GündemManşet

Ali Haydar Aslan: “35 yıldır yaşadığım Baltalimanı’nın geleceği için yeniden adayım”

1984 yılında yerleştiği Baltalimanı Mahallesi’nde iki dönemdir muhtarlık görevini başarıyla sürdüren ve üçüncü dönemi için yeniden aday olan Ali Haydar Aslan Sarıyer Gazetesi Haber Müdürü Rukiye Ay’a konuştu. Baltalimanı’nın geleceği için yaptıkları çalışmaların artarak devam edeceğinin altını çizen sevilen muhtar Aslan; “Mahallem benim evim ve mahalle halkım da benim ailemdir. Baltalimanı’nın geleceği için canla başla çalışmaya yeniden adayım” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Baltalimanı Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalarını ve yeni dönemi için hedeflerini gerçekleştirebilmek yeniden aday olduğunu belirten Ali Haydar Aslan; “Mahallemden tekrar aday olmam için yoğun talep oldu. Baltalimanı’nda muhtar olduğum günden bu yana birçok konuda ilerleme sağladık. Bundan sonraki çabam da tüm bunların daha da arttırılarak devam ettirilmesi yönünde olacak.

“3 yeni çocuk parkı yapılacak, mülkiyet sorunu çözülecek”

Muhtar Aslan; gelecek dönemde yapacağı çalışmalarla ilgili şunları söyledi; “Önümüzdeki süreçte mahallemizde belirlenen 3 noktaya çocuk parkı yapılacak. Mahallemizin en önemli sorunu mülkiyet sorunudur. Mülkiyet sorunun çözümü için mahallede yeni bir dernek kurulacak ve kurumlarla diyalog içinde sürdürülecek görüşmelerle bu sorununun çözülmesini sağlayacağımıza inanıyorum. Öte yandan mahallemizde mülkiyet sorunuyla ilgili devam eden mahkemelerimizi takip edilerek mahalle sakinlerinin mağdur edilmemesinden yana çaba göstereceğim. Kurulacak derneğin ve sokak komisyonlarının görevleri içerisinde mülkiyet sorununun yanı sıra uyuşturucu ve yozlaşma mücadele üzerinde de çalışmalar olacak. Dernek ve komisyon çalışmalarımız kapsamında mahallemizde yoksul insanların tespit edilerek ayrım gözetmeden maddi ve manevi destekleri devam ettirilecek. Mahallemizde belediyenin yaptığı rutin hizmetler de aksamdan artacak ve devam ettirilmesi sağlanacak.”

“Baltalimanı’nın geleceği için güzel çalışmalar devem edecek”

Baltalimanı’nda bir çocuk kreşi yapılması için çalışmalarımız olacak. Yeni bir muhtarlık binası ve mahalle dernek binası yapılması yönünde de girişimlerimiz olacak. Hacı Mehmet Şalgamcıoğlu Ortaokulu’nun yanında 6 sınıflık 3 katlı yeni okul binası inşaatı ve halı saha inşaatı devam ediyor. Okulun yanındaki ormanlık bölgenin vatandaşlarımız için piknik alanı yapılmasını sağlamak istiyoruz. Okul bahçesindeki halı sahanın ve basketbol sahasının inşaatının bitirilip okulun hizmetine sunulmasını hedefliyorum. Yaz sezonunda şehir dışı gezi turları talep oldukça daha fazla yapılacak. Sokaklarda gerekli görülen 13 adet istinat duvarlarının yapılması için çalışmalar olacak. Eğitim gören ihtiyaç sahipleri çocuklarımıza daha fazla burs sağlamak istiyoruz. Ayrıca mahallemizle ilgili yapılan işler ve sorunlar hakkında bilgilendirme toplantıları daha fazla yapılacaktır. Mahallemizin kalıcılığı için birlik ve beraberlikle bir arada tutarak ayrımcılığa taviz vermemek için mücadele edeceğim. Günü birlik muhtarlığa gelen talep ve şikayetleri değerlendirmek yetkili kurumlara bildirmeye devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir