GündemManşet

Ferahevler’de yürüyüş yapan kadını hastanelik ettiler!

Ferahevler'de ev kadını Gülten Kürtünlü, yürüyüş yapmak için girdiği ormanda kimliği belirsiz bir kişi tarafından feci şekilde darp edildi. Vücudunda şişlik ve morluklar oluşan talihsiz kadın hastanelik olurken, polis saldırganın peşinde.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer’de akıl almaz bir olay yaşandı. “Burası dağ başı mı” dedirten olay Ferahevler’de gerçekleşti. Ferahevler’de yürüyüş yapmak için ormanlık alana giren mahalle sakini ev kadını Gülten Kürtünlü, kimliği belirsiz bir genç tarafından hastanelik edilinceye kadar darp edildi. Yüzünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde şişlikler ve morluklar oluşan Kürtünlü, ambulansla hastane kaldırıldı. 

ORMANDA ŞOKA GİRMİŞ HALDE BULUNDU

Olayın şokunu henüz atlatamayan Gülten Kürtünlü, yaşadığı rezaleti Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘ya anlattı. Kürtünlü; “Ben akşam saat 17.00 gibi yürüyüş yapmak için Uğur Taşçı Parkı’na gitmiştim, bir süre sonra farkında bile olmadan dalgınlıkla Hacıosman Koruluğu’nun alt bölümünden ormanlık alana girmişim. Bir gün önce de ormanda kadınların yürüdüğünü görünce sorun olmaz diye düşündüm. Ormanda yürüyüş yaparken karşımdan tanımadığım 25’li yaşlarda bir genç geliyordu. Bana ‘Burada ne işiniz var’ deyip ne olduğunu bile anlamadan yumruk attı. Elinde bir poşet vardı bana poşetle de vurdu. Ne olduğunu bile anlayamadım yere yuvarlanmışım. Yüzüm gözüm her tarafım morarmış halde beni bulmuşlar. Güvenlikler beni şokta bulmuşlar, sonra da hastaneye kaldırdılar. Ambulansa nasıl binmişim, Şişli Etfal Hastanesi’ne nasıl gitmişim hiç bir şey hatırlamıyorum. Ailecek hepimiz perişan olduk. Polise durumu bildirdik. Yüzünü görsem hatırlarım, bu saldırganın mutlaka yakalanmasını istiyorum. Bu kişi yakalanıp mutlaka cezalandırılmalı” diye konuştu. Kürtünlü’nün eşi de yaşadıkları olaya tepki göstererek; “Bu ülkede kimsenin can güvenliği kalmadı. Eşime bunu kim yaptıysa mutlaka cezalandırılmalı. Yargı bunun hesabını sormalı. Burası dağ başı mı? Böyle bir rezalet nasıl yaşanır, yetkililer bu olayı yapan vicdansızı yakalayıp gerekli cezayı vermeli. Bu ülkede hayat bu kadar ucuz olamaz. Devletimiz ve polisimiz gereğini yapmalı” diye konuştu.

POLİS SALDIRGANI YAKALAMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

Öte yandan talihsiz kadının şikayeti üzerine Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı. Emniyet güçlerinin saldırganı yakalamak için bölgede geniş çaplı çalışma yaptığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir