Kültür-SanatManşet

Sarıyer fotoğrafları ödüllendirildi

Yeşili, mavisi ve her mevsim farklı manzaralarıyla dikkat çeken Sarıyer’i en iyi görüntüleyen fotoğrafçılara ödülleri verildi. Fotoğraflar Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde 25 Ocak tarihine kadar sergilenecek.

Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “4 Mevsim Yaşayan Sarıyer” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren isimler ödüllerini aldı.

Her yaştan fotoğraf meraklılarının ve bu sanata kendini adamış profesyonellerin katıldığı yarışmada fotoğraflar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nden usta isimler ve fotoğraf sanatçılarından oluşan deneyimli jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Ödül töreni, besteci ve yorumcu Mehtap Meral konseriyle son buldu.

Sanatın gelişmesi ve yeni yeteneklerin ortaya çıkmasına katkı sağlamayı amaçlayan yarışmaya ilgi büyük oldu. Bin 521 fotoğrafın arasından dereceye girmeyi başaran birinci Tayip Başak, ikinci Münevver Ulusoy ve üçüncü Caner Başer oldu. Rumeli Feneri’nde elinde davul olan çocukları fotoğraflayan Başak, ödülünü Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in elinden aldı. Yarışmada Sarıyer Belediyesi Özel Ödülü’nü balık ağları fotoğrafıyla Nevzat Temel alırken, Mansiyon Ödülü’nü ise Tufan Kartal, Oya Akkul ve Kayhan Güç aldı.

Sarıyer fotoğraflarından albüm oluşturuldu

Balıkçı ağları, Sarıyer’in lezzetleri, kışın yağan karın sunduğu manzaralar, ilkbaharda açan çiçekler ve sonbaharın hüzünlü yapraklarının bulunduğu birbirinden güzel fotoğraf karelerinden oluşan albüm, ödül töreninde katılımcılara hediye edildi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler