GündemManşet

“Atalay’ın kardeşleri lüks rezidanslar aldı” iddiası balon çıktı

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay'ın kardeşlerinin Sancaktepe ve Küçükçekmece'den lüks rezidanslar satın aldığı yönündeki iddialar, ailenin gazetemizle paylaştığı belgelerle çürütüldü. Balon ve iftira haberlere dava açıldı.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala bazı gazetelerde yayınlanan; Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’ın kardeşlerinin Sancaktepe ve Küçükçekmece’de lüks rezidanslar satın aldığı şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Atalay’ın kardeşlerinin yaklaşık 10 yıl önce aylık 2000 TL ve 2500 TL’lik senetlerle aldıkları 1+0 ve 1+1 büyüklüğündeki orta sınıf dairelerden halen 750 ve 1100 TL kira aldıkları anlaşıldı. Normal bir maaşla çalışan herkesin kolaylıkla alabileceği maliyetteki dairelerin, sanki milyon dolarlık lüks rezidans dairesiymiş gibi gösterilmesine tepki gösteren aile konuyla ilgili tüm belgeleri, sözleşme, kontrat ve senetleri Sarıyer Gazetesi’yle paylaştı.

1+0 VE 1+1 DAİRELER SENETLE ALINMIŞ

Sarıyer’in en çalışkan ve başarılı teknik isimlerinden Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’ın kardeşleriyle ilgili yazılan haberlerin, abartıldığı ve gerçek bilgilerin haberde özellikle gizlendiği anlaşıldı. Zira lüks rezidans olarak gösterilen dairelerin orta sınıfın da altında 1+0 ve 1+1 büyüklüğünde olduğu, piyasa değerinin ortalama şartlarda maaş alan her çalışanın alabileceği bütçede olduğu görüldü. Dairelerin aylık 2 bin ve 2 bin 500 TL’lik senetlerle alındığı, kira geliri olarak da halen aylık 750 TL ve 1100 TL getirisi olduğu anlaşıldı.

AİLE YALAN HABERLERLE İLGİLİ DAVA AÇIYOR

Konuyla ilgili olarak Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’ya özel açıklama yapan aile bireyleri, haklarından çıkan karalama haberler nedeniyle dava açacaklarını söylediler. Hukuki sürecin başlatıldığını vurgulayan Atalay’ın kardeşleri Barış, Nurettin ve Sevda Kocataş; olayın siyasi amaçla seçim üzeri kasıtlı olarak basına yansıtıldığını belirtti. Kocataş kardeşler gazetemize yaptıkları açıklamada şunları söyledi; “Aile olarak hakkımızda çıkan ve gerçeği yansıtmayan haberlerden dolayı açıklama yapma gereği duyduk. Konuyu yargıya taşıyoruz, bu konuda hukuki süreç başlatıldı. Biz aile olarak 45 yıldır Tarabya’da 4 katlı aile konutunda ikamet eden 20 yıldır da çalışan bir aileyiz. Ablamız Sevgi Atalay, 26 yıldır belediyede çalışan bir bürokrat. Sözde haberde belirtilen dairelerin hiç biri lüks değildir, lüks rezidans hiç değildir. Bu daireler biraz çalışan ve taksitle ödeme yapabilecek durumdaki maaşlı herkes tarafından satın alınabilir. Bu daireler 2009 ve 2010’da sözleşmelerini sunduğumuz ve ödemeleri aylık 2 bin ve 2 bin 500 TL taksitle olan dairelerdir. 1+0 ve 1+1 büyüklüğündeki dairelerimizin kontratlarına bakıldığında kirasının sadece 750 TL ve 1.100 TL oldukları görülecektir. Eğer burası haberde iddia edildiği gibi çok pahalı bir rezidans olsaydı, bu dairelerin ne kirası ne de ödeme bedeli böyle olamazdı. Bu tür sözde haberlerin ve karalama yazıların ailemizin huzurunu kaçırmasına izin vermeyiz. Yasalar karşısında bu iftirayı atanlardan mutlaka hesap soracağız”

İŞTE O BELGELER

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler