GündemManşet

Sarıyer’in kafasını karıştıran heykel! Martı mı karga mı?

Sarıyer Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda deniz kenarına konulan plastik heykel, vatandaşların kafasını karıştırdı. "Heykeli heykeltıraşlar yapar, bu bir plastik bidon" diyen vatandaşlar, martıya mı kargaya mı benzediği belli olmayan ucubenin bir an önce kaldırılıp yerine Sarıyer'e yakışır bir Martı heykeli dikilmesini istiyor.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer’de son günlerde gündem ne siyaset ne de ekonomi. Sarıyer Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda deniz kenarına konulan plastik heykel vatandaşın kafasını karıştırıyor. Törenle açılan sözde heykelin maliyeti kadar, martıya mı yoksa kargaya mı benzediği tartışma konusu oldu. Vatandaşlar; “Bu ucube Sarıyer’e yakışmıyor. Bu plastik bidon kaldırılsın yerine adam gibi martı heykeli dikilsin. Milletin göz zevkini bari bozmayın” diye konuşuyor.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in geçtiğimiz günlerde resmi törenle açılışını yaptığı plastik heykel vatandaşların kafasını karıştırıyor. Plastik heykelin önünde fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlar, gördükleri manzara karşısında tepkilerini dillendirmeden edemiyor.

HEYKEL DİYE PLASTİK BİDON KOYMUŞLAR

Gazetemize açıklama yapan çok sayıda vatandaş tepkilerini şu sözlerle dile getiriyor; “Sarıyer’e bu ucube yakışmıyor. Plastik bidonu heykel diye törenle açtılar. Heykeli heykeltıraşlar yaparlar, oysa bu plastik bidonu birkaç günde istediğiniz merdiven altı atölyede ya da sanayide yaptırabilirsiniz. Güya plastik bidona alçı süsü vererek heykel görünümü kazandırmaya çalışmışlar. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç martıdan çok kargaya benzeyen bu ucubeyi hemen kaldırsın. Üstelik bu ucubeden çocuklarımız bile korkuyor. Yerine Sarıyerimize yakışan adam gibi bir heykel diksin. Ayıptır günahtır. Ege taraflarındaki belediyelerin sokaklarında onlarca martı heykeli var, keşke onlardan birini isteyip alsalarmış. Hem belki hediye bile ederler, Sarıyer’in kasasında para da çıkmazdı. Sarıyer’de bu kadar sanatçı, heykeltıraş varken bu işi kaç para karşılığında kimler yaptı? Belli ki birileri giderayak para götürmek istemiş. Bu kadar zevksizlik ve beceriksizlik olmaz. Martıyla sembol olmuş bir Sarıyer’e, martı diye bir kargayı yutturmak ayıptır, günahtır. Üstelik bu bidon rüzgarda denize uçacak gibi duruyor çünkü altı tamamen boşta. Zabıta gerekli önlemi alsın insanların üzerine de devrilebilir” diye konuştu.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler