GündemManşet

Ukrayna Devlet Başkanı: “Bayraktar TB2 artık Ukrayna’da”

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar'ın ailesi tarafından üretilen insansız hava aracı Bayraktar artık Ukrayna'da... Teröristlerin kabusu Türkiye'nin gururu Bayraktar sayesinde ülkemiz milyonlarca dolar kazanacak.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar‘ın ağabeyi ve ailesi tarafından üretilen insansız hava aracı İHA’lar artık Ukrayna’da da kullanılacak. Terörle mücadele konusunda büyük başarı yakalanmasını sağlayan İHA ve SİHA’lar Türkiye’nin gururu olmaya devam ediyor. İnsansız hava aracı ve silahlı hava aracı olmak üzere iki çeşidi bulunan Bayraktar, Ukrayna Devleti için 6 adet insansız hava aracı üretecek.

POROŞENKO: “BAYRAKTAR ARTIK UKRAYNA’DA”

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, “Modern insansız hava araçları Bayraktar TB2 artık Ukrayna’da. Bir sonraki adım ise Zaporojye şehrinde modern insansız hava aracı parçaları üretecek Ukrayna-Türkiye ortak işletmesi kurmak olacak” açıklamasında bulundu.

UKRAYNA İÇİN 6 ADET BAYRAKTAR ÜRETİLECEK

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Türkiye’den satın alınan Bayraktar TB2 insansız hava aracı (İHA) kompleksinin ülkesine teslim edildiğini bildirdi. Poroşenko, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bir süre önce satın alınan Bayraktar TB2 insansız hava aracının ülkesine getirilmesiyle ilgili açıklamada bulundu. Türkiye’de üretilen İHA’ların 12 saat gözlem yapabildiğine ve yüksek isabetli saldırı gerçekleştirebildiğine dikkati çeken Poroşenko, “Modern insansız hava araçları Bayraktar TB2 artık Ukrayna’da” ifadesini kullandı.
Ukrayna ordusunu modern silah ve teçhizat ile güçlendirmeye devam ettiklerini belirten Poroşenko, silahlı İHA satın alımının Ukrayna ile NATO arasındaki ortaklık programının bir parçası olduğuna işaret etti. Poroşenko, “Programın bir sonraki adımı ise Zaporojye şehrinde modern insansız hava aracı parçaları üretecek Ukrayna-Türkiye ortak işletmesi kurmak olacak.” açıklamasında bulundu.

Dün Devlet Başkanı Poroşenko, Bayraktar İHA testinin yakında Ukrayna’da gerçekleştirileceğini açıklamıştı. Ukrayna’nın, Baykar tarafından üretilen Bayraktar TB2 tipi İHA alımına yönelik yaptığı anlaşma gereği 6 adet İHA üretileceği ve araçların 1 yıl içinde teslim edileceği bildirilmişti.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir