GündemManşet

Intraline’dan RİVA’da dev buluşma

Intraline Pharma – Health’in sponsorluğunda Külünk Eğitim ve Kültür Derneği’nin düzenlediği geleneksel kahvaltı organizasyonuna yoğun katılım oldu.

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

İlaç sektörünün başarılı ve önde gelen şirketlerinden Intraline Pharma – Health’in sponsorluğuyla Büyükdere’deki RİVA Restaurant’ta düzenlenen geleneksel kahvaltıda Külünk Eğitim ve Kültür Derneği önemli isimleri bir araya getirdi. Katılımın yoğun olduğu organizasyonda AK Parti Milletvekili ve Külünk Eğitim ve Kültür Derneği Onursal Başkanı Metin Külünk, AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, Intraline Pharma-Health Türkiye Genel Müdürü Lokman Kanat ve Intraline Türkiye Ticaret Müdürü Mustafa Kanat, Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu ve ailesi, Intraline Pharma – Health ekibi, Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, Külünk Eğitim ve Kültür Derneği üyeleri ve Külünk ailesinden akrabalar yer aldı.

“4,5 YILDIR GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK”

Külünk Eğitim ve Kültür Derneği kahvaltısında açılış konuşmasını yapan AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar salondakilerden büyük ilgi gördü. Doğma büyüme Sarıyerli olduğunu, aile olarak bir asırdan fazladır Sarıyer’de yaşadıklarını ve bundan sonra da hiçbir yere gitmeyi asla düşünmediklerini ve düşünmeyeceklerini ifade eden Bayraktar, Bayraktar, “4,5 yıl önce ilçe başkanı olarak siyasete başladım. Öncesinde işimdeydim, gücümdeydim ve konforumuz da yerindeydi. Ancak Sarıyer’in içinde bulunduğu hali insanlarımızın sıkıntılarını görmek bizleri üzüyordu. Daha fazla dışarıda kalamazdık. Gerçekten burayı daha önemli gördüğümüz için bugün siyasetteyiz. İşimizi ihmal ettik, ailemizi ihmal ettik 4,5 yıldır gece gündüz çalıştık. Sarıyer’e nasıl katkı sunarız? Nasıl hizmet ederiz? Ve Sarıyer’i bu dertlerinden nasıl kurtarırız bunun peşine düştük. Biz bugüne kadar Sarıyer’de yaşadık. Arkadaşlıklarımız, dostluklarımız hep burada. Özel hayatınızda yardım sever olabilirsiniz, ekonomik durumunuz yerinde olabilir ama topluma daha fazla faydalı olacağınız hayallerinizi gerçekleştiremezsiniz. Siyaset bu fırsatı bu imkânı size veriyor. Bu fırsatı gerçekten sadece kişisel çıkarlarınız için belli bir kesim için kullanırsanız vay halinize. Yandınız, gittiniz. Hayatı kendinize zindan edersiniz ve sizden sonraki kuşağa da bırakabileceğiniz en kötü miras budur. Şayet bu fırsatı doğru, güzel, faydalı toplum menfaatine kullanırsanız siyaset çok anlamlıdır, çok kıymetlidir. Biz bugün olduğu gibi yarın da arkadaşlarımızın dostlarımızın yüzüne bakacağız. Sarıyer’de caddelerde yürüyeceğiz. Bu bilinçle siyaset yapıyoruz” diye konuştu.

“SARIYER KAZANSIN”

“Sarıyer’i hak ettiği yere getirmek, huzurlu gelecek endişesi olmayan bir Sarıyer yapmaya talibiz. Yoksa Salih Bayraktar kazanmış, Salih Bayraktar kaybetmiş hiçbir önemi yok. Sarıyer’in kazanımları, Sarıyer’in geleceği gerçekten hepimiz için önemlidir, hepimiz için kıymetlidir.”

“GELENEKSEL KAHVALTILAR BERABERLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRİR”

AK Parti Milletvekili ve Külünk Eğitim ve Kültür Derneği Onursal Başkanı Metin Külünk ise bu tür organizasyonların aile ve akrabalık bağlarını kuvvetlendirdiği için çok önemli olduğuna dikkat çekti. Külünk şöyle konuştu; “Türk toplumu olarak bizler aile ve akrabalık ilişkilerine çok önem veririz. Düğünde, doğumda, ölümde kısacası acı tatlı her günde muhabbetimizi sürdürmeli ve birbirimizden haberdar olabilmeliyiz. Külünk Eğitim ve Kültür Derneği’nin her ay geleneksel hale getirdiği bu anlamlı kahvaltı buluşmalarına katılımı daha arttıralım. Herkes birbirine söylesin ve bir araya gelelim. İstanbul’da olduğum sürece ben tüm davetlere katılmaya özellikle özen göstereceğim. Günümüzde artık herkes dijital hapishanelere hapsolmuş durumda. Artık bayramlarda bile birbirimizi aramıyoruz bu konuda da sessizleştik. Çekirdek aile de gittikçe parçalanıyor. Tüm bu gidişata karşı koyabilmemiz için birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeliyiz. Ben aileme ve akrabalarıma elimden geldiği kadar ulaşmaya çalışıyorum. Akrabalık bağlarının güçlenmesi için herkes kendi ego ve çıkarlarını bir kenara bırakabilmelidir.”

“INTRALINE OLARAK SPONSORLUĞA ÖNEM VERİYORUZ”

Intraline Pharma-Health Türkiye Genel Müdürü Lokman Kanat ve Intraline Türkiye Ticaret Müdürü Mustafa Kanat ise bu tür organizasyonlara sponsor olup destek vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek; “İlaç firması olarak bizim için toplumun sağlığı kadar bu organizasyonlarla sağladığımız beraberlikler de çok önemlidir. Sektörde büyük adımlarla ilerlerken sosyal sorumluluk projelerine ve sponsorluk çalışmalarına da çok önem veriyoruz. Yerel ve uluslararası planda “bilinen, takdir edilen, kalıcı ve takip edilen” bir firma olmak amacıyla ekibimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Külünk Eğitim ve Kültür Derneği’nin eğitime katkı alanındaki çalışmalarında başarılar dileriz. Intraline Pharma – Health firması olarak sponsorluk çalışmalarımız devam edecek. Intraline ekibi olarak biz büyük bir aileyiz ve gücümüzü insan sevgimizden alıyoruz” diye konuştular.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler