ManşetSektörel

KÖKLER DİŞLERİMİZİN TEMELİDİR

SARİYERGAZETESİ.COM – SEKTÖREL HABER

Sarıyer’in ilk diş polikliniği Boğaziçi Dental Park’ın Kanal Tedavi Uzmanı ve Endodontist Diş Hekimi Caner Cangül, Sarıyer Gazetesi Haber Müdürü Rukiye Ay’ın sorularını yanıtladı. Cangül; “Kökler dişlerimizin temelidir. Temel ne kadar güvenilir olursa üzerine inşa edeceğiniz yapılar da o kadar sağlam olur” diye konuştu.

Kanal Tedavi Uzmanlığı olduğunu yeni yeni duyuyoruz. Endodonti nedir biraz açıklar mısınız?

Diş hekimliği aslında 6 ana branşa ayrılmış bir alandır. Endodonti, Kök Kanal Tedavi ana bilim dalı olarak 6 temel branşlardan birisidir. Kanal tedavi tüm diş hekimleri tarafından sıklıkla uygulanan bir tedavi olmakla beraber maalesef başarı sağlamak konusunda zor bir tedavi çeşididir. Uzmanlık yani ihtisas bu noktada zorunlu olarak ortaya çıkan bir ihtiyaçtır.

Kanal tedavi uzmanlığının önemini nasıl açıklayabiliriz?

Kökler dişlerimizin temelidir. Temel ne kadar güvenilir olursa üzerine inşa edeceğiniz yapılar da o kadar sağlam olur. Hiçbir kök şekli ve özellikleri bakımından aynı değildir ve bu detaylara hakim olarak başarılı tedaviler yapmak için 5 yıllık bir uzmanlık sürecinden geçiliyor.

Branşlara ayrılarak çalışmanın avantajlarından bahseder misiniz?

Dişeti hastalıkları uzmanı, Ortodonti uzmanı, Kanal Tedavi uzmanı, Çene Cerrahi ve Estetik Diş hekimliği uzman hekim arkadaşlarımızın ortak değerlendirmesiyle, doğru tedavi planı oluşturulan hastalara yapılan her tedavi, uzun vadede başarılı olur.

Uzmanlık branşların ortak çalışma disiplini nasıl işliyor?

Biz Kanal Tedavi Uzmanı olarak dişlerin köklerini tedavi ederek sağlam bir temel hazırlarız. Dişeti uzmanları çevre yumuşak dokuları düzenler, Ortodonti dişlerin yerini ve dizilimini düzenler, Çene cerrahi ile eksiklikleri tamamlar ve son olarak Estetik Diş Hekimi görsel düzenlemeyi yaparak tedaviyi bitirir. Takdir edersiniz ki, 5 uzman hekim ortak çalışması ile ancak başarabildiğimiz zorlukta vakalar ile sıklıkla karşılaşmaktayız.

Sarıyer’in ilk diş polikliniği olan Boğaziçi Dental Park’ın 10. yılında okuyuculara nasıl bir mesaj vermek istersiniz?

Dental Park ekibiyle birlikte 8. yılımda, uzmanlıklara önem veren, üniversite hastanesi disiplininde çalışan bir yapının içinde bulunmanın memnuniyetini yaşıyorum. Uzman hekimler ile çalışıp, doğru planlamalarla diş tedavilerinizi yaptırmanızı öneriyorum. Sorunlarınızı plansız ve basit tedavilerle büyütmek yerine, kalıcı çözümlere ve uzmanlıklara yönelmenizi tavsiye ederim.

Boğaziçi Dental Park

Adres: Sırrıbey Sk. No: 11 Sarıyer Merkezi (Eski Kaymakamlık Sokağı) Sarıyer

Tel: (0212) 271 95 95

Pazartesi – Cumartesi: 09:00 – 20:00

bilgi@bogazicident.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir