GündemManşet

CHP’de meclis üyeliği kulisleri çıldırdı!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

CHP’nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç‘in meclis üyeliği listesine kimleri yazacağı parti içindeki gizemini koruyor. 98 meclis üyesi aday adayının bulunduğu partide kulisler adeta çıldırdı. Sarıyer Belediye Meclisi’ndeki 4-5 ismin yeniden listeye girmesine kesin gözüyle bakılırken, özellikle Sivas kanadından kimlerin listeye alınacağı da merak konusu oldu. Yeniköy Bağlar’dan Ersin Şahin‘in listeye yazılacağı İstinye’den de İrfan Sandıkçı‘nın meclis üyeliği listesine alınacağı konuşuluyor. Ayrıca CHP Milletvekili ve 2. Bölge Koordinatörü Gökan Zeybek‘in de bazı kritik isimlere Sarıyer’den meclis üyeliği teklifinde bulunduğu belirtiliyor.

HÜSEYİN COŞKUN BİLMECESİ NASIL ÇÖZÜLECEK?

AK Parti’ye yakın bazı dernek başkanlarına da teklifler gittiği ancak bu isimlerinden CHP’den gelen tekliflere sıcak bakmadığı konuşuluyor. Bu arada Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun‘un yeniden listeye yazılmaması için bazı Alevi derneklerinin devreye girdiği de gelen bilgiler arasında. DSP’den Şişli adayı olan Mustafa Sarıgül’ün Sarıyer siyasetinde izleyeceği yol haritası da CHP kanadında yakından takip ediliyor. CHP Sarıyer Teşkilatı içinde çok sayıda Sarıgül yanlısı bulunması da parti içinde iyice kafaların karışmasına neden oluyor. Öte yandan listeye girmeyeceğine kesin gözle bakılan CHP’li meclis üyelerinin de Belediye Başkanı Şükrü Genç üzerinde yoğun bir kulis hareketi başlatması da dikkatlerden kaçmıyor. İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun istifa blöfü sonrası parti içinde yaşanan iç çekişmeler de Sarıyer’deki seçim havasını olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.

Bu arada CHP Mahalle Başkanı olan 4-5 ismin de, bulundukları mahallelerden muhtar adayı olmaları parti içinde handikapa neden oldu. Aynı mahalleden rakip olan CHP’ye yakın diğer muhtar adaylarının da bu durumdan oldukça rahatsız oldukları ve ilçeye bu konuda şikayetler gittiği öğrenildi.

O GECE EKREM İMAMOĞLU DA MI İSTİFA ETTİ?

Sarıyer Gazetesi‘ne ulaşan çok özel bilgilere göre Genel Merkez ile İstanbul İl Başkanlığı arasında yaşanan istifa restleşmesine İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı ve İmamoğlu’nun da o gece istifa ettiği ancak yapılan görüşmelerle istifa krizinin kamuoyuna yansımadan çözüldüğü iddia ediliyor.

İYİ PARTİ ve HDP’nin CHP’den istediği meclis üyelikleri ve Belediye Başkan Yardımcılığı konusundaki pazarlıkların tüm detaylarını önümüzdeki günlerde işleyeceğiz… BİZİ TAKİP EDİN!

Bir yorum

  1. Nizamettin gunel haklarimizi savunuyor cok bilgili basarili adam gibi adam kesin girecek insallah 🙏🏼

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir