GündemManşet

Duyarsızlığın bu kadarı pes dedirtti

Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çevresinde daha önce defalarca uyarılmasına rağmen okul duvarını yıkarak duyarsızlığa devam eden komşu arsa sahibine vatandaşlar ve okul yetkililerinden tepkiler çığ gibi büyüyor.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin çevresindeki duvarı sorumsuzca yıkarak yerine yol açan aynı zamanda doğa katliamına da neden olan yalı sahibine tepki gösterdi. Okulun üst bahçesinde yan taraftaki arazinin sahibi tarafından başlatılan izinsiz çalışmada İ. B. kendi arazisine yol açmaya çalışıyor. Orada bulunan ağaçları da sorumsuzca kestiren İ.B. geçtiğimiz sene de okul arazisinde yaptığı izinsiz çalışmalarla gündeme oturmuştu. Tüm gerekli mercilere şikayetçi olarak durum iletildi.

Şikayetler üzerine bölgede çalışma yapan iş makineleri kısmen durduruldu. Öte yandan sorumsuzluğun bu kadarı pes dedirtti. Sarıyer’in önemli eğitim kurumlarından birisi olan Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki sorunun çözümü için Sarıyer Kaymakamlığı da olayı yakından takip ediyor.

İŞTE O HABER!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir