GündemManşet

Sarıyer Kaymakamı Bilgin Kocaeli Körfez Kaymakamlığı’na, Sarıyer’e de İller İdaresi Daire Başkanı Mehmet Özer atandı.

YİNE İLK KEZ BEKİR BATU AÇIKLIYOR…

Sarıyer Kaymakamlığı’na İçişleri Bakanlığı bünyesindeki İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı MEHMET ÖZER atandı, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ise Kocaeli Körfez Kaymakamlığı’na atandı. Sarıyer’in yeni kaymakamı Özer’in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın ve çok güvendiği isimlerden birisi olduğu öğrenildi.

5 yıldır Sarıyer Kaymakamlığı görevini yürüten ve mütevazı kişiliğiyle tanınan Gürsoy Osman Bilgin ise başarılı çalışmalarıyla Sarıyer halkının gönlünü kazanmıştı. Bu arada Sarıyer’in bir önceki dönem kaymakamı Ömer Karaman da Sarıyer’den sonra Kocaeli’ye Darıca Kaymakamı olarak atanmıştı. Böylece Sarıyer’in son iki kaymakamı Kocaeli’de buluşmuş oldu. Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can da İstanbul Vali yardımcılığına atandı.

Sarıyer Gazetesi olarak her iki kaymakama da hayırlı uğurlu olsun diyor, görevlerinde başarılar diliyoruz.

 

DETAYLAR GELECEK..

İŞTE SARIYER’İN YENİ KAYMAKAMI MEHMET ÖZER

Sarıyer Gazetesi’nin yaptığı araştırmaya göre; son kararname ile Sarıyer’e atanan Kaymakam Mehmet Özer, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı’na atanmadan önce Düzce’ye bağlı Akçakoca’da kaymakamlık yapmıştı. Akçakocaya da Rize vali yardımcılığından atanmıştı. Özer, 1978 yılında Çorum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çorum’da, yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 2000 yılında mesleğe Kaymakam adayı olarak başlayan Özer, çeşitli aşamaları tamamlayarak sırasıyla Feke-Adana, Köprüköy-Erzurum, Aybastı-Ordu, Hasköy-Muş İlçelerinde kaymakamlık yaptı.

KÖRFEZ’E ATANAN KAYMAKAM GÜRSOY OSMAN BİLGİN KİMDİR?

Sarıyer Kaymakamlığı’ndan Kocaeli Körfez Kaymakamlığı’na atanan Gürsoy Osman Bilgin, 1965 yılında Ankara’da doğdu.İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 1984 yılında girdiği A. Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1988 yılında mezun oldu. 6 ay kadar Ulaştırma Bakanlığında Ekonomist olarak çalıştı. 1989 yılında İçişleri Bakanlığına Muğla Kaymakam Adayı olarak intisap etti. Köyceğiz, Atkaracalar İlçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. 1990 – 1991 yılları arasında bir yıl İngiltere’de bulunda. Sırasıyla Çankırı-Şabanözü, Malatya-Kale, Kırıkkale-Yahşihan, Sivas-Şarkışla, Afyonkarahisar-Emirdağ, Çorum-Sungurlu, Ankara-Polatlı ilçelerinde görev yaptı.  Gürsoy daha sonra da Sarıyer Kaymakamı olarak görev yaptı. Gürsoy’un yeni görevi ise Kİnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat dalında Yüksek Lisans çalışmalarını tamamlayarak, Master derecesini almıştır. Türkiye Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde Kamu Yönetimi Uzmanlık programını tamamlamış olup, tez çalışmaları devam etmektedir.  Evli ve 2 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir