GündemManşet

Salih Bayraktar: “Sarıyer Belediyesi, borçlarını Ayazağalılar’ın sırtına yıkamaz. Ayazağa’daki belediye arazisi Ayazağa halkınındır”

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, belediyenin borçlarına karşılık SGK’a devretmek istediği  Ayazağa’daki 6 dönümlük araziye sahip çıktı. Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘ya konuşan Bayraktar; “Sarıyer Belediyesi eğer dağ gibi biriken borçlarından kurtulmak istiyorsa, önce kendi içindeki israfa, yolsuzluğa, savurganlığa ve saltanata son versin. Hiç kimse borçlarını Ayazağa halkının sırtına yıkmaya çalışmasın, o arazi halkın kullanabileceği bir yeşil alan olarak değerlendirilmelidir. Ayazağa’nın yeri Ayazağalılarındır” dedi. Öte yandan Sarıyer Belediye Meclisi’ndeki AK Partili meclis üyeleri de karara şerh koydu.

SGK’YA BORÇ 202 MİLYON LİRA

Sarıyer Belediyesi’nin SGK’ya olan 202 milyonluk borcuna karşılık bu kuruma devretmek istediği Ayazağa’daki 6 dönümlük belediye arazine, AK Parti Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar “Belediyenin borçlarının cezasını Ayazağa halkının çekmesine izin vermeyiz” diyerek sahip çıktı. 26 milyon 945 bin lira değer biçilen Ayazağa’daki 10638 ada 2 parselde yer alan 6 bin 141 metrekarelik arazinin SGK’ya verilmesini isteyen CHP’li Sarıyer Belediyesi, konuyu Ocak ayı meclis gündemine almıştı. AK Partili meclis üyelerinin karşı çıktığı karar, Pazartesi günü CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla komisyona havale edilmişti.

AK PARTİLİLER KARARA ŞERH KOYDU

Üzerinde bir fabrika ve birkaç evin bulunduğu Sarıyer Belediyesi’ne ait Ayazağa’daki arazinin SGK’ya devrinin değerlendirildiği İmar-Bütçe ve Hukuk Komisyonu Müşterek Raporu’na AK Partililer şerh koydu. Komisyonda görevli AK Parti Sarıyer Belediye Meclis üyeleri Ergin Durdu,  Saim Kain, Hüseyin Coşgun, Şevket Cankur, Ebru Tekin Çetin ve Mehmet Büyük arazinin SGK’ya devredilmesi kararına karşı çıktılar ve komisyon kararına şerh koydular. Komisyonda görevli CHP’li meclis üyeleri Nizamettin Günel, Salih Akıncı, Özkan Sucu, Hayrettin Dereli, İsmail Erdem, Sevim Çelebi, Ekrem Tekçe ve Ali Görgülüer ise karara imza attı. Komisyonda; AK Partililerin şerhine rağmen CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla arazinin devrine onay çıktı. AK Partililerin şerh kararının gerekçesi olarak kayıtlara şu ifadeler geçti; “Taşınmaz üzerinde hak sahiplerinin işgalci olarak görülmesi ve sokağa atılması, devir bedelinin düşük olması sebebiyle belediyenin zarara uğratılması ve ilgili taşınmazın vatandaşın hizmetine sunulma-ması “

SALİH BAYRAKTAR: “SARIYER BELEDİYESİ’NİN BORÇLARININ BEDELİNİ AYAZAĞA HALKI ÖDEYEMEZ”

Ayazağa’daki 6 dönümlük belediye arazisinin borçlara karşılık SGK’ya devredilmek istenmesine çok sert tepki gösteren AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, konuyla ilgili Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘ya şunları söyledi; “Sarıyer Belediyesi’nin israfla oluşmuş dağ gibi borçlarını Ayazağa halkının sırtına yıkılmasına izin vermeyeceğiz. Sarıyer Belediyesi’nin 525 milyon borcu var. Bu borçları ödemek için belediye arazilerine göz dikmek ve vatandaşın hizmetine sunulması gereken arazileri borçlara karşılık etrafa dağıtmak kimsenin kabul edeceği bir durum değildir. Sarıyer Belediyesi eğer borçlarını ödemek istiyorsa israfı bıraksın, belediye kendi içindeki saltanata son versin. Ayazağa’daki arazi Ayazağa halkının yeridir, orayı kullanmak oradaki halkın hakkıdır. Belediye bu araziyi borçlarına karşılık devretmek yerine halkın kullanacağı yeşil alan ve parka çevirmelidir. Eğer borçların, belediye arazileri devredilerek ödenmesi alışkanlığı başlarsa bu işin sonu gelmez. CHP’li Sarıyer Belediyesi eğer borçlarını ödemek istiyorsa, israfa, saltanata ve savurganlığa son vermeli. 31 Mart seçimlerinden sonra Ayağaza’daki bu araziyi halkın kullanacağı bir alan yapacağız” diye konuştu.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir