SARIYER

YEREL SEÇİM 2019

profile1

Salih Bayraktar ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

profile2

Şükrü Genç CUMHURİYET HALK PARTİSİ

Şükrü Genç kimdir?

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde 1954 yılında doğan Şükrü Genç yaklaşık 60 yıllık Sarıyerli. İlköğrenimini Rumelihisarı semtindeki Şair Nigar İlkokulu’nda (1965), orta öğrenimini Emirgan Ortaokulu’nda (1969), lise öğrenimini ise Kabataş Erkek Lisesi’nde (1973) tamamladı.

Boğaziçi Üniversitesi-Temel Bilimler Fakültesi Fizik Bölümü’ne (1974–1975) devam etti. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Bölümü’nden 1982–1983 döneminde mezun oldu.

Öğrenimi süresince Boğaziçi Üniversitesi’nde, mezuniyetinden sonra da Libya’da iki yıl çalıştı. 1985’te askerlik hizmetini yapmak üzere Türkiye’ye döndü. Askerlik hizmetini Tuzla Piyade Okulu’nda yedek subay olarak tamamladı.

Askerliğini bitirdikten sonra Irak’ta bir inşaat firmasında şantiye şefliği ve proje müdürlüğü yaptı. 1987 yılının ikinci yarısında Türkiye’ye döndü ve 2 yıl özel sektörde profesyonel yönetici olarak çalıştı. 1989 yılında kendi şirketini kurdu. Türkiye’de ve yurtdışında, özel sektöre sanayi binaları ve çeşitli inşaat işleri yaptı. İş hayatı yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulundu.

Siyasete 1988 yılında başlayan Şükrü Genç, Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) üyelik, ilçe-il-kurultay delegeliği, 1994–1999 yıllarında Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeliği yaptı.

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin Sarıyer Belediye Başkan adayı oldu. CHP’nin seçimi kazanmasıyla 3 Nisan 2009 tarihinde Belediye Başkanlığı görevini devraldı.

Sarıyer'de 5 yıllık hizmetin ardından 2014 yerel seçimlerinde CHP'den belediye başkan adayı oldu. Sarıyer'de iki dönem üst üste seçilen ilk belediye başkanı unvanını kazanarak tarihe geçti. Hala bu görevini sürdürmektedir.

Evli ve üç çocuk babası olan Şükrü Genç 4 torun sahibi.

Salih Bayraktar kimdir?

1960 yılında İstanbul Sarıyer'de dünyaya gelen Salih Bayraktar, ilkokul ve lise eğitimini Sarıyer'de tamamladı. Marmara Üniversitesi İİşletme Fakültesi'nde okudu. Denizcilik, sanayi ve uluslararası ticaret alanlarında girişimcilik faaliyetlerinde bulunan Bayraktar, birçok sivil toplum kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği bulunuyor. Ayrıca, AK Parti'de Sarıyer İlçe Başkanlığı ve Yeşilay'da Şube Başkanlığı görevlerini yürüttü.

SARIYER BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

Evli ve üç çocuk babası Salih Bayraktar, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti'nin İstanbul Sarıyer Belediye Başkan Adayı oldu.