GündemManşet

Kilyos Muhtar Adayı Yüksel Dalmış: “Kilyos’u halkın sevgisiyle yöneteceğim”

Sarıyer’in en gözde mahallelerinden Kilyos’un muhtar adayı Yüksel Dalmış, Sarıyer Gazetesi’ne konuştu. Dalmış İnşaat’ın sahibi olarak Kilyos’ta uzun yıllardır tecrübeli ve başarılı çalışmalar da yapan Dalmış; “Muhtar adayı olarak Kilyos halkımızın karşısına daha güçlü ve donanımlı bir ekiple halkın sevgisini kazanmış bir şekilde çıkacağız” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

31 Mart yerel seçimlerinde muhtar olmak için kolları sıvayan Yüksel Dalmış, mahallesinde gerçekleştirdiği ziyaretler ve çalışmalarla da dikkat çekiyor. Kilyos halkının istek ve beklentilerini çok iyi bildiği için çözüme yönelik çalışmalara da hazırlıklı olduğunu belirten Dalmış, Kilyos’a muhtar olarak seçilirse hedeflerini ve yapacağı çalışmaları anlattı.

Kilyos’a sağlık ekibi ve ambulans temin edeceğim

T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Sağlık Komisyonu Başkanı’yla yapılan görüşmeler sonucunda, Kilyos’umuza 112 Hızır Acil Servisi kapsamında bir adet ve 24 saat hizmet esası çerçevesinde, sağlık ekibi ile birlikte ambulans temin edilmesi sağlanacaktır.

Mahallenin güvenliği için mobese sistemi kurulacak

T.C. İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Jandarma Genel Komutanlığı / Zekeriyaköy Jandarma Karakolu ile yapılan görüşmeler sonucunda; Kilyos’umuzun emniyetini temin etmek adına giriş ve çıkışlara ve de belli noktalara konulmak üzere, mobese (kamera) sisteminin kurulması ve bu sistemin de Zekeriyaköy Jandarma Karakolu ile bağlantılı olunması planlanmıştır. Ormanlık alanda önceden planı ve projesini çizilmiş olan ancak bu zamana kadar hayata geçirilmemiş olan mesire alanının, Kilyos halkımızın kullanımına tahsis edilmek üzere hazırlıkları bakanlık seviyesinde tamamlanmıştır.

Sokak hayvanlarına güvenli yaşam alanları yaratacağım

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Sarıyer Belediyesi ve Kilyos Muhtarlığı olarak mahallemizde sokak hayvanlarına güvenli yaşam alanları yaratmak için Sarıyer Belediyesi’nin uygun yer göstermesi durumunda beslenmelerinin temin edilmesi sağlanacaktır. Kilyos’un girişindeki çöp konteynerlerinin olduğu yer, özellikle yaz aylarında koku ve çirkin bir görünüm sergilemesi sebebiyle bu alanda bulunan çöp konteynerleri daha uygun bir alanda ıslah edilerek mahalle sakinlerinin kullanımına sunulacaktır. Kilyos Muhtarlığı olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü nezdinde yapılacak olan girişimler neticesinde, Marenegro Sitesi girişinden itibaren Uskumruköy bağlantı yoluna kadarki kısım için asfaltlama çalışmalarının yapılması planlanmaktadır.

Mahalledeki vatandaşların dertlerini çözeceğim

Kilyos Muhtarlığı olarak, mahallemizde ihtiyaç sahibi olan kişilerin tespit edilmesi suretiyle bu kişilere destek sağlaması adına hayırsever kişiler ile birlikte yardım kampanyaları düzenlenecektir. Kilyos’u daha güzel ve yaşanabilir bir yer yapmak ve de temiz bir sahil şeridi kazandırmak adına “Kilyos’u güzelleştirme ve Geliştirme Derneği’ni” kurmak ve hayata geçirmek için çalışmaya başlanacaktır. Sarıyer Belediye Başkanı ile birlikte yapılacak görüşmeye istinaden, Kilyos’ta uygun bir alanda kreş yapımı planlanmaktadır. Kilyos Mahalle Muhtarlığı’nda vatandaşlarımızın tüm işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Kilyos’un çehresini güzelleştireceğim

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı nezdinde, sahil şeridine aktığı tespit edilen atık suların ıslah edilmesi yönünde gerekli olan müracaatlar başlatılacaktır. Yaz aylarında denize girmek için kullanılan sahil giriş ücreti, mahalle sakinlerimiz için firma sahibi ile karşılıklı görüşerek, indirimli fiyat üzerinden bu hizmetin alınması adına çalışmalar başlatılacaktır. Kilyos Muhtarlığı olarak, önceki yıllarda kullanmakta olup ancak şu anda iptal edilen çeşmeler, tekrar mahalle sakinlerinin kullanıma tahsis edilecektir. Kilyos Muhtarlığı olarak Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile birlikte Kilyos sahilinde bulunan balıkçı barınağının içindeki büyük iskelenin yanına dalgakıran yapılması planlanmıştır. Kilyos’un önemli değerleri arasında yer alan Kilyos Spor Kulübü’ne hak ettiği desteği sağlamak adına kulüp yöneticileri ile birlikte sponsorluk arayışlarına girilecektir.

Yüksel Dalmış kimdir?

1965 yılında Ordu2da doğdum. Kilyos’ta 38 yıldır ikamet etmekteyim. Dalmış İnşaat olarak inşaat sektöründe 20 yıldır başarılı çalışmalar gerçekleştirdim. Bir oğlum ve iki kızım var. Günümüz tarihi itibariyle Sarıyer Ordulular Derneği’nde başkan yardımcılığı görevini yürütmekteyim. Kilyos Spor Kulübü’nün yönetiminde aktif rol üstlenmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir