GündemManşet Altı

İstinye Anadolu Lisesi’nden açıklama!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

İstinye Anadolu Lisesi’nde bir velinin müdür yardımcısı ile yaşadığı tartışma sonunda bayılması ve hastaneye kaldırılması ile ilgili okuldan açıklama geldi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı; 

09/01/2019 tarihinde okulumuz İstinye Anadolu Lisesi’nde, sizin de haber yapmış olduğunuz, bir olay yaşanmıştır. Ancak olay haberde yayınlandığı gibi gelişmemiş olup çarpıtılarak ve yasal olmayan bir şekilde size aktarılmıştır. Bu çarpıtılmış bilgileri tarafınıza ileten kişi veya kişiler hakkında haber içeriğinde adı geçen üçüncü kişilerin yasal hakları saklı tutulmak kaydıyla 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Bilişim Suçları kapsamında adli ve idari süreç başlatılmıştır.

Okulda sağlık sorunları olan bir velinin fenalaştığı ve derhal sağlık ekiplerinin çağrıldığı doğrudur. Bahsi geçen velinin daha önce de bu tür sağlık sorunları yaşadığı bilinmektedir. Size yansıtıldığı gibi veliye herhangi bir müdahale, saldırı veya kötü davranış söz konusu değildir.

Olayla ile ilgili olarak düzeltme yayınlamanız konusunda gereğini rica eder, aksi bir durumda başlatılan adli ve idari sürecin gazetenizi ve bağlı bulunan sosyal medya hesapları ve sahiplerini bağlayacağını (Basın Kanununun 13 ve 14. Maddeleri gereği) bilgilerinize sunarım.

Aslı ERDEM (İstinye Anadolu Lisesi Müdür Vekili)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler