GündemManşet

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ” Sarıyer Belediye Başkanı tapuları veremez. Yetkisi yok, yalan söylüyor. Tapu biz veririz”

İstinye'de yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sarıyer'in tapu meselesine son noktayı koydu. Erdoğan; "Sarıyer'in belediye başkanı tapuları veremez. Yetkisi yok yalan söylüyor. Sakın inanmayın. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü kime bağlı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na. Peki orası kime bağlı bana bağlı. O zaman tapuları ancak biz veririz. Allah'ın izniyle İstanbul'da Binali Bey, Sarıyer'de Salih Beyle bu işi hemen bitireceğiz"

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU- RUKİYE AY

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün İstanbul’da 8 ilçe mitingi düzenledi. Erdoğan’ın son mitingi Sarıyer İstinye’de gerçekleşti. Çevrede yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı mitinge yaklaşık 30 bin kişi katıldı. Sarıyer’in tüm mahallelerinden İstinye’ye akın eden vatandaşlar ellerinde Türk Bayraklarıyla alanı doldurdu. Büyük bir coşkunun katıldığı mitinge Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç de katıldı. Mitingde  Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, İstanbul Milletvekili Fatma Betül Sayan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak birer konuşma yaptı.Gecenin en coşkulu konuşmasını Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı.

TAPU KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ SARIYER BELEDİYESİ’NE DEĞİL,  BANA BAĞLI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında sık sık CHP döneminde İstanbul’un yaşadığı su sıkıntılarına ve çöp dağlarına değindi. CHP’nin HDP ile ittifakını da eleştiren Erdoğan, Sarıyer’deki özellikle Karadenizliler’in bu oyuna gelmemelerini istedi. Erdoğan Sarıyer’in tapu meselesine ise şu sözlerle son noktayı koydu. ” İmar Barışı konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanıma talimat verdim. Sağ olsun Salih Bey (Bayraktar) da ona yardımcı oldu, çok çalışmalar yaptı. Bu arada sizi aldatabilirler. Bir belediye bu sorunu çözemez. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Sarıyer Belediyesi’ne mi bağlı, Büyükşehir’e mi bağlı? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı. O nereye bağlı bana bağlı bana. Yani bu sorunu ancak biz çözeriz. Sarıyer Belediyesi bunu çözemez. Bu işi ancak biz çözeriz. İnşaallah seçimden hemen sonra bir taraftan Binali Bey, diğer taraftan Sarıyer’den Salih Beyle, Ankara’dan da biz el ele verip bu sorunu hep birlikte çözeriz. Bu işi ancak biz çözeriz. Alt yapı çalışmaları tamam, bu işi bitiriz, tapu meselesini bitiriyoruz” 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN SARIYER’E SÜRPRİZ PROJELERİ VE MİTİNGE İLİŞKİN TÜM DETAYLAR BOL FOTOĞRAFLI OLARAK SİTEMİZDE OLACAK…

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler