GündemManşet

Delihasan: “Sarıyer için sorumluluklarımızın farkındayız”

Türkiye’nin en genç meclis üyesi adayı Mehmet Delihasan ilk kez Sarıyer Gazetesi’ne konuştu. Doğma büyüme Sarıyerli olan “Cumhur İttifakı” AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Adayı Delihasan, “Bir yerin sorunlarını bilmek için yaşamak gerekir. Sarıyerli vatandaşın meclisteki sesi olacağım” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL RÖPORTAJ – RUKİYE AY

“Cumhur İttifakı” MHP kontenjanından AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Adayı gösterilen Mehmet Delihasan, meclis üyeliği adaylık sürecini şöyle anlattı; “Ben hayatta insanların iki kere doğduğuna inanıyorum. Birincisi dünyaya geldiğimiz ikincisi ise ölümden sonra dirildiğimiz, Dünyaya geldikten sonra insanın yaşarken alması gereken bazı sorumlulukların farkına varmasıdır. Aldığımız bu sorumlulukların hakkını vererek yaşamak ise ahirette hesaba çekildiğimizde sırat-ı geçmemize vesile olacaktır inşallah, Sarıyerliyiz, Ülkü Ocakları ile orta öğretim dönemimde tanıştım, Zaten kendimizi bildiğimizden beri de Ülkü Ocakları’nda ve MHP’ camiası içindeydik, Yaşıtlarımız internet kafelerde ve çeşitli aktivitelerde bulunmayı tercih ederken biz her zaman Ülkü Ocakları ve MHP’de bulunmayı tercih ettik. Bizim için Ülkesini karşılıksız seven kuruluşların tarafı olmak her şeyden önemliydi ve herkesten bir adım önde olmak demekti. Yeri geldi ailemiz olarak görüp bildiğimiz bu sıcak aile ortamının şefkati bizleri ziyadesiyle mutlu yaşamamıza vesile oldu. Her daim bu Vatan ve Millet sevdası ile bu mücadelelenin içerisinde olacağız. 31 Mart 2019 Yerel Yönetimler ve Mahalli İdareler seçimleri sürecinde kıymetli büyüklerimiz bizi Milliyetçi-Ülkücüleri mecliste temsile layık görmüşler. Bunun İçin buradan kendilerinden Allah razı olsun, Kimseyi mahçup etmeden görevimi yapmayı Cenab-ı Allah bana nasip etsin, Seçilene kadar ve Seçildikten sonra Milliyetçi-Ülkücü hareketin tüm mensuplarına yakışır bir şekilde hareket etmeye gayret edeceğiz.”

İlgili Makaleler

“Sarıyer’in tüm sorunlarını biliyorum”

Yaşadığı yerde sorumlulukların farkına varmanın önemine de vurgu yapan Delihasan; “Doğma büyüme Sarıyerliyim ve halen Sarıyer’de yaşıyorum. Bir yerin sorunlarını anlamak için oraya istediğimiz kadar bakalım ya da istediğimiz kadar gidelim gerekli incelemeleri yapalım gerekli farkındalıklara varacağımıza inanmıyorum. Sarıyer’in içinde olduğum için gerek kendi yaşadığımız sorunlar üzerinden gerekse yakın çevremizdekilerin yaşadığı sorunlarda olsun her şeyin farkında olduğumuzdan ve sürekli karşı karşıya kaldığımızdan görüp yaşayıp duyduğumuzdan dolayı bunlara daha kolay bir şekilde çözüm üretebileceğimize inanıyorum. Sarıyer için yapılması gerekeni ve hatta fazlası ile yapmayı Allah (cc) izin verirse ilerleyen süreçte yapacağız” diye konuştu.

“Bizler Ülkücüyüz”

Mehmet Delihasan sözlerine şöyle sürdürdü; “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Türkiye genelinde Cumhur İttifakı adı altında bir ittifaka imza attı. Liderimiz bundan önce de “Ülkücü hareket olarak taşın altına elimizi değil gövdemizi koymaya hazırız” demişti. Biz bu duruş ve tavrı sözünün gereği sergilemek ve bu idrak içinde olacağız. Ülkü Ocaklarında bize her zaman bu istikamet gösterilerek öğretilmiştir. Görüyoruz ki Ülkücüler var, Ülkücü geçinenler var, birde Ülkücülükte geçinenler var, Ülkücü olmak kolaydır, Ülkücü yaşamak esas olandır, Altını çizerek ifade etmek isterim ki; Ülkücülük yalnız MHP de olur, Ülkücü de Liderinin emrinde ve izinde durur. Sarıyer’de ve her yerde bizler Liderimiz Devlet Bahçeli Beyin işareti ile uygun gördüğü yön ve doğrultuda ilerleyeceğiz.”

Türkiye de yaşanan sorunların en büyük muhatabı biz gençlerdir, Eğitim ve sonrası İstihdam olabilme, hızlı değişen sosyal sorunların en çok etkilediği kesim bizim kuşağımızdır, Aile ve Siyasi Büyükerimiz kendi dönem ve süreçlerine uygun kararlar almakta fakat gençler bu işleyişe daha aktif şekilde dahil edilmesi gerekmektedir. 16 Nisan (Referandum) Anayasa değişikliği bu sürecin önünü açmıştır. Bu biz gençlerin siyasi yaşama dahil olmasını mümkün kılmıştır. Yasanın kabulü İçin Milletimize gençler olarak bir kere daha sizin aracılığınızla teşekkür ederim. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet bıraktığı Türkiye Cumhuriyetini Ülkü’leri ışığında Muasır Medeniyetler seviyesine taşıyacağız.

Mehmet Delihasan kimdir?

9 Nisan 1999 Doğumlu, üç kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldi. İlk ve Orta Sarıyer İlköğretim, Lise Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi %100 İngilizce İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencisi, Maden Mahallesi’nde ikame etmekte, Sarıyer Ülkü Ocakları Eğitim Birimi Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Geleneksel Bilgi Yarışması Türkiye Birincisi, İstanbul Teknik Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Kulübü Başkanlığı, PYTHON ve C++ kodlama programı, OutoCat çizim programı bilmekte, Basketbol, Voleybol ve Box Lisanslarım bulunmakta, ileri derecede İngilizce ve Almanca bilmekte. 31 Mart 2019 Yerel Yönetimler Mahalli İdareler seçimlerinde Sarıyer Ülkü Ocakları Eğitim Birimi Başkanı “Cumhur İttifakı” Milliyetçi Hareket Partisi 9. Sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
>