GündemManşet

Sarıyer Belediyesi’nden Kilyos’ta tepki çeken çalışma!

Sarıyer Belediyesi'nin Kilyos'ta özel bir kişiye kiraladığı belediye arazisinde iş makineleriyle çalışma başlatması tepkilere neden oldu. Vatandaşlar; "Belediye ihale verdiği kişilere kıyak geçiyor, suç işliyor" diye konuştular.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos’ta geçtiğimiz haftalarda ihaleye çıkarıp kiraya verdiği bir arazide, belediyenin iş makineleriyle çalışma yapması bölgedeki vatandaşların ve işletmecilerin tepkisini çekti. Ali Çakmak isminde bir kişi tarafından kiralandığı öğrenilen arazide, belediyeye ait iş makineleri çevre düzenlemesi yapıyor. Kepçeler ve kamyonlarla başlatılan çalışmaların araziyi kiralayan kişilere kıyak olduğunu belirten bölge sakinleri, belediyenin suç işlediğini söyleyerek ilgili kurumların görevlerini yapmasını istiyor.

“BELEDİYE SUÇ İŞLİYOR, SAVCILIĞA GİDECEĞİZ”

Gazetemizi arayıp çalışmalarla ilgili tepkilerini anlatan vatandaşlar; “Sarıyer Belediyesi resmen suç işliyor. Bölgedeki çalışmaları fotoğrafladık belgeledik. Konuyu kaymakamlığa, savcılığa ve valiliğe taşıyacağız. Belediye işlediği bu suçtan dönmeli. Hem ihale ver hem de belediye imkanlarıyla kıyak çek. Burası denize kıyı bir yer değil, burada belli ki kafe yapılmak isteniyor. Şikayetimizi ilgili tüm kurum ve kuruluşlara iletiyoruz” diye konuştular.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler