GündemManşet

Sarıyer Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi yapıldı

5. Sarıyer Halk Eğitimi Günleri kapsamında Sarıyer Halk Eğitimi Merkezi yıl sonu Genel Sergi Açılışı Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve eşleri Hatice Bilgin, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, Halk Eğitim Müdürü Ramazan Ayaz, protokol üyeleri, idareciler, öğretmenler, kursiyerler ve vatandaşlarla birlikte Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Yeniköy binasında gerçekleşti.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Ritim Grubu Gösterisi ile başlayan program açılış konuşmaları ile devam etti. Açılışta konuşma yapan İlçe Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin Okuma-yazma kurslarının ilçe genelinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde artarak devam ettiğini, okuma-yazma öğrenmek isteyen 1 kişi dahi olsa talebi doğrultusunda hemen kurs açılabileceğini belirterek okuma yazmanın önemine vurgu yaptı. Ayrıca Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 46 adet “Yoğunlaştırılmış Temel Düzey Okuma Yazma Eğitim Programı” ve 24 adet “Okuma Yazma I. Kademe Seviye Tespit Sınavı” olmak üzere toplam 70 adet kurs açıldığını, 344 kişinin bu kurslara katılım sağladığını ve 167 kişinin ise sertifika almaya hak kazandığını ve yine 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında; Mesleki-Beceri, Sosyal-Kültürel alanlarda 193 branşta 866 ayrı kurs açılarak bu kurslara 19.263 vatandaşımızın katılım sağladığını ve 9.501 kişinin ise sertifika almaya hak kazandığını söyleyerek okuma yazma konusunda tüm kurumlar ile işbirliği halinde olduklarını belirtti.

Açılış konuşmalarının ve Halk Oyunları Gösterilerinin ardından “Okuma-Yazma Seferberliği” kapsamında Okuma Yazma Kurslarına katılan kursiyerler konuşmalarını yaptı. Akabinde 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Halk Eğitim Merkezine bağlı olarak açılan kurslara katılan kursiyerlerin yıl boyunca hazırlamış oldukları etkinlik ve ürünler sergilendi. Sergi açılışının ardından sergiyi gezen İlçe Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ürünlerle ilgili bilgi aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir