GündemManşet

Başkan adayları taahhütname imzaladılar!

Sarıyer'de yaşayan vatandaşların yıllardır yaşadıkları evlerinde yasal açıdan da hak sahibi olabilmelerini sağlamak için çalışmalarını sürdüren Sarıyer Mahalleler Birliği, TİM Show Center'da bir araya geldi.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer’de mülkiyet sorunu yaşayan vatandaşların kurduğu Sarıyer Mahalleler Birliği tarafından hazırlanan taahhütname, belediye başkan adayları tarafından imzalandı. Toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer Belediye Başkanı ve Başkan adayı Şükrü Genç, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, Saadet Partisi Sarıyer Belediye Başkan Adayı Davut Tepeyurt, Vatan Partisi Sarıyer Belediye Başkan Adayı Seval Duygu Akyıldız, Büyük Birlik Partisi Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Koç, Demokratik Sol Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hümeyra Hürsoy ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıya katılan bütün belediye başkan adayları Mahalleler Birliği tarafından hazırlanan taahhütnameyi imzaladı.

“HERKESİN HAK SAHİBİ OLACAĞI BİR MODELİ SAVUNUYORUZ”

Toplantıda konuşan ve taahhütnamede savundukları modeli anlatan Mahalleler Birliği Hukuk Danışmanı Erbay Yucak, “Kooperatiflerimiz kurulmasının sebebi şudur. Biz arazilerin PTT Evleri ve Ferah Evler gibi 4706’ya göre orada imar planında konut alanlarında kalan hisseler yoluyla verilmesini istemiyoruz. Bu mahallede kaç tane yapı varsa o kadar hak sahibi vardır. Herkesin kullandığı arazi bellidir. Dolayısıyla herkesin bu kullandığı ve senelerdir hakkı olduğunun da komşusu tarafından tanınmış olan bu sınırlar dahilinde herkesin hak sahibi olacağı bir modeli savunuyoruz” dedi. CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek ise, “Büyükşehir Belediye Meclisinden bu imar iskan planlarının İstanbul’un tüm mahallelerinde yapılmasıyla ilgili siyasi iradede ortaya çıkarsa iki yıl içerisinde tüm mülkiyet meselesi İstanbul’un tümünde biter” diye konuştu.

“EN DOĞRU ŞEKİLDE SONUÇLANMALI”

Sonucun hak sahiplerinin lehine sonuçlanması gerektiğini söyleyen Sarıyer Belediye Başkanı ve Başkan adayı Şükrü Genç, “İnsanların temel sorununun mülkiyet problemi olduğunu çok net biliyoruz. Bizim için asıl olan bir şey var. Sonuç ne olursa olsun, ne ifade edilirse edilsin bu işin en doğru şekilde buralarda yıllardır yaşayan insanların lehine en doğru şekilde sonuçlanmasıdır” şeklinde konuştu.

TİM’DEKİ PROGRAMDA YAŞANANLAR VE YAPILAN KONUŞMALARI DETAYLARIYLA YAYINLAYACAĞIZ!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir