GündemManşet

Hüseyin Koç’tan Sarıyer Gazetesi’ne ziyaret

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Sarıyer İlçe Sorumlusu Hüseyin Koç, Sarıyer Gazetesi’ni ziyaret etti. Koç, ziyaretinde Sarıyer’deki 31 Mart yerel seçim sürecini de değerlendirerek önemli mesajlar verdi.

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni ve İmtiyaz Sahibi Bekir Batu’yla oldukça samimi bir şekilde sohbet eden Hüseyin Koç, partisinin çalışmalarını Sarıyer’de sürdürürken her zaman gönül adamı olarak görevinin başında olduğunu vurguladı.

Gelecek günlerde Sarıyer’de Büyük Birlik Partisi ya da bir ittifak olarak adaylarını açıklayacaklarını da belirten Koç, siyasette nasıl davranılması gerektiğini şu sözleriyle anlattı; “Sabır ve güven altın değerinde, okyanusta bir inci misali yıllar geçse de değerinden hiçbir şey kaybetmez, nasıl ki altın veya inci çamurda kalsa da değerlerinde bir eksilme olmaz ise bir insanda gurur, kibir, tepeden bakma, ötekileştirme gibi hasletler yoksa insanlık değerinden hiçbir şey kaybetmez. Madde gözü ile bakan ve gören insanlar, ne kadar sever kucaklar bilinmez, milletimiz, önce insan diyen, insana muhabbetle bakan, gönül sofrasında kucak açan, Allah için seven, değer veren, yara saran, bir yaraya merhem olan insan gördüğünde bir sevgiliye hasret misali, güneş ve yağmurun toprakla buluşması, bozkırların çiçek açması, gelinciklerin, güllerin güneşe gülümsemesi misali özlem duyduğu duygulardır.”

“En güzel duygular yol azığı gibi paylaştıkça güzelleşir”

Büyük Birlik Partisi’nde sürdürdüğü siyasette geçmişten bugüne kadar hep gönüllerde olabilmek için emek vererek çalıştığının altını çizen BBP Sarıyer İlçe Sorumlusu Hüseyin Koç, “Bölgesel farklılıklara hitap eden yöneticiler, siyasetin merkezinde bir irade beyan etmeye muktedir olmayıp toplum ve cemiyetin temsil noktalarında yetersiz kalmaktadırlar. Gönüllerde maddeciler, kavak ağacı gibi göklere uzayıp gidiyor, düşeni kalkanı görmezden geliyorlar. Bir de çınar ağacını düşünün. Çok yavaş büyür ama uzun yıllar yaşarlar, gölgesinden binlerce insan faydalanır, nefes alırlar. En güzel duygular paylaşılır, bir yol azığı gibi paylaştıkça bereket olur, güzelleşir, kuvvet olur” diye konuştu.

“Muhsin Başkan’ın ayak izinden gidenler unutulmuyor”

Koç, Sarıyer’deki siyasi yaşamında halkın sevgi ve muhabbetiyle karşılaşmasının kendisini çok mutlu ettiğini de şu sözlerle anlattı; “Bulunmadığınız bir ortamda, zamanda hakkınızda özlem duyanlar kadar değerli ne olabilir ki şu yalan dünyada. Para, şan, şöhret bir mevsim gibidir, güzel bir gülün solması misali sonuçta unutulur. Gönüller kazanan kayıp olsa da toplum ve cemiyet gözünde özlenir, hatırlanır. Geçirmiş olduğum ameliyat sonrası gittiğim her yerde yoğun bir şekilde halkımızın sevgi ve muhabbetiyle karşılaştım. Hizmet hayatımda bu kadar mutlu olmamıştım. Kendi kendime sordum, kaymakam, belediye başkanı, milletvekili veya zengin birisi miyim? Hiçbirisi değilim. Aynı akşam bir muhasebe yaptım kendi kendime, bu çıkarsız sevgi neden diye. Anladım ki Muhsin Başkan’ın ayak izinden gidenler mahçup olmuyor ve unutulmuyor.”

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’nun haberlerini yakından takip ettiğini de belirten Koç, “Ekibinizle birlikte başarılarınızın devamını dilerim. Basın hep var olsun ki bizler de Sarıyer’deki haberleri öğrenebilelim. Gazetenize ziyarette bulunmaktan mutluluk duyduğumu da ifade etmek isterim” dedi. Hüseyin Koç’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bekir Batu da teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir