GündemManşet

Salih Bayraktar yerel basınla buluştu

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Fuat Paşa Oteli’nde Sarıyer’in yerel basınıyla bir araya geldi.

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, Sarıyer’in yerel basın mensuplarıyla Fuat Paşa Oteli’nde verdiği yemekli organizasyonda buluştu. Sarıyer’deki yerel basının yoğun katılım sağladığı gecede Bayraktar, tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı.

“Gazetecilik fedakarlık ve özveri ister”

Bayraktar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün önemini belirten konuşmasında, “Gazetecilik mesleğini, ilkeleriyle kendilerine düstur edinmiş olan gazetecilerimiz, köklü gelenekleriyle, yeni teknolojiler, gelişen ve çeşitlenen iletişim kaynaklarıyla görevlerini ifa ederken aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle bir yandan toplumun sağlıklı işlemesine katkı sunmakta diğer yandan ise bireylerin ve halkın talep ve beklentilerini en iyi şekilde yansıtarak kamusal bir görevi de yerine getirmektedirler. Gazeteciliğin gecesi gündüzü yoktur. Fedakarlık ve özveri ister. Sizler de Sarıyer’in yerel gazetecileri olarak özverili ve gayretli insanlarsınız. Bu vesileyle tüm gazeteci arkadaşlarımızın bu önemli gününü kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

“Salih Bayraktar değil, Sarıyer kazanacak”

Salih Bayraktar, Sarıyer’de AK Parti’nin belediye başkan adayı olmasıyla ilgili ise şunları söyledi; “Siyasi büyüklerimiz uygun gördüler sorumluluk bilinci taşıyan bir kardeşiniz olarak Sarıyer’de bir sorumluluk seferberliği başlattık. Herkes bunun bir parçası oldu. Adaylığım açıklandıktan sonra ciddi bir sahiplenme oldu. Açıkçası bu durum beni çok mutlu etti. 4 buçuk yıl önce siyasette değildim ve böyle de bir düşüncem yoktu. Sarıyer’de doğdum büyüdüm. Sarıyer’in gidişatına bakınca eksiklikleri görüyoruz. Bunları görünce kayıtsız kalamıyoruz ve dertleniyoruz. Dolayısıyla tecrübe ve birikimlerimi Sarıyer’e sunmak adına bu göreve talip oldum. 31 Mart yerel seçimi gerçekten önemli bir seçimdir. Ben hiçbir zaman ucuz siyaset yapmadım. Siyasete ahlak, nitelik, nezaket ve kalite getirmek için yola çıktık. Öyle bir kadroyla çalışıyoruz ki bu beni çok mutlu ediyor, herkes görev almak istiyor. AK Parti Sarıyer teşkilatı bir marka haline geldi. Seçime kişilerin ve partilerin kazanması olarak bakmıyoruz. Ben bu seçime Sarıyer’in kazanımı olarak bakıyorum. Yani 31 Mart’ta Salih Bayraktar değil, Sarıyer kazanacak. Çok yakında projelerimizi de sizlerle paylaşacağız. İlk vaadimiz Sarıyer’i kazanmaktır. Katılımınızdan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum.”

Bayraktar basın mensuplarının sorularını yanıtladı

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu, Haber Müdürü Rukiye Ay ve Reklam Müdürü Yasemin Cebeci programda yer aldı. Yerel basın buluşması gazetecilerin AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar’a sorular yöneltmesiyle devam etti. Bayraktar, basın mensuplarının sorularını tek tek yanıtladı. Fuat Paşa Oteli’ndeki gecenin sonunda Salih Bayraktar, gazetecilere hediyelerini takdim ederek toplu fotoğraf çekindi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir