GündemManşet

“Başkan adaylarının çoğu inşaatçı”

Vatan Partisi İstanbul adayı Mustafa İlker Yücel kentsel dönüşüm mağdurlarının oluşturduğu Mahalleler Birliği toplantısına katıldı. Adayların çoğunun inşaat işleri yaptığını belirten Yücel, Mahalleler Birliği’nin hazırladığı 6 maddelik taahhütnameyi de imzalayan ilk aday oldu.

HABER: AYDINLIK- ERCAN KÜÇÜK

Vatan Partisi belediye başkan adayları Mahalleler Birliği’nin düzenlediği “Bizimle misiniz, değil misiniz?” başlıklı toplantıya katıldı. Toplantıda “Mahallemizi, yerimizi evimizi, komşuluğumuzu korumak ve kollamak için birlikteyiz”, Öölmeden önce tapuları görelim”, “Fikirtepe bizimdir” sloganlarının yazılı olduğu pankartlar yer aldı.

İstanbul’un ilçelerinden kentsel dönüşüm mağduru 600 yurttaşın katıldığı toplantıda hitap eden Vatan Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa İlker Yücel, Vatan Partisi olarak hazırladıkları programda ‘Yerleşim hakkına hukuki güvence sağlanması’nın yer aldığını belirtti.

İnşaat şirketleriyle müteahhitlerle partiler arasında çıkar ittifakı kurulduğunu belirten Yücel, konuşmasında şunları söyledi:

“Belediyeler siyasi ilişkiler ağıyla örülmüş dar çıkar gruplarının faaliyet merkezi haline geldi. Belediye dediğiniz bir finans kuruluş aslında. Adayların meslek profillerini çıkarttık. Çok büyük bir bölümü inşaat işiyle uğraşıyor. Kamuoyuna çağrıda bulunalım; Kentsel dönüşüme, garibanın evinden başlayacağımıza gelin bu para babalarının diktiği plazalardan başlayalım. Bunu yapmak isteyen irade varsa ortada ben Sultanahmet çevresindeki kaçak otellerin listesini veririm onlara. Gelin onlardan başlayalım. Kentsel dönüşümden önce zihinsel dönüşüme, niyet dönüşümüne ihtiyaç var. Artık köklü çözüm istiyoruz. Vatan Partisi bu köklü çözüm konusunda iyi bir partidir. Organize işler sadece sinemalarda değil, belediyelerde her gün var o organize işler. Bunu da hep birlikte değiştirmemiz gerekiyor. Hazırladığınız 6 maddelik taahhütnameyi imzaladığımı belirtiyor ve mücadelenizde sizinle birlikte olacağıma söz veriyorum.”

Yücel büyük destek alan konuşmasından sonra Mahaller Birliği’nin hazırladığı 6 maddelik taahhütnameyi imzaladı. Yücelin ardından söz alan CHP İBB Adayı Ekrem İmamoğlu da kısa bir konuşma yaparak taahhütnameyi imzaladı.

Mahalleler Birliği’nin gönüllü hukukçularından Erbay Yücak hukuki mücadeleyi mahalleler adına yürütüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir