ManşetSektörel

“Kendinizle özdeşleşen gülüşler için varız”

Haber Müdürümüz Rukiye Ay'ın sorularını yanıtlayan Boğaziçi Dental Park'ın Ortodonti Uzmanı Gülçin Acun, "Gülüşümüz kendimizle özdeşleşen en önemli yanımızdır" dedi ve ekledi; "Uzman hekimler ile çalışıp, doğru planlamalarla kalıcı tedavilerin mutluluğunu kliniğimizde sıklıkla yaşıyoruz." 

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Ortodonti  nedir  biraz açıklar mısınız?

Ortodonti aracılığıyla uygunsuz şekilde konum almış dişler, ve çeneler tedavi edilebilmektedir.  Kısaca alt-üst çenelerde veya dişlerde bulunan çapraşıklıkların tedavisidir. Ortodonti tamamen uzmanlık dahilinde uygulanan ve ülkemizde ortodontistlerin çabalarıyla kendini kanıtlamış bir  Uzman Hekim branşıdır.

Ortodonti uzmanlığının önemini nasıl açıklayabiliriz.

Gülüşümüz kendimizle özdeşleşen en önemli yanımızdır.  Dizilim dişlerimizin genel görsel formudur. Çapraşık yapıda konumlanan dişler, sadece estetik problemlere değil diş eti problemleri ile erken diş kayıplarına yol açarlar. Ortodonti uzmanlığı  bu noktada önem kazanır.  Hiçbir vaka şekli ve özellikleri bakımından aynı değildir ve bu detaylara hâkim olarak başarılı tedaviler yapmak için 5 yıllık bir uzmanlık sürecinden geçiliyor.

Branşlara ayrılarak çalışmanın avantajlarından bahseder misiniz?

Ortodonti uzmanı,  Dişeti Hastalıkları uzmanı,  Kanal Tedavi uzmanı, Çene Cerrahi ve Estetik Diş hekimliği uzmanı olan 6 hekim arkadaşlarımızın ortak değerlendirmesiyle, doğru tedavi planı oluşturulan hastalara yapılan her tedavi,  uzun vadede başarılı olur. Her hekim sadece kendi alanında profesyonel uygulamalarını yapmaktadır.

Uzmanlık branşların ortak çalışma disiplini nasıl işliyor?

Biz ortodonti olarak dişlerin yerini ve dizilimini düzenleriz,  Kanal tedavi uzmanlarımız çürük dişleri tedavi ederek sağlam bir temel hazırlar,  Dişeti uzmanları diş çevresi yumuşak dokuları düzenler,  Çene cerrahi implant ile eksiklikleri tamamlar ve gerekli ise 20 yaş dişi operasyonlarını yapar,  son olarak ihtiyaç var ise Estetik Diş Hekimi gülüş tasarımını  yaparak tedaviyi bitirir. Takdir edersiniz ki, 6 uzman branş hekimin ortak çalışması ile ancak başarabildiğimiz zorlukta vakalar ile ülkemizde sıklıkla karşılaşmaktayız.

Sarıyer’in ilk diş polikliniği olan Boğaziçi Dental Park 10. yılında okuyuculara nasıl bir mesaj vermek istersiniz?

Dental Park ekibiyle birlikte 10. yılımda ; ve kurucumuz Yasin Akın ile 15. ortak çalışma yılımızda uzmanlıklara önem veren, üniversite hastanesi disiplininde çalışan bir yapının içinde bulunmanın memnuniyetini yaşıyorum. Uzman hekimler ile çalışıp, doğru planlamalarla kalıcı tedavilerin mutluluğunu kliniğimizde sıklıkla yaşıyoruz.  Sorunlarınızı plansız ve basit tedavilerle büyütmek yerine, kalıcı çözümlere ve uzman branş hekimlerine yönelmenizi tavsiye ederim.

Boğaziçi Dental Park

Adres: Sırrıbey Sk. No: 11 Sarıyer Merkezi (Eski Kaymakamlık Sokağı) Sarıyer

Tel: (0212) 271 95 95

Pazartesi – Cumartesi: 09:00 – 20:00

bilgi@bogazicident.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir