ManşetSektörel

Okyanuslardan ağaç köklerine: KÖK DÜNYASI

Doğal ağaç köklerini tamamen el işçiliğiyle tasarlayan İmdat Yeşilürdü, Uskumruköy’de kapılarını açan Kök Dünyası’nda birbirinden özel ve büyüleyici tasarımlara imza atıyor.

SARİYERGAZETESİ.COM – SEKTÖREL

Kök Dünyası Tasarım Atölyesi’nde “Sadece siz özel” sloganıyla birbirinden özel tasarımlar üretiliyor. Sarıyer Olay Gazetesi’ne konuşan Kök Dünyası’nın ve tasarımların sahibi İmdat Yeşilürdü; “Kök tasarımı amacı ile 2016 yılında Uskumruköy’de kurmuş olduğum atölyemde hiçbir yerde göremeyeceğiniz yani bir benzeri daha olmayan tasarımlar yapıyorum. Her ağaç kökünün bambaşka bir öyküsü olduğu için tasarımların hepsi eşsizdir. Toprağın altında onlarca yılda şekillenmiş ağaç köklerine hayal gücümü de katıyorum. Çok uzun yıllar okyanusta denizci olarak çalıştım. Karaya ve ağaçlara hep özlem duyuyordum. Gördüğüm bir ağaç şarap masasından çok etkilendim. Bu serüven böyle başladı diyebilirim. Çünkü Türkiye’ye döndükten sonra benzeri eserleri üretebilmek için kendi atölyemi açtım. Her ağaç kökünün bambaşka bir güzelliği var. Ben bir ağaç kökünden ne üreteceğime karar verirken bakmakla görmek arasındaki farkı yakalıyorum. Türkiye’nin çeşitli illerinden bana gelen fotoğraflardan seçerek istediğim köklere ulaşıyorum” dedi.

“Köklerin keşfedilmemiş öyküsünü gösteriyorum”

Yıllanmış bir ağaç kökünün keşfedilerek toprağın derinlerinden çıkarılmasının ardından tasarıma giden serüveninin de çok uzun olduğunu belirten Yeşilürdü; “Son iki senedir yoğun olarak çalışıyorum ve nihayetinde kapılarımızı açtık. “Kök Dünyası” markası adı altında özel sipariş ve perakende olarak satışları gerçekleştiriyorum. Yıllanmış ağaç kökleriyle iç mimaride farklı tarzlar ve dekorasyona yön veren eserlerim var. Aslında toprağın altında köklerin ayrı bir dünyası vardır. Burada insanlara bir ağaç kökünün keşfedilmemiş öyküsünü gösterebilmeyi amaçlıyorum. Tasarımlarımda ağaç cinsi olarak, ceviz, kestane, meşe, ladin, iroko, sapelli, akaju, dişbudak, dut ağacı, teak ağacı, suar ağacı gibi çok farklı ağaç masa kökleri kullanıyorum. Masa, sehpa, doğal avize, abajur, lambader, çiçeklik ve şaraplık gibi tamamen özel eserler üretiyorum” diye konuştu.

Evinizi köklerin dünyasıyla taçlandırın

Kök Dünyası, evinizi köklerin o eşsiz dünyasıyla taçlandırırken farkınızı hissettirebilmeniz için size özel tasarımların da ayrıcalığını sunuyor. Yolunuz Uskumruköy’e düşerse köklerin bu keyifli öyküsüne siz de mutlaka kulak verin.

Kök Dünyası

Sadece size özel

Salih Paşa Caddesi No: 34/A Uskumruköy

Tel: 0531 828 79 83

İnstagram: kokdunyasi

www.kokdunyasi.com

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir