GündemManşet

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sarıyer’de tapu konusuna son noktayı koydu: “Tapu sorunu bitecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sarıyer İstinye Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka hitap etti. Sarıyerlilerle buluşan Erdoğan, ilçenin en büyük sorunu olan tapu meselesine de son noktayı koydu. Erdoğan, “Tapu meselesini biz çözeriz. Biz burada alt yapı çalışmalarını yaptık. Seçimden sonrada bir taraftan Binali Yıldırım Bey bir taraftan da Salih Bayraktar Bey ve Ankara’dan da biz el ele vereceğiz bu sorunları bitireceğiz.” dedi. Erdoğan, Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar için de “Salih kardeşim Sarıyer'e millete kabadayılık yapmaya değil, efendilik yapmaya değil, sizlere hizmetkârlık yapmaya geliyor.” ifadelerini kullandı.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstinye Meydanı’nda düzenlenen mitingte 30 binin üzerinde Sarıyerliyle buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçenin en büyük sorunu olan mülkiyet ve tapu meselesi ile ilgili önemli açıklamalar yaptığı mitingte Sarıyer’in tapu sorununu bitirileceğini de müjdeledi. Erdoğan, “Sizi aldatabilirler, bir belediye tapu sorunu çözemez. Tapu Kadastro Müdürlüğü, Çevre Şehircilik Bakanına bağlı, bana bağlı bana, oraya değil. Bunlar gelir size biz tapu dağıtacağız der. Tapu meselesini biz çözeriz. O bunu yapamaz ama yalan söyler. Biz burada alt yapı çalışmalarını yaptık. Seçimden sonra da bir taraftan Binali Yıldırım Bey bir taraftan da Salih Bayraktar Bey ve Ankara’dan da biz el ele vereceğiz bu sorunlarını bitireceğiz. Sarıyer’i kalkındıran ne kadar yatırım varsa hepsinin altında bakanlıklarımızın ve Büyükşehir Belediyemizin imzası vardır” diye konuştu.

SALİH KARDEŞİM HİZMETKÂRLIK YAPMAYA GELİYOR

CHP’nin Sarıyer Belediye Başkanı ve ekibinin son 5 yılda yaptıklarına dikkati çeken Erdoğan, “Sarıyer’e ne verdi? Ben de bu Sarıyer’de oturuyorum. Dolayısıyla ne var ne yok görüyoruz. Sizlere hizmetkâr olacak bir aday belirledik.” dedi. Erdoğan, “Salih kardeşim Sarıyer’e millete kabadayılık yapmaya değil, efendilik yapmaya değil, sizlere hizmetkârlık yapmaya geliyor. Ben her iki adayımızı da (Binali yıldırım ve Salih Bayraktar) sizlere emanet ediyorum. 31 Mart’ta sizlerden farklı bir haber bekliyorum. Bakın ben de burada yanınızda, Tarabya’dayım. Herhalde bizi mahcup etmezsiniz” şeklinde konuştu.

3 SAĞLIK TESİSİNİ BİZ İNŞA ETTİK

Sarıyer’i kalkındıran ne kadar yatırım varsa hepsinin altında bakanlıkların ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin imzası olduğunu aktaran Erdoğan, “İlçemizdeki öğrencilerimize 3 bin 609 tablet bilgisayar dağıttık, okullarımıza 741 adet akıllı tahta kurduk. İlçemizdeki okullarımıza 2 bin 770 öğretmen ataması yaptık. Okullarımıza 2 spor salonu kazandırdık. Sağlıkta 350 yataklı Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesiyle birlikte 3 sağlık tesisini biz inşa ettik. İlçemizde yapacağımız bir sağlık tesisimizin de proje çalışmaları sürüyor.” TOKİ vasıtasıyla ilçemize bin 685 konut projesini hayata geçirdik. Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nda Seyrantepe-Stat-İTÜ Ayazağa-Atatürk Oto Sanayi-Darüşşafaka ve Hacıosman istasyonlarını biz açtık. Levent-Rumeli Hisarüstü Metro Hattı’nı hizmete sunduk. Niye? Burada benim vatandaşım var. Daha rahat, daha huzurlu, daha konforlu yolculuk etsinler diye” ifadelerini kullandı.

İŞTE SARIYER’E YAPILAN HİZMETLER

İlçede 13 köprü ve kavşak ile bağlantı yollarını tamamladıklarını aktaran Erdoğan, şöyle devam etti: “Sarıyer Çayırbaşı Karayolu Tüneli ve bağlantı yollarını açtık, yine AK Parti. Tekne Park projesini Sarıyer’de hayata geçirdik. İstinye-Çubuklu Arası Arabalı Vapur Hattı’nı biz hizmete aldık. Karaköy-Sarıyer arasına, 21 durak ve 210 bisiklet kapasiteli Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi’ni biz kurduk. Cumhuriyet Parkı da dahil olmak üzere 21 yeni park yaptık. Emirgan Korusu’nda Lale Müzesi’ni halkımızın hizmetine sunduk. Sarıyer Meydanı’nı düzenleyerek yeni bir görünüme kavuşturduk. Emirgan Sahili’ni, Hisar Sahili’ni, Rumeli Hisarı-Sarıyer arasını ve Tarabya-Kireçburnu Sahili’ni yeniden düzenledik. Emirgan Korusu’ndaki köşkleri restore ettik. Emirgan Korusu At Ahırları’nı yeniden düzenledik. Rumeli Hisarı Boğazkesen Mescidi’ni restore ettik bu arada. Gidip görenleriniz oldu mu bilmiyorum, açılışını yaptık.

İBB SARIYER’E 6 YENİ SPOR TESİSİ KAZANDIRDI

Kısırkaya’da iki adet Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’ni hizmete açtık. Sarıyer’e 6 yeni spor tesisi kazandırdık. İlçe genelinde 434 kilometre yeni doğal gaz hattı döşedik Sarıyer’de. Boğaziçi Üniversitesi-Hisarüstü-Aşiyan Sahil Finiküler Hattı’nın yapımı sürüyor. Sarıyer Ayazağa Cendere Caddesi, Mimar Sinan Sokak Arası Bağlantı Köprüsü’nün inşaatına devam ediyoruz. Tarabya Sahil Düzenlemesi’ne başladık. Sarıyer Caddesi’nde yaya alanı düzenlemelerine devam ediyoruz. Baltalimanı Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nin yapımına başladık. Metin Oktay Spor Salonu Kapalı Yüzme Havuzu’nun inşası sürüyor. Sarıyer Duatepe Şehitliğini yeniden ihya ediyoruz. Sarıyer Çocuk Üniversitesinin yapımına başladık.”

BALIKÇILAR PAZARI GELİYOR

Yeni dönemde Rumeli Feneri Balıkçı Köyü ve Garipçe Köyü Balıkçı barınaklarına, balıkçılar için bir modern bir pazar kurduklarını aktaran Erdoğan, Rumeli Feneri Balıkçı Köyü’nü yeniden düzenleyeceklerini, Garipçe Köyü’nde balıkçılar için barınaklar ve 30 tekne kapasiteli yeni bir rıhtım inşa edeceklerini söyledi.

TRAFİK RAHATLAYACAK

Sarıyer’in trafiğini 4 yeni tünelle rahatlatacaklarını aktaran Erdoğan, ilçede 24 farklı noktada toplam 6 bin 600 araç kapasiteli otoparklar yapacaklarını, Sarıyer’e toplamda 61 kilometrelik bisiklet yolu inşa edeceklerini, akıllı bisiklet sistemiyle de bisiklet taşıma ve park etme sorununu ortadan kaldıracaklarını söyledi. Hacıosman Transfer Merkezi ile vatandaşa daha hızlı erişim ve ulaşım imkanı sunacaklarını kaydeden Erdoğan, “İstanbul Yeşil Ağ Projemize 2 yeşil koridorla Sarıyer de katılacak. Sarıyer-Kilyos Koridoru 13 kilometre boyunca uzanacaktır. Beşiktaş-Sarıyer Koridoru ise Yıldız Korusu’ndan başlayarak Atatürk Arboretumu’na kadar sonlanacaktır. Böylece Sarıyerliler 22 kilometre uzunluğa sahip kesintisiz yaya ve bisiklet yollarına kavuşacaktır. İçinde botanik bahçesi, konferans salonu ve çeşitli sosyal tesislerin olacağı Tabiat Bilimleri Bahçesi’ni, Sarıyer’e kazandıracağız” diye konuştu.

BAY SEZAİ, TERÖR SEVİCİLERİYLE BERABER DEFOL

Erdoğan mitingde Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin yalan üzerine kurulu siyaset anlayışını da vatandaşlara izlettiği videolarla eleştirdi. Videoda, CHP’nin İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını ikaz eden HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin açıklamaları yer aldı. “Şimdi ben buradan soruyorum, seçimden sonra bu parti şayet kazanırsa, CHP’nin İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerine eş başkanlar atayacak mı?” ifadesini kullanan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğer öyleyse bunların kim olduğunu bilmek, bu şehirde yaşayan insanların hakkı değil mi? Meydan okuyor adam. İstanbul başı onlara göre İmamoğlu, bilecek ki 3 milyon Kürt’ün burada hakkı var. Ya sen bir defa kendin Kürt değilsin. Sen ne idiği belirsiz birisisin. Benim Kürt kardeşlerimin oylarına sen nasıl oluyor da ipotek koyuyorsun? Biz bugün, Güneydoğu’da ve Doğu’da güçlü bir siyasi partiyiz AK Parti olarak. Güneydoğu’nun içinde Gaziantep de var, Şanlıurfa da var. Bütünüyle bunları aldığın zaman bakıyorsun ki AK Parti burada birinci parti. Böyle bir gücümüz var. Şimdi ben diyorum ki Sarıyer’de de Binali Kardeşim bunlarla mukayese edilmeyecek bir güce sahip. Dolayısıyla CHP’nin adayı, Binali Yıldırım ile aynı teraziye konulabilir mi? Böyle bir ismi biz İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gönderdik. Niye? Hem dünyayı tanıyor, dünya da onu tanıyor. İmamoğlu’nu kim tanır dünyada?”

Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da Sarıyer mitinginde birer konuşma yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir