ManşetSektörel

Huzurlu bir yaşam için: Ekolife

Demirciköy’de kapılarını açan Ekolife Yaşam Merkezi, sevdiklerinizin güzel yaş alması için yanınızda.

SARİYERGAZETESİ.COM – SEKTÖREL HABER

Doğayla iç içe yepyeni bir yaşamın kapılarını aralayan Ekolife Yaşam Merkezi’nde sevdiklerinizin güzel yaş alması için tüm konforu sağlıyor. Ekolife’da her biri meyve bahçesine bakan minimum 20 m2, 13 odası, kış bahçesi ve yürüyüş parkuru ile ayrıcalıklı bir yaşam alanı var.

İlgili Makaleler

EKOLİFE’DE HANGİ HİZMETLER VAR?

Ekolife Yaşam Merkezi’ndeki hizmetler yaşam merkezi ve bakım merkezi olarak ikiye ayrılıyor.

Yaşam Merkezi Hizmetleri şöyle:

SAĞLIKLI YAŞLI HİZMETLERİ

Kurumumuz, kendi öz bakımını gerçekleştirebilen ve günlük aktivitelerinde desteğe ihtiyaç duymayan 55 yaş ve üzeri tüm misafirlerine, bilişsel ve fiziksel sağlığını geliştirici ve iyileştirici hizmetler sunar. Bu hizmetleri sunarken de toplumla sosyal bütünleşmesinin devamlılığını sağlamayı amaçlar.

FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HİZMETLERİ

Tüm dünyada hızla yayılmakta olan fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin, gerek korumaya yönelik, gerek tedaviye yönelik, yaşlılara sağlanmasını önemseyen Ekolife Huzurevi, uzmanlaşmış personeliyle bu alanda öncü olan Natal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile ortak çalışmaktadır. Misafirlerimize yönelik geniş kapsamlı fizik tedavi ve rehabilitasyon süreçleri ve yaşam kalitelerini artırıcı özel programlar uygulanmaktadır.

Bakım Merkezi Hizmetleri şöyle:

DEMANS, ALZHEİMER VE PARKİNSON BAKIM HİZMETLERİ

Kurumumuz, günümüzde en önemli sağlık sorunları arasında gösterilen alzheimer, demans, Parkinson ve yaşlılık depresyonu gibi ileri yaş mental sorunları alanında çözümler sunar. Yaşlılarımızın mental sağlığını koruyucu ve rehabilite edici gelişim programları uygular. Bilişsel bozulmaları minimize etmeyi amaçlayarak sosyal bütünleşmeyi destekler.

İLERİ PALYATİF BAKIMI

Yaşlı grupları içerisinde profesyonel hizmete en fazla gereksinim duyan grup, hiç kuşkusuz palyatif bakım yaşlılarıdır. Teknolojik alt yapıyla donatılmış palyatif bakım odalarımızda her yatak başında sabit olarak oksijen, hava, Aspirasyon, monitör ve ventilatör cihazlarımız bulunmaktadır. Bu odalarda hastane sonrası hasta bakımı, trakeostomili, kolostomili, PEG’li ve terminal dönem hasta bakımı hizmetleri sunulur. İleri palyatif bakımı için Bilişsel ve fiziksel tedaviyi desteklemesi amacıyla kişiye özel geriatrik rehabilitasyon programları uygulanır. Ayrıca Yatma pozisyonlarının düzenli olarak takibi, doğru beslenme gibi günlük yaşam aktivitelerini gerçekleştirmelerine yardımcı olurken, vital bulgu takibi, lavman, bası yarası kontrolü gibi konularda profesyonel destek sunmaktadır.

DÖNEMSEL BAKIM

Ekolife, yaşlılarının bakımlarını kendileri üstlenen ailelerin; hastalık, süreli izinler, psikolojik sıkıntılar, ameliyat sonrası bakım vb. sorunlar sebebiyle bakımda yaşayacakları aksamaları giderebilmeleri için çözüm ortağınız olmayı amaçlıyor. Ekolife’ın sunduğu geçici süreli dönemsel bakım hizmeti ile ihtiyaç durumlarında yaşlı kreşi programlarıyla da rutin olarak bakım hizmetlerimizin tümünden yararlanabiliyorlar.

GERİATRİK REHABİLİTASYON HİZMETLERİ

Yaş almak yaşamın en doğal sonucudur. Ancak sağlığın bozulması yaşlanmanın doğal bir sonucu değildir. Çoğu kronik hastalığa bağlı yeti kayıpları, koruyucu önlemlerle ve etkin rehabilitasyon uygulamaları ile azaltılabilir. Yaşlılık; yaşam sürecinin çocukluk, gençlik ve erişkinlik gibi doğal ve zorunlu bir dönemidir. Toplumun bir parçası olan yaşlı bireyin, yaşam kalitesinin korunması ve aktif bir yaşam sürmesinin sağlanması hekimlerin, yaşlılara hizmet sunan profesyonellerin ve toplumun bu konudaki duyarlılığına bağlıdır. Bizler de bu anlayıştan yola çıkarak rehabilitasyon alanında gelişimi kendine misyon edinmiş Natal fizik tedavi merkezi ile birlikte ortak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

EVDE BAKIM HİZMETLERİ

Evde sağlık hizmeti, bireylerin ihtiyacı olan tüm tıbbi ve tedavi edici hizmetlerin, kişilerin yaşam alanlarında, profesyonel sağlık ekiplerince koordineli ve kapsamlı bir şekilde sunulmasını sağlayan koruyucu ve tedavi edici hizmetler bütünüdür. Ekolife’ın yeşillikler içinde ev konforunda yarattığı butik hizmet kalitesi anlayışı ve teknolojik donanımı ile yaşamın birçok evresinde karşılaşılabilecek sağlık ve bakım ihtiyaçları için güvenilir ve özenli çözümler üretir.

NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

İleri yaş dönemi; insanın, kendisini fiziki ve sosyal yeterliliklerine uygun yeniden yapılandırdığı bir dönem ancak; günümüzde bu dönem; gerek aile gerek sosyal çevrelerinden aldıkları geri bildirimler ile bireylerin, kendilerini kötü hissetmelerine sebep oluyor. Ekolife ekibinin yola çıkma amacı ileri yaş dönemi ile ilgili bilinen bütün kavramları, geliştirdiğimiz projelerle yeniden tanımlamak.  Burada amaç bireylerin sosyal bütünleşmesini desteklemek ve karşılıklı etkileşimle varoluş duygusunu kazandırmak.

Demirciköy Mah. Demirciköy Cad. No:7/1 Sarıyer

İletişim: 0212 204 06 04

GSM: 0532 015 40 04

www.ekolifeyasammerkezi.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
>