GündemManşet

Yeni stadyum müjdesi taraftarı coşturdu

Türk futbolunun efsane takımlarından Sarıyer, eski güçlü günlerine dönüş sinyali veriyor. İkinci ligde liderliğini sürdüren Sarıyer’e Salih Bayraktar’dan da bir müjde geldi. SakaryaSpor maçını taraftarla birlikte kale arkası tribünde izleyen ve tezahüratlara eşlik eden Bayraktar, Sarıyer için yaklaşık 10 bin kişilik yeni stadyum müjdesi verdi.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İkinci Ligde lider olan ve şampiyonluk yolunda ilerleyen Sarıyer, en yakın takipçisi SakaryaSpor ile arasındaki puan farkını korudu. Sarıyer’in SakaryaSporla oynadığı karşılaşmayı taraftarla birlikte izleyen AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar, ise taraftara 10 bin kişilik yeni stadyum müjdesi verdi. Bayraktar, “Sarıyer’i Süper Lig’e şimdiden hazırlıyoruz” dedi.

MEVCUT STADLA AYNI YERDE OLACAK

Sarıyer Belediye Başkan Adayı Salih Bayraktar’ın sosyal medya hesabından paylaşılan 10 bin kişilik stadyum projesinin Yusuf Ziya Öniş Stadı’nın bulunduğu noktaya yapılması planlanıyor. 9377 taraftar kapasiteli yeni stadyum 150 kişilik restoranı, 20 locası, 750 metre karelik sosyal tesisleri, antrenman ve alt yapı tesisleri ile modern bir stadyum özelliği taşıyor. Sarıyer, PTT 1. Lige çıkmayı başarıp ardından İstanbul’un Süperlig’teki 5. takımı olma hedefine odaklanacak.

SARIYER SPOR KULÜBÜ MÜZESİ DE OLACAK

Geçmişinde pek çok başarılara imza atan, Türkiye’de genç takımı kuran ilk kulüp olarak onlarca futbolcuyu büyük kulüplere transfer eden Sarıyer Türk futbolunun tarlası olarak anılıyordu. Sarıyer Sercan Görgülü, Cemil Turan, Cem Pamiroğlu, Rıdvan Dilmen, Erdoğan Arıca, Tarık Hodziç, Smail Spaliç, Selçuk Yula, Erdal Keser, Yaşar Duran, Sinan Engin, Metin Mert, Rıfkı Soysal, Sead Celebic, İsmail Kartal, Mahmut Kocabal, Aykut Kocabal, Hayri Ülgen, Saffet Sancaklı ve Mustafa Yücedağ gibi pek çok futbolcu ile önemli başarılara imza attı. Yeni stadyumda Sarıyer Spor Kulübü müzesinin yapılması ve başarılarının gelecek nesillere aktarılması da planlanıyor.

400 ARAÇLIK OTOPARKI DA VAR

Paylaşılan proje videosunda “Sabrımızla çalışkanlığımızla hakettik. Yönetimimizle, oyuncularımızla, hocamızla tabi ki taraftarımızla hakettik. Sarıyer eski gücüne, eski günlerine kavuşacak. Bu güzel günleri yeni stadımızla taçlandıracağız. Yeni stadımızla daha çok şampiyonluklar kutlayacağız.” mesajı verildi. Yeni stadyum 400 araçlık otopark, Sarıyer Spor Kulübüne gelir kazandıracak büfeler, Taraftar Mağazası gibi pek çok imkanı da barındıracak.

Foto Galeri

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler