GündemManşet

Cumhur için istikrar, Sarıyer için Bayraktar

TBMM Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın Cumhur İttifakı Meclis Üyesi aday tanıtım toplantısına katıldı. Adan, toplantının yapıldığı İBB Sarıyer Kültür Merkezi’nin Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar’ın eseri hatırlatarak Bayraktar’ın yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu kaydetti.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

MHP Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer’de Cumhur İttifakı listelerinden seçime giren meclis üyesi adaylarını yemekli bir toplantıyla MHP Teşkilatı’yla buluşturdu.

KATILIM YOĞUN OLDU

Geceye TBMM Başkan vekili İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP Myk Üyeleri Nur Tuğba Aktay, Musa Küçük, Selami Şişman, Çığır Doğu Zorlu, MHP Sarıyer ilçe Başkanı Ünsal Bilgiç, Akp ilçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, Cumhur İttifakı Ak Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, Cumhur İttifakı Mhp Sarıyer Meclis Üyesi Adayları Mehmet Delihasan, Ali Büyükkınacı, Emine Akyüz, 650 kişilik yemekli taktim toplantısına Milliyetçi Hareket Partisinin Sarıyerdeki İlçe Yöneticileri ve teşkilat birimleri ve partililer katıldılar.

Gecede Cumhur ittifakı listesinde yer alan MHP meclis üyesi adayları Mehmet Delihasan, Ali Büyükkınacı ve Emine Akyüz partililere seslendi. 3 meclis üyesi de seçimlerin ardından yapacakları çalışmaları anlattı.

TALİMATI KANDİL’DEN ALIYORLAR

MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç toplantıda yaptığı konuşmada “Bizler bugün burada sayın genel başkanımızın almış olduğu karar doğrultusunda milli cephenin karşısında toplanan, zillet ve illet ittifakına karşı bir ve beraber olmak için buluşmaktayız. Kandil’den talimat alan, Brüksel’den koordinat alan bu şer ittifakını sizlerin de yardım ve desteğiyle inşallah 31 Mart’ta ‘Beka için milli karar, Cumhur için istikrar’ diyerek def edeceğiz.” İfadelerini kullandı. Bilgiç, “Bizler milliyetçi ülkücüler olarak Türk dünyasının bilge lideri Sayın Devlet Bahçeli Bey’in işaret ettiği gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Sayın Binali Yıldırım Bey’i, Sarıyer Belediye Başkanlığı seçimlerinde Sayın Salih Bayraktar Bey’i destekleyeceğiz. Aynı zamanda da Cumhur İttifakı ortak listesini tercih edeceğiz. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ‘beka için milli karar, cumhur için istikrar’ sözü sözümüz, 50 yıllık kutlu davamız adına yürüdüğü yolda, vazgeçilmez dönülmez yolumuzdur” şeklinde konuştu.

BAYRAKTAR’IN YAPTIKLARI YAPACAKLARININ TEMİNATI

Cumhur İttifakının, Türkiye ittifakı olduğunu söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Celal Adan ise “Cumhur İttifakının adayını Allah’ın izniyle Sarıyer Belediyesi’nde bayrağını dalgalandıracak güçtesiniz. Salih Başkanı tebrik ediyorum. Bugün şurada oturduğumuz bu güzel salonu, bu güzel kültür merkezini Sarıyer’imize kazandıran başkanımız şuna işaret ediyor. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Cumhur ittifakı, bir Türkiye ittifakıdır. İstanbul 81 ilden vatandaşı bağrına basan bir yer. İstanbul millet olmamızın nişanesi. Bu şehre hizmet etmek, elbette büyük şeref, büyük onur” diye konuştu.

CHP BİR İLÇEYİ BİLE YÖNETMEMELİ

Konuşmasında CHP’yi sert sözlerle eleştiren Celal Adan, “Son 50 yılda Türkiye’yi zora sokan ne kadar olay varsa, bu olayların beslendiği karargâh Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur. Türkiye tarihinin en kanlı olaylarıyla karşılaştığında, yani bu güzel coğrafyada devleti çökertme operasyonları olduğunda, devleti işgal etme, devleti ortadan kaldırma iradesine bir müddet sonra değil, 1 saat sonra ‘bu kontrollü bir darbedir’ diyebilecek kadar küçülen CHP, Türkiye’de değil bir belde, hiçbir ilçeyi yönetme hakkına sahip değildir.” dedi. Adan, Cumhur İttifakı’nın bir menfaat ittifakı olmadığını da vurgulayarak “Cumhur ittifakı bir Türkiye ittifakıdır. Cumhur İttifakı kazandıkça Türkiye kazanmaktadır. Cumhur ittifakı, bölücünün nefesinin kesildiği bir ittifaktır” ifadelerini kullandı.

BİZ SARIYER’DE KAZANDIK

31 Mart seçimlerinde mutlaka başarı alınması gerektiğinin altını çizen Adan, “Ben iddia ediyorum ki, biz Sarıyer’de kazandık. Salih başkan kazandı. Ancak siyasetin bir mecburiyeti var. O da bize bir sorumluluk yüklüyor. Buradaki herkese bir sorumluluk yüklüyor. Bir oyla kaybedecekmişiz gibi, bu saatten itibaren seçim sabahına kadar çalışmamız gerekiyor. Cumhur ittifakı oylarını mutlaka ikiye üçe katlamalı. Bu seçim klasik bir seçim değildir. Doğrudur, bir belediye başkanı seçeceğiz. İnanıyorum ki Sarıyer’in çehresini değiştirecek. Ama Cumhur İttifakı Kandil’in sesini kesecek” dedi.

HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ

Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan adayı Salih Bayraktar da “Hepimizin hayali huzur ve gelecek endişesi olmayan sorunları bitmiş bir Türkiye, bir Sarıyer düşüncesiyle burada toplanan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bizim hedeflerimiz var, ilkelerimiz var. Her ne pahasına olursa olsun, bunlardan asla ve asla ödün vermeyiz. Bizim mücadelemiz medeniyetimizi ihya ve inşa etme mücadelesidir. Güneşi önümüze aldık, yolumuza devam ediyoruz. Gölgemiz ister gelsin, ister gelmesin. Gün geminin altında su olma günüdür. Aynı gemideyiz, batarsak hep birlikte boğulacağız. Kurtulursak, hep birlikte kurtulacağız” diye konuştu.

TELEVİZYONUN KARŞISINDA DARBEYİ SEYRETTİLER

Cumhur ittifakının önemine de vurgu yapan Bayraktar, şunları söyledi: “Cumhur ittifakı nasıl başladı? 15 Temmuz gecesi Cumhur İttifakı ruhu oluştu. Neden oluştu? Ülkemizin bekası ve çoluk çocuğumuzun geleceği için. 15 Temmuz gecesi bu hainler darbe girişimi yaptıkları zaman hepimiz sokaklardaydık, meydanlardaydık. Peki, birileri neredeydi? Bizim o sokaklarda vermiş olduğumuz mücadeleyi, bu milletin insanını o alçaklar, bizim uçaklarımızla, bizim tüfeklerimizle, bizim topumuzla şehit ederken, onlarda televizyonun karşısında bu olayları canlı canlı seyrediyorlardı. Bakıyorlardı, kimler ne kadar ölmüş, kim galip gelecek, onun tarafında olalım. Bu değerlendirmeyi yapıyorlardı. Ama biz o gece hep birlikte bu vatan için sokaklardaydık ve o alçaklara bu ülkeyi temsil etmedik.”

SARIYER’İMİZİ DHKP-C – PKK İSMİNE BULAŞTIRMAYALIM

Bayraktar sözlerini şöyle tamamladı: “Biz bu coğrafyada doğduk, bu coğrafyada yaşıyoruz. Bizden sonraki nesillere de daha iyi aktarabilmek gibi bir sorumluluğumuz var. Bu sorumluluğu taşıyan bir kardeşiniz olarak karşınızdayım. Bu mesele sadece ve sadece Salih Bayraktar’ın meselesi değildir. Bu hepimizin meselesi ve hepimiz bu seferberliğin içerisinde olmalıyız. Çok önemli bir seçimin eşiğindeyiz. Bu seçimi sadece bir yerel seçim olarak görmeyin. Sadece Sarıyer’e bir başkan seçecekmiş gibi görmeyin. Sarıyer’in gerçekten beka meselesi. Bu güzel Sarıyer’imizi şu DHKP-C, PKK ismine bulaştırmayalım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir