ManşetSektörel

Vural Aslan; “Emlakçı vatandaşa doğru bilgi vermelidir”

Birlik Emlak’ın sahibi Vural Aslan, meslekteki 30 yıllık tecrübe ve birikimiyle Sarıyer’de hizmet veriyor. Sarıyer Gazetesi'nin sorularını yanıtlayan Aslan, “Emlakçı, vatandaşa doğru bilgi verebilmelidir. Bu mesleğin püf noktası kesinlikle budur” dedi.

Sarıyer’de vatandaşlara emlak sektöründe hizmet veren Vural Aslan, Birlik Emlak olarak kaliteden ödün vermeden hizmet ettiklerinin altını çizdi.

Ekonomik durgunluk emlak sektörünü de vurdu

Mesleğe 30 yılını veren Aslan Sarıyer genelinde emlak sektörünü ve yaşanan durgunluğu şöyle yorumladı; “Sarıyer genelinde 1 buçuk sene öncesine kadar yüksek emlak işlerimiz vardı. Son zamanlarda ekonomik şartlar gereği durgunluk başladı. Sarıyer’in merkezinde imar durumunun olmayışı ve sit alanının çok yüksekten tutuluyor. Sarıyer’de sit alanı oldukça fazla yer alıyor. Denize doğru daraltılmasını ya da en azından 200 metreye kadar düşürülmesini istiyoruz. 1980 öncesi imarlı olan yerlerin de imara açılmasını istiyoruz. Ekonomi düzelirse inşallah emlak işlerimiz de normale dönecektir.”

Sarıyer’de satılık ev daha revaçta

Sarıyer genelinde kiralık evlerde fiyat olarak artışın olduğunu belirten Aslan, “Sarıyer insanların yüzde 70’i genelde bütçesine göre satılık eve yöneliyor. Kiralık eve göre satın alma daha fazla oluyor” dedi.

“Emlakçı vatandaşın yanında yer almalıdır”

Birlik Emlak’ın sahibi Vural Aslan sektördeki deneyimlerine dayanarak emlak sektöründeki meslektaşlarına kaliteli iş yapabilmeleri için şu tavsiyelerde bulundu; “Emlakçı arkadaşlarıma hep şunu söylüyorum ben 30 yıldır bu işi götürüyorum ve profesyonel bir insanım. Emlakçının halkın yanında olması gerekiyor. Vatandaş gelip de bize bir soru sorduğu zaman ona doğru cevap veremeyeceksin ve cebinden parasını alarak yalan beyan yaparsan bu çok yanlış bir durumdur. Bir emlakçının yaptığı bu tür tutum ve davranış tüm emlakçılara yapılan bir darbedir. Örneğin bir vatandaş geldi arsa alacak gerekli tüm açıklamaları yapabilmek gerekir.”

BİRLİK EMLAK

Kiralık daire – iş yerleri – satılık daire – arazi – arsa – intikal & taahhüt işleri yapılır.

Adres: Ziraat Bankası Yanı Kayadibi Sk. No: 7/A Sarıyer / İstanbul

Tel & Fax: (0212) 242 0 799

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir