GündemManşet

Binali Yıldırım’ın tapu teminatı fiyatları uçurdu

Sarıyer'i ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın, "Tapularınızı makul ve adil fiyattan alacaksınız" sözü tapusuz evlerin fiyatlarını uçurdu. Pınar, Cumhuriyet, Kocataş ve Derbent'te fiyatlar neredeyse iki kat arttı.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım‘ın geçtiğimiz hafta Sarıyer’e yaptığı ziyaretler ve bu ziyaretler sırasında yaptığı tapu açıklamaları ilçedeki tapusuz ev fiyatlarını artırdı. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı ve MHP İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Yıldırım, akşam da Yeniköy’de İBB Kültür Merkezi’nde vatandaşlarla buluşmuştu. Sarıyer’de esnaf ziyareti yapan ve renkli görüntüler de oluşturan Yıldırım, yaptığı ziyaretlerde Sarıyer halkına tapu teminatı vermişti.

“BİNALİ YILDIRIM SÖZÜ VERİYORUM, TAPULARINIZI ADİL FİYATTAN ALACAKSINIZ”

Binali Yıldırım, Sarıyer’deki konuşmasında ; “İmar Barışı’nda ilk aşama tamam. Sıra ikinci aşamada tapuları vermekte. Sizler 20-30 yıldır buranın çilesini çekiyorsunuz, çamurunu çiğnemişsiniz. Bu yerler zaten sizin yerleriniz, bu evler zaten sizin evleriniz. 1 Nisan’dan itibaren tapularınızı alacaksınız. Binali Yıldırım sözü veriyorum. Ak Parti sözü veriyorum. Bunun burada teminatını veriyorum. Tapularınızı adil ve makul bir fiyattan alacaksınız. Hayırlı uğurlu olsun” demişti.

ÇANTACILAR BÖLGEDEN ARAZİ VE EV TOPLAMAK İÇİN MAHALLELERDE CİRİT ATIYOR

İşte Binali Yıldırım’ın Sarıyer’de yaptığı bu açıklamalardan sonra Pınar, Cumhuriyet, Derbent, Kocataş başta olmak üzere Sarıyer genelinde tapusuz ev fiyatları adeta uçtu. Sarıyer’de özellikle Büyükşehir Belediyesi arazilerinin yer aldığı bölgelerden gecekondu ve tapusuz ev almak isteyen kişiler bu mahallelerde cirit atmaya başladı. Mahallelilerin “Çantacılar” olarak adlandırdığı kişiler bölgeden gayrimenkul toplamak için özellikle son bir haftadır mahalleleri kapı kapı dolaşmaya başladı. Bölgedeki bu talep artışı nedeniyle de fiyatlarda kimi yerlerde yüzde yüze varan oranlarda artış var. Ortalama bir gecekondunun fiyatı asgari 1 milyonu aşmış durumda.

SON BİR HAFTADA FİYATLAR NEREDEYSE İKİYE KATLADI

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan vatandaşlar; “Binali Beyin açıklamalarından sonra özellikle Pınar Mahallesi’ne büyük rağbet var. Sarıyer’e tapu verileceğinin anlaşılmasını fırsat bilen çantacılar son bir haftadır mahallede adeta cirit atıyor. Şimdiden ucuza tapusuz ev toplayıp seçimden sonra da tapularını alınca köşeyi dönmek istiyorlar. Ancak vatandaşlar da uyandı. Tapusuz ev fiyatları son bir haftada neredeyse yüzde yüz oranında arttı. Çünkü insanlar artık Binali Yıldırım’ın sözünden sonra tapuların kendilerine verileceğine kesinlikle inandı” diye konuştu.

2 yorumlar

  1. Ben hala inanmakta zorlanıyorum.o kadar yaklaşık 40 yıldır kandıriliyoruz.
    Halk artık protokol (Taahüt)istiyor.hemide noterden.
    Artık oylar arslanın ağzında. önce taahüt sonra oy.

  2. Tapu sorununu cozebiliyorlarsa mevcut ibb belediyesi neden cozmuyor tapular icin senelerdir vatandasi magdur ediyorlar. Bildigin secim rusveti veriyorlar ‘verin oyu alin tapuyu’. Demekki tapulari vermek icin bir sorun yokmus istedikleri zanan Ibb tapuya onay verebiliyor. Yine milletin kul hakki yeniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir