ManşetSiyaset

Vadi’de işler karıştı, Sarıyer’deki Yiğidolar yine bölündü

sivaslilar-kahvalti-bosfor (68)

Geçtiğimiz günlerde iş adamı Ali Genç’in başkanlığında birleşme kararı aldıklarını açıklayan Sarıyer’deki 2 Sivas derneği, AK Parti’li bazı isimlerin katkısıyla oluşturulan yeni bir yönetimle siyaset sahnesine geri döndü.

Sarıyer’deki Yiğidolar’a nazar değdi. Sarıyer’de uzun süredir birbirlerinden ayrı olarak faaliyet gösteren Sarıyer Sivaslılar Yardımlaşma Derneği ile Sivaslılar Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği Sarıyer Şubesi geçtiğimiz günlerde tarihi bir toplantı yaparak birleşme kararı almışlardı. Bu iki dernek Sarıyer Sivaslılar Derneği adıyla birleşmiş, yeni derneğin başkanlığına da ilçede herkesin yakından tanıdığı sevilen iş adamı Ali Genç seçilmişti. Edip Cengiz’in başkanı olduğu Sarıyer Sivaslılar Yardımlaşma Derneği ile Bekir Karakuş’un başkanı olduğu Sivaslılar Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği Sarıyer Şubesi’nin, Yeniköy’deki Osmanlı Mutfağı’nda aldığı bu sürpriz karar, Sarıyer siyasetinde de büyük heyecan yaratmıştı. Sarıyer’de tek vücut olma kararı alan Sivaslıların bu radikal kararı, ilçede her seçim dönemi alevlenen ve yıllardır devam eden rekabeti de ortadan kaldırmıştı.

AK PARTİ’YE YAKIN İSİMLER DERNEĞİ ELE Mİ GEÇİRDİ?

Ancak ne var ki Sarıyer’deki Yiğidoların birleşme sevinci pek uzun sürmedi. Çünkü daha önce birleşme kararı alan derneklerden Bekir Karakuş’un başkanı olduğu Sivaslılar Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği Sarıyer Şubesi sürpriz bir kararla ve yeni bir yönetimle yeniden faaliyete geçti. Bu dernek aynı zamanda AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı da olan İlknur Arı’nın başkanlığında yeniden siyaset sahnesine döndü. Ancak bu kez küçük bir farkla… Bu kez yeni yönetim Ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Sivas Milletvekili Ali Turan ve AK Parti ilçe yöneticilerinin çok seveceği isimlerden oluştu. Aslında tüm bu yapılanlar kulislere göre; yerel seçimler öncesi sessiz bir darbe, Sivaslıların nüfuzunu kullanmak adına yapılmış tipik bir siyasi hamleden başkası değildi. Sarıyer’deki Sivaslıların birleşmesini istemeyenlerin bundan sonraki ve özellikle yerel seçimler sürecinde izleyecekleri yol haritası şimdiden herkesin ilgi odağı oldu… Bakalım bundan sonra Vadi’de neler olacak neler…

 

5 yorumlar

  1. Ortada paylaşacak bir şey olmayınca bir araya gelebilirler. Ancak paylaşılacak şey herkese yetmeyeceğini düşündüklerinde elli parçaya bölünürler. Seçimlerden sonra o dernekleri yönetecek kimsede bulamazsınız.

  2. Sarıyer’de Sivaslıların birliği ve bütünlüğü kimsenin tekelinde değildir.İki değil üç ,dört hatta beş dernek olması berekettir.Ayrılma da söz konusu değildir.Dedikodu yerine iş çıkarmak gerekir.Herkes kendi yoluna devam etmektedir.Siyasetten biraz uzak durulsa çalışmalar daha iyi ilerleyecektir.Sosyal,Kültürel ve hizmet merkezli dernek olmak en doğrusu değil mi?

  3. Ben de merak ediyordum bu defa bolucu kim olacak diye. Yeni boluculuk vazifesi subede gorev alan arkadaslara hayirli olsun. Bir sey dikkatinizi cektimi. Nedense boluculugun merkezi veya odagi haline gelen yer hic degismiyor. Sadece figuranlar degisiyor. Tekrar yeni boluculeri tebrik ediyorum. Resmi olarak isimlerini haber yaparsaniz cok daha fazla sevinecegiz.

  4. Kesinlikle bolunme diye bir durum soz konusu degil. Sariyer Sivaslilar dernegi daha da buyuyerek yoluna devam ediyor. Sadece siyasi olarak birlestirilmis bu yapida kendine yer bulamamis sahsiyetlerin yaptigi saygisizlik. Cunku Ali Genc baskanliginda kurulan dernek partiler ustu ve alevisiyle, sunnisiyle, sagcisiyla, solcusuyla herkesin kendini ifade ettigi bir yapi. Bu bir bolunme degil kullerinden yeniden dogmadir. Burada curuk elmalar en ufak bir ruzgarda dokulmus ve itibarlarini yerlere dusurmustur. Attiklari imzalara saygisizlik yapmislardir. Asıl merkez dernegini bundan sonra izlemeye devam edin.Merkez dernegi kimsenin siyasi show yapacagi yer olmadigini ispat etmistir. Ama boluculer hata yaptiklarini kisa surede anlayacaklardir. Ama is isten coktan gecmis olacaktir.

    1. Bölünürler mi? Evet bölünebilirler. Ortada bir şey yoksa bölünme sebebi de olmaz. Ancak ortada ki şey bölünemeyecek kadar küçükse işte o zaman bölünebilirler. Hatta derneğe yönetici bile bulamazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir