GündemManşet

İmamoğlu’nun kadrosunda deneyimli isim

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Medya A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu imzasıyla Dr. İpek Elif Atayman atandı.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden biri olan Medya A.Ş. koltuğuna Dr. İpek Elif Atayman atandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu imzasıyla ataması gerçekleştirilen Atayman, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın basın danışmanlığını yaptı. Şişli Belediye Başkanlığı Basın Yayın Halka İlişkiler bölümünde görev yapan İpek Elif Atayman’ın Medya A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne atanmasıyla İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kadrosuna adından söze ettiren başarılı bir isim daha eklenmiş oldu.

İpek Elif ATAYMAN kimdir?

Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümünden mezun olan Dr. İpek Elif Atayman, 1991-1998 yılları arasında farklı ulusal kanallarda görsel yönetmenlik ve muhabirlik yaptı.

90’lı yılların sonlarında ayrıldığı televizyon sektörünün ardından 11 yıl boyunca Şişli Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkilerden sorumlu danışmanlık görevini yürüttü. Bu süre zarfında pek çok özel kurum ve kuruluşla ortaklaşa projeler ve sosyal sorumluluk kampanyaları düzenledi.

Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamlayan Dr. Atayman, siyasi kişi ve kurumların yanı sıra çeşitli sektörlerden farklı kurum ve kuruluşlarda, iletişim danışmanlığı ve yöneticilik yaptı.

2010 yılında Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünden “Politik Sinema: Costa Gavras” üzerine yaptığı tez çalışması ile doktorasını alan Dr. Atayman, halen özel bir üniversitede ders vermeye devam etmektedir. Atayman ayrıca, Mart 2016/Ekim 2018 tarihleri arasında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığında, Basından sorumlu Başkan Danışmanlığı görevini yürütmüştür.

Bir çocuk annesi olan Atayman, Basın Konseyi Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey üyesidir.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler