GündemManşet

Şükrü Genç’in adaylığı MYK’dan geçti PM onayına sunuldu!

CHP MYK'da belediye başkan adaylarının isimleri MYK üyelerinin onayına sunuldu. Sarıyer Belediyesi mevcut Başkanı Şükrü Genç'in adaylığının MYK'dan geçtiği son karar için PM'ye sunulduğu belirtildi.

SİLİVRİ, BÜYÜKÇEKMECE, SARIYER

İstanbul’da mevcut belediye başkanlarından Muharrem İnce’ye yakınlığıyla bilinen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Büyükçekmece Belediyesi mevcut Başkanı Hasan Akgün ve Sarıyer Belediyesi mevcut Başkanı Şükrü Genç’in adaylığının MYK’nin onayına sunulduğu ifade edildi. Şükrü Genç’in adaylığı için MYK’ın onay verdiği nihai kararın Parti Meclisi tarafından verileceği ifade edildi. Şükrü Genç’in adaylığının PM’den geçmesi ve adaylığının yarın ( pazartesi) resmen açıklanması bekleniyor.

KÜÇÜKÇEKMECE VE ÇATALCA DA MASADA

Öte yandan Küçükçekmece Belediye Başkan adaylığı için Kemal Çebi ve Çatalca Belediye Başkan adaylığı için ise Cem Kara’nın isminin MYK’nin onayına sunulduğu belirtildi.

BEKAROĞLU ÜSKÜDAR İÇİN AFFINI İSTEDİ

Üsküdar’da adaylığı gündeme gelen Mehmet Bekaroğlu’nun dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek affını istediği öğrenildi. Düzgünhaber’in edindiği bilgiye göre, bu talebe sessiz kalan Kılıçdaroğlu’nun, Üsküdar’a başka ismi aday yapması bekleniyor.

ERDEM GÜL LİSTEDE: ADALAR

CHP’de Adalar adaylığı gündeme gelen gazeteci Erdem Gül’ün adaylığının kesinleştiği bildirildi.

TUZLA ADAYI SALİM GÜRSOY

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Tuzla İlçe belediye başkan adayının Salim Gürsoy olmasının kesinleştiği de bildirildi.

PENDİK’E ‘USTA’ ADAY

CHP’de Pendik ilçe belediye başkanlığına ise Mehmet Salih Usta’nın isminin MYK’ye sunulmasına karar verildiği öğrenildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan MYK toplantısı sona erdi.

Kılıçdaroğlu’nun MYK’ye sunduğu liste eksiksiz olarak onaylandı. Kılıçdaroğlu bazı görüşmeler yapmak üzere makamına geçti.

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler