GündemManşet

Bayraktar, Reşitpaşa’da Kumoğlu Köyü Derneği’nde konuştu

Cumhur İttifakı'nın Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, Reşitpaşa'da CHP'ye yakınlığıyla bilinen Sivas Zara Kumoğlu Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği'nin misafiri oldu. Mahallede meşalelerle karşılanan Bayraktar, verdiği tapu ve birlik beraberlik mesajlarıyla büyük ilgi gördü.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, CHP’ye yakınlığıyla bilinen Reşitpaşa’daki Sivas Zara Kumoğlu Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği‘nde vatandaşlarla buluştu. Sarıyer siyasetine yön veren derneklerden biri olarak görülen Sivas Zara Kumoğlu Köyü Derneği’nde sıcak bir ilgiyle karşılanan Bayraktar’a vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu.

BAYRAKTAR MEŞALELERLE KARŞILANDI

Mahalle girişinde meşalelerle karşılanan Bayraktar, dernekte verdiği sıcak mesajlarla da dikkat çekti. Vatandaşlarla tek tek el sıkışan ve sohbet eden Bayraktar, samimi ve neşeli tavırlarıyla ilgi odağı oldu. Kumoğlu Köyü Derneği’nin davetiyle gerçekleşen buluşmada vatandaşlara tapu güvencesi veren Bayraktar, birlik beraberlik içeren coşkulu bir konuşma yaptı.

SİZİ HEP EVLERİNİZİ YIKACAKLAR DİYE KORKUTTULAR

Bayraktar, “Bugüne kadar sizi hep evlerinizi yıkacaklar, sizi buradan gönderecekler diye korkuttular. İmar Barışı çıkınca da bu yasa zenginlere çıktı, yalılara çıktı dediler. Oysa yalıların böyle bir derdi yok. Bu yasadan bugüne kadar 10 milyona yakın kişi yararlandı. Demek ki bu sadece Sarıyer’in değil tüm Türkiye’nin sorunuydu. Bu yasanın çıkmasındaki katkımız nedeniyle haklı bir gurur yaşıyoruz. Türkiye Sarıyer’i konuşuyor. Tapu konusunda bugüne kadar vatandaşlarımız hep kandırılmış, adeta vatandaşlarımızın aklıyla alay edilmiş. Biz bu meseleyi siyasi istismar meselesi olmaktan çıkaracağız. Size İmar Barışı’na başvurmayın diyenler önce kendileri gidip müracaat ettiler. Sayın Binali Yıldırım’ın sözlediği gibi; burası sizin yeriniz, burası sizin arsalarınız. Buranın çilesini çekmişsiniz, çamurunu çiğnemişsiniz. Tapularınızı makul, adil ve sizin ödeyebileceğiniz şekilde alacaksınız. ” dedi.

ALIN TERİYLE ÇALIŞAN HİÇ KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMAYIZ

Öte yandan Bayraktar’ın; Sarıyer Belediyesi’nde ideolojisi, memleketi neresi olursa olsun; emeği, alın teri ve hakkıyla çalışan hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayacaklarını ve ekmeğin kutsal olduğunu vurguladığı da öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir