sarıyerimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Ali Büyükasar KİMDİR?

11-05-1989 tarihinde Batı Trakya asıllı bir Türk ailenin oğlu olarak İstanbul – Emirgan’da doğdu. İlkokul, orta ve lise öğrenimlerimi Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Ayazağa Işık Lisesi’nde tamamladı. 2007 yılında Işık Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimine Koç Üniversitesi İşletme Bölümünde devam etti. Yine aynı üniversitede Tarih Bölümünden Yandal Diplomasını almaya hak kazandı. 2010 senesi yaz döneminde University of California Los Angeles `da şehir ekonomisi ve küresel siyaset dersleri aldı. 2012 senesinde Koç Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra öğrenim hayatına ara vermeden Bahçeşehir Üniversitesi “Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi- MBA“ yüksek lisans programına devam etti. 2014 Şubat ayında yüksek lisans programından mezun oldu. 2011 senesinde Kosova (Universiteti i Prishtinës) Priştine Devlet Üniversitesi’nde “Türk Dili ve Edebiyatı” Bölümünde Uzaktan Lisans eğitimine başladı. 2016 yılının Haziran ayında bu bölümden mezun olup ikinci lisans diplomasını aldı.

2007 senesinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü Kongre üyesi olan Ali Büyükasar; Beşiktaş Spor Kulübü ile ilgili birçok dernek ve grupta yöneticilik yaptı. 31.03.2013 tarihinde kongre üyesi Beşiktaşlıların oluşturduğu Genç Beşiktaşlılar Grubu’nun başkanı seçildi ve başkanlık görevine 31.03.2017 tarihine kadar toplamda iki dönem olmak üzere dört yıl boyunca devam etti.

6 Aralık 2014 günü; Milliyetçi Hareket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın 9. Olağan Kongresinde İlçe Yönetimi Kurulu Asil Üyeliğine seçildi. Üç sene boyunca İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüterek seçim süreçleri ve parti faaliyetlerinde etkin görev alan Büyükasar; MHP Sarıyer İlçe Başkanlığını temsilen Sarıyer Kent Konseyi üyesi olarak atandı.Sarıyer semtinin güzelleşmesi, tanıtılması ve semt sakinlerinin yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla yürütülen projelerde görev aldı.

01.11.2014 tarihinde; dünya genelinde elektronik basın-haber-medya alanında, uluslararası iletişimi kuvvetlendirmek ve gerçek dışı haberlerle mücadele etmek amacıyla kurulan Dünya E-Basın Konseyi Birliği’nin (DEBK) teşkilatlanması ve kuruluşunda Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak etkin rol oynadı. DEBK’ nin 23.02.2015 tarihinde gerçekleştirilen 2.Olağan Kongresinde Dünya E-Basın Konseyi Birliği Yüksel Kurul Üyeliğine seçildi.14.10.2017 tarihinde Dünya E-Basın Konseyi Birliği’nin (DEBK) 3.Olağan Kongresinde bir dönem daha Dünya E-Basın Konseyi Birliği Yüksel Kurul Üyeliğine seçildi.

2014-2015 yılları arasında Türk Ordusuna katılarak; Burdur 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığında vatani görevini yerine getirdi. Askerlik görevi bittikten sonra İstanbul’a gelerek ara verdiği faaliyetlerine ve görevlerine devam etti.

Sarıyer Spor Kulübü’nün 29.05.2016 tarihinde gerçekleştirdiği 74. Olağan Kongresinde Yönetim Kurulu Asil üyeliğine seçildi. Yaklaşık iki sene boyunca Türkiye Futbol Federasyonundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Büyükasar; Sarıyer Spor Kulübünü TFF ve Kulüpler Birliği toplantıları ve organizasyonlarında temsil etti. Sarıyer Spor Kulübü’nün 07.01.2018 tarihinde gerçekleştirdiği Olağanüstü Kongresinde yeniden Yönetim Kurulu Asil üyeliğine seçildi. Sarıyer Spor Kulübü Basın sözcüsü olarak yönetim kurulundaki görevine devam etmektedir.

21 Mayıs 2017 günü; Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın 12. Olağan Kongresinde İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

07 Ekim 2017 tarihinde; 2009 senesinden günümüze MHP Genel Merkezi tarafından her yıl düzenlenen “Milliyetçi Hareket Partisi Siyaset ve Liderlik Okulu’na’’ girmeye hak kazandı. Türkiye’nin dört bir yanından programa katılmaya hak kazanan ve öğrenim durumu yüksek lisans seviyesinde olan öğrenci topluluğu ile toplamda on bir hafta süren eğitime katıldı. Türkiye’nin kıymetli üniversitelerinden gelen değerli akademisyenler ve MHP Milletvekillerinden oluşan öğretim kadrosundan “Medya ve Siyaset, Algı Yönetimi, Liderlik Teorileri, Liderlik Dersi, Din ve Toplum, Temel Hukuk Bilgisi, Yeni Anayasal Düzen ve Hükümet Sistemi, Uluslararası Siyaset, Türkiye’nin Siyasi ve Ekonomik Tarihi” ve günümüz siyaseti ile alakalı birçok farklı konuda eğitim aldı.

16.12.2017 tarihinde yapılan sınav ve değerlendirmeler neticesinde, Türkiye genelinde düzenlenen 14.dönem Milliyetçi Hareket Partisi Siyaset ve Liderlik Okulu birincisi oldu. Birincilik ödülünü ve mezuniyet belgesini Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’den alarak Liderlik Akademisini başarıyla bitirdi.

Siyasi, sosyal ve sportif alanlarda birçok kurum ve kuruluşta yöneticilik yapan Ali Büyükasar; iş hayatına da genç yaştan itibaren başlayarak; inşaat sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinde çalışmalarına devam etmektedir. Evlidir. İleri seviyede İngilizce bilmektedir.

ÜYESİ OLDUĞU VE GÖREV YAPTIĞI KURUMLAR:

Genç Beşiktaşlılar Grubu Başkanlığı

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Kongre Üyeliği

MHP Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlçe Başkan Yardımcılığı

MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği

Dünya E-Basın Konseyi Birliği (DEBK) Yüksel Kurul Üyeliği

Sarıyer Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği

Sarıyer Spor Kulübü Kongre Üyeliği

Sarıyer Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği

Şehit Polis Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Üyeliği

Emirganı Sevenler Derneği Üyeliği

Fevziyeliler Işıklılar Derneği Üyeliği

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği Üyeliği

Bahçeşehir Üniversitesi Mezunlar Derneği Üyeliği

Koç Üniversiteli Beşiktaşlılar Grubu Üyeliği

Bahçeşehir Üniversiteli Beşiktaşlılar Topluluğu Üyeliği

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir