GündemManşet

Bayraktar: 1 Nisan’dan itibaren tapu öncelikli gündemimiz olacak 

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Tapu meselesini biz çözeriz. Biz burada alt yapı çalışmalarını yaptık. Seçimden sonrada bir taraftan Binali Yıldırım Bey bir taraftan da Salih Bayraktar Bey ve Ankara’dan da biz el ele vereceğiz bu sorunları bitireceğiz.” ifadesiyle tapu probleminin de artık tarihe karışacağını belirtti. Bayraktar, “Milletimizin teveccühü ile mazbatayı aldığımızda ilk gündemimiz yine mülkiyet olacak. Hızlı bir şekilde belediye bünyesinde çözüm masası kuracağız ve Sarıyerlilerin tüm mülkiyet işlemlerini biz takip edeceğiz” dedi. 

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı coşkuyla ağırlayan Sarıyerlilere teşekkür mesajı iletti. Bayraktar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Tapu meselesini biz çözeriz. Biz burada alt yapı çalışmalarını yaptık. Seçimden sonrada bir taraftan Binali Yıldırım Bey bir taraftan da Salih Bayraktar Bey ve Ankara’dan da biz el ele vereceğiz bu sorunları bitireceğiz.” ifadesiyle birlikte tapu probleminin de artık tarihe karışacağını kaydetti. Bayraktar, “İmar Barışı ile oluşturduğumuz alt yapı sayesinde bugün artık geleceğe umutlu ve huzurlu bir şekilde bakabiliyoruz. Milletimizin teveccühü ile mazbatayı aldığımızda ilk gündemimiz mülkiyet olacak. Hızlı bir şekilde belediye bünyesinde çözüm masası kuracağız ve milletimizin tüm mülkiyet işlemlerini biz takip edeceğiz” dedi.

MİLLETİMİZ EN İYİSİNİ HAK EDİYOR

4,5 yıllık ilçe başkanlığı döneminde ve belediye başkan adaylığı açıklandıktan sonra sahada milletin gösterdiği ilgi, alaka ve sevgiyi asla unutmayacaklarını kaydeden Bayraktar, mesajında şunları söyledi: “Sarıyerliler, 31 Mart’ın Sarıyer için, çoluk çocuğumuzun geleceği için tarihi bir fırsat olduğunu görüyor. Sarıyer’e 10 yıldır hiçbir şey yapılmadığını yaşayarak biliyor. Sarıyer, 10 yıl geride kaldı. Sarıyer’in bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülü yok. Hangi kapıyı çalsak güler yüzle karşılandık. Farklı siyasi görüşteki Sarıyerli komşularımız bile sevgisini saygısını gizlemedi. 4.5 yılda sağlık, gençlik, mülkiyet, ulaşım gibi pek çok konuda Sarıyer’e yaptığımız hizmetleri Sarıyerlilerin biliyor ve takdir ediyor olması bizleri çok mutlu etti. 62 projemizi tek tek sayan, her bir projemizi uzun uzun inceleyen, analiz eden ve Sarıyer’e yapacağa katma değeri fark ederek bizlere şimdiden teşekkürlerini ileten Sarıyerli hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Milletimiz, bu samimi hizmet çabamızın farkında ve bu farkındalığını da inşallah yarın sandıklara yansıtacak.’

TAPULARIN ALT YAPISI HAZIR

4,5 yıl önce ilçe başkanlığı görevine geldiğinde Sarıyer’in kanaat önderleri ve muhtarlarıyla yapılan görüşmeler sonrası çözülmesi gereken 5 sorundan sağlık ve mülkiyet meselesinin acil olarak öne çıktığını hatırlatan Bayraktar şunları kaydetti: “4 yıl çalıştık ve İmar Barışı Yasası çıktı. Sarıyer için gündeme getirdik tüm Türkiye’ye mal oldu. 10 milyon vatandaşımız istifade etti. Yapı Kayıt Belgesi’yle birlikte yıkım kararları ve cezalar kaldırıldı. Sadece Sarıyer’deki 4 binin üzerindeki bina için Sarıyer Belediyesi’nin almış olduğu yıkım kararlarını bu yasayla birlikte iptal ettirdik. İkinci aşamada tapuların verilmesi var. Sayın Binali Yıldırım Beyefendi’nin 24 Şubat’ta Sarıyer’e yaptığı ziyarette söylemiş olduğu bu “Bu arsalar sizin arsalarınız, bu evler sizin evleriniz. Emek vermişsiniz, çamurunu çiğnemişsiniz, çilesini çekmişsiniz. Buraları en makul ücretten alacaksınız” sözleri rayiç bedel konusundaki tüm algı operasyonlarını bitirdi. Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un yine Sarıyer’deki “Salih Bayraktar’la birlikte el ele verip sizin istemediğiniz, sizleri mağdur etme ihtimali olan hiçbir çalışmaya müsaade etmeyeceğiz. Sarıyerli ne istiyorsa, o olacak. Vakıf arazileri de takas yoluyla çözülecek” ifadeleri de Sarıyerlilerin imar konusundaki tüm sorularına da cevap verdi.”

SON SÖZÜ CUMHURBAŞKANIMIZ SÖYLEDİ

“Mülkiyet konusunda son sözü söyleme yetkisi olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.” diyen Bayraktar mesajında şunları dile getirdi: “Sayın Cumhurbaşkanımızı dün akşam Sarıyerlilerin büyük coşkusu ve teveccühü ile ağırladık. Sarıyer adına bir kez adına onur duyduk. Sayın Cumhurbaşkanımız mitingte tapu sorununa son noktayı koydu. “Tapu meselesini biz çözeriz. Biz burada alt yapı çalışmalarını yaptık. Seçimden sonrada bir taraftan Binali Yıldırım Bey bir taraftan da Salih Bayraktar Bey ve Ankara’dan da biz el ele vereceğiz bu sorunları bitireceğiz.” dedi. Tüm bu sözlerden sonra Sarıyer’de mülkiyet sorunu 1 Nisan tarihi itibariyle tarihe karışacaktır. Bu sözler bizim için bir talimattır. İnşallah yarın milletimizin teveccühü ile mazbatayı aldığımızda 1 Nisan’dan itibaren öncelikli gündemimiz tapu olacak. Belediye bünyesinde hızlıca çözüm masası kuracağız ve tüm kurumlarla ilişkileri bu çözüm masası üzerinden yürüteceğiz. Sarıyerlileri yormadan tüm işlemlerini takip edeceğiz. Yeni dönem Sarıyer’imize şimdiden hayırlı olsun. Huzur ve gelecek endişesi olmayan Sarıyer’imizi 250 bin seçmenimizin tamamını kuşatan bir anlayışla hep birlikte inşa edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir