GündemManşet

Rumelikavağı Muhtar Adayı Cevdet Bayraktar: “10 yılda yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır”

SARİYERGAZETESİCOM – HABER MERKEZİ

Severek yaptığı muhtarlık görevini yeni yapacağı çalışmalarla taçlandırarak sürdürmeyi hedeflediğini ifade eden Bayraktar, “Rumelikavağı’nın ertelenmiş sorunlarını ortak akılla çözmek için 5 yıllık aradan sonra muhtarlığa aday oldum” diyerek mahallesinde muhtar olduğu dönemlerde gerçekleştirdiği çalışmalarını ve yeni dönemi için hedeflerini Sarıyer Gazetesi’ne anlattı.

İşte Cevdet Bayraktar’ın mahalle sakinlerine seslendiği mesajından satır başları:

“Rumelikavağı’nda 10 yıl muhtarlık yaptım”

Cevdet Bayraktar şöyle konuştu; “2004-2014 yılları arasında sizlerin demokratik ve bağımsız iradelerine dayanarak Rumelikavağı’nda 10 yıl muhtarlık gibi onurlu bir görevimi fiilen yürüttüm. İnanıyorum ki görevim süresi içinde halkımıza verdiğim bütün sözlerin yüzde 85’ni, çalışma arkadaşlarımla hayata geçirerek mahallemizin değerlerine değer kattık. Eksiklerimiz tabi ki kalmıştır. Eksiklerimiz nelerdir derseniz? İBB’nin eski Belediye Başkanı döneminde 1030 metre uzunluğunda tünel sistemi yağmur suyu kanalı hattının İSKİ’nin yatırım programına aldırıp yapımının başlatılmasını sağladık. Askeri lojmanların bulunduğu alanın halka açık dinlenme parkı yapımı ile ilgili olarak İBB’ye, Cumhurbaşkanlığı ve Savunma Bakanlığı’na yaptığımız yazılı müracaatların olumlu sonuçlanmasına rağmen geçte olsa yakın bir zaman da bu alanın dinlenme parkı olarak yapılmasına başlanmasın da yaptığımız girişimlerin önemli bir katkısı ve temeli olduğuna inanıyorum. Başlatılmasına da çok seviniyorum. Bu hizmeti mahallemizde hayata geçiren İBB’ye çok teşekkür ediyorum.”

“Önemli olan talep edilen hizmetin hayata geçirilmesidir”

Hizmetlerin kimler tarafından yapılıp, yapılmadığı benim için hiç önemli değildir. Önemli olan talep edilen hizmetin hayata geçmesidir. Mahallemizin merkezinde bulunan ve Osmanlı tarihinde bir padişahın tahtan indirilmesinin organizesinin yapıldığı Kavak Kalesi’nin, askeri alan olmasına rağmen kaderine terk edilmişlik durumunu göz önüne alarak İstanbul Valiliği, Sarıyer Kaymakamlığı, Turizm Bakanlığı ve Başbakanlık bünyesinde yaptığım girişimler sonucunda, Müzeler Müdürlüğü’nce yapılan incelemede buranın müze yapılmaya müsait olduğu belirtilmesine rağmen bugüne kadar başlatılmaması beni çok üzün bir durum olmuştur. İddia ediyorum ki, eğer vatandaşlar beni yine aynı göreve layık görürlerse bu alanı halka açık müze yaptırmak boynumun borcu olacaktır. Bilinmesini isterim ki, bu kalede zamanında kullanılan toplar Beşiktaş Barbaros Müzesi’nde, kapı üstündeki tuğra da Harbiye Askeri Müze bahçesinde bulunmaktadır. Taleplerimizden farklı olan tek uygulama, midyecilerin bulunduğu alanın bize taahhüt edilen ve projede gösterilen şekilden daha farklı bir uygulamayla hayata geçirilmesidir. Evet, burada yapılan uygulama, Rumelikavağı Güzelleştirme Derneği ve Midyecileri temsilen yetkili arkadaş da şahittir. Rumelikavağı Mahallesi, hepimizin bildiği bir balıkçı semti olmasına rağmen, halen geçmişi Osmanlı dönemine dayanan balıkçı barınağı ile yetinmektedir. Bu konuda muhtarlığımız tarafından benim dönemde Başbakanlık, Ulaştırma Bakanlığı nezdinde çeşitli girişimler başlatılmış ve çalışmalar belirli aşamaya getirilmiş son olarak zemin etüdü çalışmaları yapılmasına rağmen bugüne kadar bir aşamaya getirilmediği görülmektedir.

“Nerede kalmıştık!”

Bu nedenle; nerede kalmıştık diyerek kalan eksiklikleri tamamlamak için tekrar aday olup sizlerden onay istemeye karar verdim. Gururla söyleyebilirim, 28 yıllık kamu hizmetinden emekli olan bir kişi olarak, kamu hizmetlerinin hangi kurallara ve hükümlere göre yürütülmesine ilişkin tecrübelerime dayanarak seçildiğim günden itibaren kollarımızı sıvayarak büyük yatırımlar kapsamında hemen çok yakınına kadar gelmiş olmasına rağmen mahallemize gelmeyen doğalgaz hizmetinin hayata geçirilmesi için halkımızın talepleri doğrultusunda girişimlerimizi başlatarak, İGDAŞ Genel Müdürlüğü bu konuda ısrarlı talebimizi dikkate alarak mahallemizi yatırım programına alıp çalışmaları başlatmış ve 2016 yılında Rumelikavağı halkı doğalgaz kullanımına başlamıştır. Günümüzde Rumelikavağı Mahallesi’nin yüzde 100’e yakını doğalgaz kullanmaktadır.

“Rumelikavağı’na mahalle konağını kazandırdık”

Önceliğimizde büyük kapsamlı hizmetlerinin hayata geçmesi olduğu için halka verdiğimiz sözleri göz önüne alarak, göreve geldiğim yılda bir ufak odada hizmet verdiğim muhtarlık ofisinin mahallemize yakışmadığı düşündüm. Mahallemize yeni bir muhtarlık ofisi yapılmasını düşünüp çalışma arkadaşlarımla balıkçılarımız için yaptırılan buzhanenin belli bir süre buzhane olarak kullanıldıktan sonra kaderine terk edilerek bir mezbelelik haline getirilen bugünkü mahalle konağımızın bu hizmet için en uygun yer olduğuna karar verip talebimizi bildirdik. Bu talebimize olumlu yaklaşan Belediye Başkanı Yusuf Tülün, belediyenin her mahalleye konak projesi kapsamında söz konusu binada çalışmaları başlatarak, bugün içinde kültür salonu, PTT, Sağlık ocağı ve muhtarlık ofisi bulunan ve Sarıyer’in başka hiç bir mahallesinde bulunmayan mahalle konağını mahallemize kazandırdık. Bu nedenle bir kez daha zamanın Belediye Başkanı Yusuf Tülün’e ve bu hizmetin hayata geçmesinde büyük gayret gösteren zamanın Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Bayraktar’a bir kez daha teşekkür ederim.

“Mahallemizin kanayan yarası sarıldı”

Rumelikavağı’nın bir kaç sokağında toplam da 1220 metre pis kanalının yenilenmesini sağladık. Mahallemizin uzun yıllardır kanayan yarası olan ve sahillerimizde ve ormanlık alanlarımızda çevre kirliliğine neden olan Acarlar, Uyum Siteleri’ne ait pis su kanalizasyon hattının mahallemizle ilişiğinin kesilmesi için Çevre Koruma Müdürlüğü ve İSKİ ile ilişkiye geçerek bu hattın iptali yönünde çalışmalara başladık. Sorunu ulusal kanallara yansıtarak, kamuoyu desteğini de aldık. Şikayetlerimizi dikkate almayan site yönetimini hakkında dava açarak olayı yargıya taşıdık. İlgili siteler suçlu görülerek büyük miktarlara da ceza alınca geri adım atmak zorunda kaldıkları için. Kendileri de sorunlarının çözümü yönünde İSKİ’ye girişime başlatmak zorunda kalmışlardır. Sonuçta söz konusu sitelere ait atık su kanalizasyon sistemine ait Rumelikavağı içinden geçerek denizlerimize dökülen hattın mahallemizle ilişiği kesilerek yeni hatları Sarıyer Pazarı hattına bağlanmıştır. Mahallemizin kanayan yarası sarılmıştır.

“Yenidostlar Sitesi’ni mahallemize kattık”

Mahallemiz sınırları içinde olmasına rağmen seçmen ve adres kayıtları Maden Mahallesi’nde bulunan Yenidostlar Sitesi’nin bulunduğu alanın mahallemize katılması için dava açtık ve bu davayı kazanarak Yenidostlar Sitesi’nin mahallemiz içine alınmasını sağladık. Rumelikavağı içinde bulunan Sarıyer Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan tüm dinlenme parklarının yeniden projelendirilerek, modern ve daha sağlıklı bir kullanımlı hale getirilmesini sağladık. Dinlenme parklarımızın yenilenmesin de her türlü fedakarlığı yapan Sarıyer Belediye Başkanımız ve zamanın Park Bahçeler Müdürü Yüksel Tutak’a da çok teşekkür ederim. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

“Rumelikavağı Mezarlığı’nı korunaklı hale getirdik”

Her yıl düzenli olarak temizliğini yaptırdığımız Rumelikavağı Mezarlığı’nın korunaklı hale getirilmesi için parmaklıkla sarılmasını sağladık. Bir hayırsever vatandaşımızın katkısıyla vatandaşların mezarlık sulamalarını, temizlikleri daha kolay yapmaları için mezarlık müdürlüğümüzden izin alarak terkos hattı döşettik. Halen mezarlığımızda kullanılan hattan herkes yararlanmaktadır. Su taşımadan kurtulmuşlardır. Bu hizmette katkısından dolayı Karadeniz ailesine çok teşekkür ederim. Sarıyer Belediye Başkanlığı’nın katkı ve destekleri ile mahallemizde sosyal ve kültürel etkinlikleri başlattık. Hiçbir vatandaştan maddi bir katkı beklemeden, mahallemizin tanıtımına yönelik festivaller düzenledik. Mahalle konağımız üstündeki salonda çeşitli etkinlikler düzenledi. 2010 Uluslararası Kültür başkenti kapsamında ilki kadırgada düzenlenen festivalin ikincisini çok geniş kapsamlı olarak mahallemizde düzenledik. Türkiye Cumhuriyeti sanatçılarını, Dünya Tiyatrolar günü kapsamında mahallemizde ağırladık. Rumelikavağı’nın yüzde yüzüne kaplama asfalt kaplama çalışmasını yaptırdık. Feneryolu Sokak ile Maslak Sokak bağlantısını sağlayan orman yolunu sorunsuz kullanılması ve vatandaşların bu yolu kullanması için zemin düzenlemesini sağlayarak kullanıma açılmasını sağladık. Günümüzde söz konusu yoldan araçlar da geçebilmektedir. Mahallemizin birçok sokağında, merdiven, parmaklık, istinat duvarı ve kilittaş kaplama yapılmasını sağladık. Rumelikavağı’nda bulunan içme suyu hatlarında yaşanan su kaçaklarını önlemek, sularımızın daha hijyenik hale gelmesi için tüm çeşmelere ait içme suyu hatlarını çelik boru sistemiyle yenilettik. Rumelikavağı Spor Kulübü’nün öncülüğünde, Sarıyer Belediye Başkanlığı’na Rumelikavağı Spor Kulübü tesislerinin modern hale getirilmesi sağlanmıştır. İhtiyacı olan vatandaşlara sosyal yardımların sağlıklı ulaşmasını düzenli olarak sağladık.

“Rumelikavağı’nın değerlerine değer kattık”

Muhtarlık görevinde öncelikle bu görevi layıkıyla yapacağınıza dair inancınız ve özgüveniniz olmalıdır. Her alanda kararlı olmalısınız. Bürokrasiyi iyi bilmelisiniz. Yazışma kurallarını, yasaları çok iyi bilmelisiniz. Dersinizi iyi çalışmalısınız. Ben bu özelliklerimden ve tecrübemden emin olduğum için adaylık kararımı verirken kendime olan inanç ve özgüvenime dayanarak, sizlere de güvenerek verdim.

“Nereden başlayacağımızı çok iyi biliyoruz”

Muhtarlık görevi yaparken toplumun tamamını memnun etmek başlıca hedefinizdir. Ancak bireylerin demokratik düşünme hakları, farklı düşünme hakları olduğu için toplumun belli kesimini memnun etmeniz mümkün değildir. Bunu asla yadırgamıyorum. Bana oy vermeyen hiç kimseye asla kırılmıyorum. Kimi tercih edeceklerine karar vermek onların kararıdır. Saygı ile karşılarım. Demokratik kurallar içinde girilecek bir seçimde kaybetme ve kazanma ihtimaliniz olabilir. Bunu kabul etmeniz gerekir.

“Rumelikavağı halkına asla kırılmadım”

Tabi ki, sizi asılsız söylemlerle karalamak isteyenler olabilir. Öyle dedikodularla karşılaşırsınız ki, dedikoduları uyduranlar, kendi uydurduklarına bile inanırlar. Özellikle muhtarlık seçimlerinde bu tür eylemlere şahit olabiliyorsunuz. Aday olduğum dönemlerde asla ve asla hiç bir adayın arkasından dedikodu yapmak gibi bir şeye itibar etmediğim gibi kimsenin böyle bir söylemlerle adayları karalamaya hakkı olmadığı konusunda çalışma arkadaşlarımı uyardım. Bana yakışan da budur. Bu gibi eylemleri yaşıyorsunuz. İnsan çok üzülüyor. Dedikodu siyaseti üzerine odaklanacak seçimi asla kazanmayı istemem. Bunları ben “kötü söz sahibine aittir” diyerek çöp sepetine atıyorum. 2014 seçimlerini kaybettim. Asla ve asla Rumelikavağı halkına kırılmamdım. Tabi ki seçimlerde kaybetmek de vardır. Kazanmak da vardır. Yarışa girenler her iki sonucu olgunlukla karşılamalı, normal hayatına devam etmelidir. Bir gerçeğin bilinmesini isterim. Muhtarlık seçimleri, siyasi partilerin seçimi değildir. Olmamalıdır. Muhtarlık seçimlerinde en önemli irade halkımızın bağımsız karar vermesidir. Ben bu seçimler de Rumelikavağı halkının bağımsız olarak hiç bir baskıya itibar etmeden sağlıklı karar vereceğine inanıyorum. Onlara güveniyorum.

“Muhtarlık çok büyük fedakarlık isteyen onurlu bir görevdir”

Muhtar adaylığına karar vermem, kesinlikle tek başına düşünerek aldığım bir karar değildir. Bir yıldan fazla bir süredir birçok vatandaşın benimle diyaloğa girerek memnuniyetsizliklerini ortaya koyup tekrar aday olmam hususunda ısrarcı olmalarıdır. Bunların içinde kadın seçmenlerin yoğun olması da önemlidir. Kadın seçmenlerimiz sorunlara daha duyarlı bakmaları daha gerçekçi oluyor. Gösterdikleri ilgi yaklaşımlarından dolayı kendilerine çok teşekkür ederim. Muhtarlık gerçekten çok büyük fedakarlık isteyen onurlu bir görevdir. Sosyal yaşamınızı eksi olarak etkileyeceğini bildiğiniz bu görevi yüklenmek, gerçekten fedakarlık bekleyen bir hizmettir. Büyük sorumluluk altına gireceğiniz onurlu bir görevdir. Bu görevinin zorluğunu, sorumluluğunu bilerek bu görevi layıkıyla yapacağıma dair inancı ve özgüveni taşıdığımız için aday oldum. Evet son günlerde aday olmam için ısrarcı olanlar çoğalmaya başladı. Bir yere aday olurken hele hele muhtarlık gibi zor bir göreve aday olurken, öncelikle halkın bakış açısını, düşüncesini, taleplerini iyi tahlil ederek, ona göre yol haritanızı ve kadronuzu belirlemelisiniz. Karar bir kere verilecektir. Ya varsınız ya yoksunuz.

“Benim önceliğim halkımızın düşüncesidir”

Ben kararımı verdim ve ben varım. Mahallemin sorunlarını çok iyi bildiğim için çözecek iradeyi kendimde ve kadromda yönetim anlayışımda gördüğüm için adayım. Benim önceliğim halkımızın düşüncesidir. Mahallemizin değerlerine değer katacak, mahallemizin çevresine ciddi değişikliklerin hayata geçirilmesini sağlayacağıma güveniyorum. Bir gerçeği bilmenizi isterim. Muhtar kendi imkan ve olanakları ile sadece yasaların kendisine verdiği yetki ve sorumlulukları yerine getirmekle mükelleftir. Yetki ve sorumlulukları dışında hiç bir kurum ve kuruluşa hükmetme gibi bir yetkisi yoktur. Ancak yasaları yönetmelikleri kamu kuruluşları, yerel yönetim ilişkileri ile diyalogları sağlıklı ve kararlı bir şekilde yürütecek irade ve özgüvene sahipse, halkın gücünü arkasında taşırsa mahallesine en güzel hizmetlerin gelmesini sağlar. Biz bunun uygulamasını Rumelikavağı’na 10 yıllık hizmet süresi içinde gösterdik. Sağladığımız değerlere, daha fazla değer katmak istiyoruz.

HİZMET HARİTAMIZIN ROTASI NEDİR DERSENİZ?

Önceliğimiz önce söz vermek ve verdiğimiz sözleri hayata geçirmektir.

FESTİVAL ORGANİZASYONLARI: Rumelikavağı’nın tanıtımına yönelik olarak daha önce 4 kez uyguladığımız Festival organizeleri tekrar başlatılacaktır.

LİSE VEYA LİSE DENGİ OKUL: Rumelikavağı’nda askeri alan içinde bulunan ve günümüz de bir kaç askeri personelin konaklamasından başka hiç bir işlevi kalmayan askeri misafir evinin lise veya lise dengi Su Ürünleri Meslek Lisesi yapılması için ilgili bakanlık bünyesinde girişimleri başlatmak.

MÜZE AÇILMASI: Rumelikavağı İskele Meydanı’nda bulunan ve halen askeri misafir evinin malzemelerini muhafaza etmekten başka bir işlev görmeyen Kavak kalesinin Başbakanlığa, Turizm Bakanlığı’na, Müzeler Müdürlüğü’ne ve İstanbul Valiliği’ne müze yapılmasına dair yasal başvurumuzun takibini başlatarak bu kalenin halka açık müze ve dinlenme alanı yapılması.

LİMAN-BARINAK: Ülkemizin balıkçılık sektörün de önemli bir yer kapsayan Rumelikavağı mahallesinin en önemli sorunlarından birisi de Liman sorunudur. Bu sorun benim dönemimde ve sonrasındaki dönem de belli bir aşamaya gelmesine rağmen halen çözülmemiş bir sorun olarak gündemde durmaktadır. Göreve seçildiğimde yol haritasının birinci sırasında yer alan liman sorununa balıkçılar kooperatifimizle yürütülecek ortak çalışmada kesin çözüm yolu açılacağına inanıyorum. Kim seçilirse seçilsin inanıyorum ki bu sorunun çözümü için gerekli girişimleri sürdürecektir. Sürdürmelidir.

SAGEM (EĞİTİM) Sarıyer Gençlik eğitim Merkezi: Ortak akıl, ortak irade ile gençliğin ve çocuklarımızın eğitimine, becerilerinin geliştirmesine yönelik bu merkezin mahallemiz de hayata geçirilmesi sağlanacaktır. Sarıyer Belediye Başkanlığına kim seçilirse seçilsin bu talebimize duyarlı yaklaşacağına inanıyorum. Bu sefer bu sorunu çözeceğiz.

ORGANİK TARIM: Hepimizin bildiği gibi geçmişte tarım alanında Sarıyer İlçesi’nde önemli konumda olan mahallemizde organik tarım alanı açmak en önemli hedeflerimiz den biridir. Rumelikavağı’nda bu hizmeti hayata geçirmek için alanımız vardır. İnanıyorum ki Sarıyer Belediye Başkanlığı’nın katkı ve destekleri ile günümüz de önem kazanan organik tarım alanını hayata geçireceğiz.

UYUŞTURUCU: Özellikle genç neslin hayatını karartan uyuşturucu sorununun Mahallemiz den bertaraf edilmesi için her türlü yasal girişimleri, ilgili kurumlar çerçevesinde başlatacağız.

TRAFİK SORUNU: Mahallemizin kanayan sorunu olan Ulaşım, Trafik sorununun çözümü yönün de, her türlü yasal girişimler yapılacaktır. Bu konuda, valilik, İBB, Sarıyer Kaymakamlığı bünyesinde her türlü yasal girişimleri başlatılacaktır.

MİNİBÜS-TOPLU TAŞIMA: Her sorunun çözümü için bir yöntem vardır. Rumelikavağı’nda yaşanan minibüsler hakkındaki şikayetlerin çözüm noktası İBB, UKOM Müdürlüğü’dür. UKOM ile yapılacak görüşmelerle inanıyorum ki bu soruna çözüm bulacağız. Bunun sözünü sizlere açık verebilirim.

YAĞMUR SUYU-ATIK SU HATLARI: Bugün mahallemizin özellikle bayır alanlarda kalan sokaklarında belli bir bölümü değişmesine rağmen yağmur suyu ve atık su hatları ile ilgili ciddi sorun yaşanmaktadır. Göreve seçildiğimiz de İSKİ ve Sarıyer Belediyesi’ne bu sorunun çözümü yönünde gerekli girişimler başlatılacak ve köklü çözüm getirileceğine inanıyorum. Bu sorunun ciddi takipçisi olacağız.

ÇEVRE DÜZENLEMESİ: Rumelikavağı Mahallesi’nin çevre düzenlenmesine değer katan değerlerine değer katmak için çevre düzenlemesine daha özen gösterilecektir. Belediye ile birlikte ortak çözüm bulunacaktır.

SOKAK DÜZENLEMESİ: Bilindiği gibi birçok ilçede belediyeler özellikle ara sokaklarını asfalt kaplama sisteminden arındırarak, çevre düzenine güzel bir ortam yaratan kilit taş sistemine dönmektedirler. Bu nedenle, Rumelikavağının alt yapı sisteminin tamamlanmasından sonra, önceliğin trafiğin yoğun olmayan yollarda olması kaydıyla kilit taş döşenmesi için Belediye bünyesinde gerekli girişimler başlatılacaktır.

HALK TOPLANTILARI: Her ayın son Cumartesi gününde, halkımızı bilgilendirmek halk toplantıları düzenli olarak yapılacaktır.

ORTAK ÇALIŞMA GURUBU: Mahallemizi kimseyi ötekileştirmeden ortak akılla yöneteceğimiz, mahallemizin gelişmesinde söz ve karar sahibi olacak çalışma gurubunu kesinlikle kuracağız.

Bu kurulda;

1- MUHTAR

2- AZALAR

3- GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİ TEMSİLCİSİ.

4-SPOR KULÜBÜ TEMSİLCİSİ

5- KOOPERATİF TEMSİLCİSİ.

6- ESNAF TEMSİLCİSİ.

7- OKUL AİLE BİRLİĞİ TEMSİLCİSİ.

8- SANAT TEMSİLCİSİ.

9- SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ

10- BASIN TEMSİLCİSİ

11- EV HANIMLARI TEMSİLCİSİ.

12- ÇEVRE VE DOĞA AKTİVİSTLERİ TEMSİLCİSİ.

Yer alacaktır. Bu kurul her ayı toplanarak, mahallenin sorunlarını tartışacak ve ortak akılla çözüm yollarını arayarak, alternatif projeler de sunacaktır. Muhtar tek karar sahibi değil alınan kararın temsil heyeti başkanı olacaktır.

Sevgili Rumelikavaklılar bu projeleri okuduğunuzda bir muhtar bunları nasıl yapar diye muhakkak düşüneceksiniz. Tabi ki bir muhtarın bu hizmetlerin hayata geçirilmesin de her hangi bir yasal sorumluluğu ve yetkisi yoktur. Muhtarın en büyük gücü halkından aldığı yetki olduğu için, halkın iradesinden aldığı güçle, kendinin kararlı ve ikna edici kabiliyeti ile kendine duyduğu özgüvenle bu hizmetleri hayata geçirmesi mümkündür. Biz bu kararlılığımızı 10 yıllık dönemimizde mahallemize yaşattık.

NEDERE KALMIŞTIK DİYORUZ.

EKSİK KALANLARI TAMAMLAMAK İÇİN GÖREVE TALİP OLUYORUZ…

BU HİZMETLERİN HAYATA GEÇMESİ İÇİN SİZLERDEN YETKİ İSTİYORUM.

10 YILDA YAPTIRDIKLARIMIZ, YAPTIRACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR.

HİZMETE ODAKLANMIŞ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İÇİN, ONAYINIZI İSTİYORUM.

ONAY VERİN RUMELİKAVAĞI’NI ORTAK AKIL İLE YÖNETELİM.

DEĞERLERİNE DEĞER KATALIM.

KAZANAN ÇEVREMİZ VE MAHALLEMİZ OLACAKTIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir